Tömités

ltom74

Re:Tömités

Hozzászólás Szerző: ltom74 » 2013.09.30. 17:56

Én szeretem a tamiyat de mindig "összemegy" kicsit, mint a gunze is.

Idáig csak a pillanatragasztó es a milliput nem ment ossze de azokat meg nehez csiszolni...

a neoflex nem megy ossze?

Vegyész

Hozzászólás Szerző: Vegyész » 2013.09.30. 20:42

Minden ilyen anyag "összemegy". A két komponensű anyagok térhálósodása közben a molekulák közelebb kerülnek egymáshoz. Emiatt zsugorodnak ezek az anyagok. Az "egykomponensű" anyagok egy része szintén két komponensű, mert a levegő nedvességtartalmát használják. Itt a zsugorodás kisebb mértékű. A valódi egykomponensű anyagok oldószert veszítenek, tehát szintén zsugorodnak.

A különbség csak az egyes anyagok zsugorodásának a mértékében van. Egészen vékony bevonat esetén a zsugorodást észre sem vesszük. Jelentősebb zsugorodás esetén csiszolás és újra kenés a megoldás.

A valódi egykomponensű kitteket az oldószeres festékek visszapuhíthatják!

Üdv

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2013.09.30. 21:58

"Vakoláshoz" Neoflex, kisebbekhez Tamiya szürke, aprajához Surfacer fogpiszkálóval, vagy vékony rézdróttal felhordva.
Általánosságban pedig a pillanatragasztó. ;)

A diktátori AVIA-hoz fogyott mindegyikből rendesen!  :D
KépKép

RUSSELL

Hozzászólás Szerző: RUSSELL » 2013.10.02. 04:00

Vegyész link írta: Minden ilyen anyag "összemegy". A két komponensű anyagok térhálósodása közben a molekulák közelebb kerülnek egymáshoz. Emiatt zsugorodnak ezek az anyagok. Az "egykomponensű" anyagok egy része szintén két komponensű, mert a levegő nedvességtartalmát használják. Itt a zsugorodás kisebb mértékű. A valódi egykomponensű anyagok oldószert veszítenek, tehát szintén zsugorodnak.

A különbség csak az egyes anyagok zsugorodásának a mértékében van. Egészen vékony bevonat esetén a zsugorodást észre sem vesszük. Jelentősebb zsugorodás esetén csiszolás és újra kenés a megoldás.

A valódi egykomponensű kitteket az oldószeres festékek visszapuhíthatják!

Üdv
Kedves Vegyész!
Külön köszönöm neked a fenti kiértékelést! Örömmel olvasom mindíg a hozzászólásaidat!
Üdv:
Russell
Az élet nem egy habostorta.
Bolyai Makett Klub
"Hallod Krokodil, menj a ........"
Kép

ltom74

Hozzászólás Szerző: ltom74 » 2013.10.02. 05:53

Én is köszi!

Grifx
Kapcsolat:

RE: Tömités

Hozzászólás Szerző: Grifx » 2015.04.20. 01:33

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni:

Mi a különbség a Grey és a Green Stuff között?
Kép
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2015.04.20. 09:45

Ez a szürke cucc , ha jól látom , nem a Games Workshop terméke , míg a Green Stuff-ot ők csinálják . Így nem tudom , mennyire összevethető a kettő .
Mindenesetre a GW. és a Milliput formázóanyagai közt is több típus van , amik eltérő színűek , ha bekevered őket . Ezek közt a különbség a felhasználhatóságban van . Van ami durvább , nehezebben formázható , de keményebbre köt . Ezt durvább munkákhoz ajánlják , pl. figurák alapformáinak kialakításához . A másik finomabb , könnyebben kezelhető , de kevésbé ellenállóra köt . Ez a végső felület , az apró részletek kialakítására jó . De hogy konkrétan melyik melyik , arról őszintén szólva lövésem sincs . Ezt majd azok tudják megmondani , akik aktívan is faragnak , nem csak szakbarbárként néha-néha kicsit átalakítanak Green Stuff-al , mint én ...  ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kató 2015.04.20. 09:47-kor.
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Grifx
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Grifx » 2015.04.20. 22:32

Kató írta: Ez a szürke cucc , ha jól látom , nem a Games Workshop terméke , míg a Green Stuff-ot ők csinálják . Így nem tudom , mennyire összevethető a kettő .
Mindenesetre a GW. és a Milliput formázóanyagai közt is több típus van , amik eltérő színűek , ha bekevered őket . Ezek közt a különbség a felhasználhatóságban van . Van ami durvább , nehezebben formázható , de keményebbre köt . Ezt durvább munkákhoz ajánlják , pl. figurák alapformáinak kialakításához . A másik finomabb , könnyebben kezelhető , de kevésbé ellenállóra köt . Ez a végső felület , az apró részletek kialakítására jó . De hogy konkrétan melyik melyik , arról őszintén szólva lövésem sincs . Ezt majd azok tudják megmondani , akik aktívan is faragnak , nem csak szakbarbárként néha-néha kicsit átalakítanak Green Stuff-al , mint én ...  ;)
Köszönöm a választ! :)  

kecelirobi

Re: Tömités

Hozzászólás Szerző: kecelirobi » 2016.01.08. 06:17

Kedves tagtársak.Arra keresem a választ hogy a két tamiya putty között mi a külömbség , mármint a szinükön kívül.Én régóta csak a basic type tipust használom. A válaszokat előre is köszönöm.
Csatolmányok
top.jpg
top.jpg (21.29 KiB) Megtekintve 1733 alkalommal
TAM80753Putty_wm.jpg
TAM80753Putty_wm.jpg (63.17 KiB) Megtekintve 1733 alkalommal

ltom74

Re: Tömités

Hozzászólás Szerző: ltom74 » 2016.01.08. 22:34

Hm, ez jó kérdés.

Tamiya oldalán csak a színét említik.

Fórumokban azt írják a fehér finomabb, kisebb tömítésre való és talán kevésbe megy össze. Én régen használtam fehéret de már nem emlékszem mért visszatértem a szürkére.

Michalkó mester használ fehéret, lehet megkérdezem majd tőle. Sajna már nem nagyon írogat ide :(

Válasz küldése

Vissza: “Építés”