Tömités

sárkányos

Re:Tömités

Hozzászólás Szerző: sárkányos » 2013.04.23. 20:29

Szevasztok! Érdeklődnék , hogy dolgozott-e már valaki eme anyaggal: HB Body 1k fine filler grey150g?!

Hunyadi István
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hunyadi István » 2013.09.23. 01:48

Sziasztok!

Csak egy általános érdeklődés részemről:
- Van aki használt már Humbrol Putty-t (Model filler)? Vélemény/tapasztalat?
Kép

Köszi, előre is! ;)
Hunyadi István -HUNYO-
Bázis Makettklub Kecskemét
Kép

Vadász
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Vadász » 2013.09.23. 04:07

Hunyadi István link írta: Sziasztok!

Csak egy általános érdeklődés részemről:
- Van aki használt már Humbrol Putty-t (Model filler)? Vélemény/tapasztalat?
Kép

Köszi, előre is! ;)
Egyszer.

Azóta sem.
Kép

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2013.09.23. 04:18

Yo a téma és mindjárt egy kérdés: melyik a legjobb tömítő anyag?
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Veteranus

Hozzászólás Szerző: Veteranus » 2013.09.23. 04:45

Állítólag hígítható valamivel, de anélkül elég hamar köt és ezért nehéz vele szépen dolgozni. Amúgy a fehér milliput szerintem szuper tömítőanyagnak is az első 10 percben szinte krémként kenhető könnyedén és vagy fél óráig még igen könnyű a hézagba dolgozni. Az is előnye a humbrol putyival szembe, hogy jó keményre kiköt, nem úgy mint a titanik. A humbrol elég könnyen erodálható marad szerintem, bár ezért könnyű is csiszolni, de a milliputot is.

Hunyadi István
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hunyadi István » 2013.09.23. 06:32

Na akkor egy jó kis témaindítót löktem! ;)

Én most kétfajta tömítőt használok:

- Az egyik a Revell Putty:

Kép

Ezt is egy ötletelés, tesztelés miatt szereztem be, és egészen megszerettem, néha nagyon jól lehet vele dolgozni, viszont néha horror, főleg az állagától függ (volt már rá példa, hogy 280-as csiszolópapírral kellett csiszolnom!).
Igazából akkor a legjobb, ha már "középtájon" járok a tubussal, mert van benne az az átlátszó "szmötyi", és ha abból túl sok van, akkor kőkemény csillogósra szárad, és akkor kell a legdurvább papírt elővenni. Próbálkoztam a hígításával is, de igáig nem jöttem még rá, hogy mivel lehetséges. Gyorsan szárad, sietni kell a felvitelével, de jól tömít, és ha jó az állaga nagyon könnyen csiszolható is, nem zsugorodik. Színe világos szürke, néha vadásznom kell, hogy hol is van pontosan, ha olyan a műanyag színe.  :-[

- A másik az egy autókarosszériáknál használatos, neve PPG Putty:

Kép

Alapból is jó az állaga, viszonylag sokáig lehet vele dolgozni, mielőtt el kezd száradni, Gunze Észter hígítóval tökéletesen hígítható, akár csepegtethetőre is.
Ellenben a száradási ideje elég sok, volt rá eset, hogy kb. egy hét száradási idő után, csiszolásnál képlékeny volt egy kicsit, nem száradt ki kőkeményre. Természetesen itt is figyelembe kell venni, a felvitt putty vastagságát (én ezt egy vékony hígítatlan réteg felvitele után tapasztaltam). Valamint előfordult már Nálam, hogy buborékos maradt, és után kelett tömítenem. Zsugorodásra ez sem hajlamos, Én legalább is nem vettem eddig észre, és jól karcolható is, bár Nálam egyszer-kétszer előfordult, hogy berepedezett. Színe sárgás, így a legtöbb műanyagszínénél jól elüt. Én "színeztem" már enamel festékkel is, elég egy pár cseppet hozzáadni (Én kupakba szoktam kinyomni egy kevés putty-t), és jól "elszíneződik" a kívánt színre.
Hunyadi István -HUNYO-
Bázis Makettklub Kecskemét
Kép

gszaszko
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: gszaszko » 2013.09.30. 07:24

Neoflex, legkirályabb, legolcsóbb, legjobb!

gabig21

Hozzászólás Szerző: gabig21 » 2013.09.30. 07:35

Én is a Neoflexet szeretem használni ilyen célra. Szerintem ennél jobb és olcsóbb nem kell. :-)
Herner Gábor ( Panzer IV J early +figurák +dioráma építés alatt)

Horváth András

Hozzászólás Szerző: Horváth András » 2013.09.30. 08:03

Elég perverz a Neoflex :)
Én autókra használatos egykomponensű tubusost használok. Az egy kicsit drágább, talán ezres körül volt a 100ml-es, de kiadós, és viszonylag gyorsan keményre szárad.

Válasz küldése

Vissza: “Építés”