Magic Sculp epoxy - Csoportos rendelés, ha szeretnél szállj be te is!

Post Reply
teecee

Magic Sculp epoxy - Csoportos rendelés, ha szeretnél szállj be te is!

Post by teecee »

A Magic Sculp az így interneten böngészgetésből számomra úgy tűnik legalábbis, a fellelhető legtutibb kétkomponensű szobrász epoxy, több órás munkaidővel, könnyű kezelhetőséggel, a munka végén vízzel kisimítható felülettel, és szikla szilárdsága mellett is kellemes utómunkálhatósággal.

Mindamellett, hogy bármilyen teljesen saját produktum előállításához nagyszerű, remekül tapad minden felülethez, így kiváló anyag makett és model készletek, bármilyen szobor kiegészítéséhez, átalakításához, javításához.

Dobozában korlátlan ideig eltartható mindkét összetevője.

Ráadásul mindez relatíve komoly mennyiség vásárlása esetén a legolcsóbb minden epoxy termék közül... de! Csak Amerikából (lévén amerikai termék ugyanis...). Európában nevetséges árakat kérnek érte, ami aztán semmit sem enyhül akkor sem, ha az ember 100kg-ot venne, és a posta is majdnem olyan KO mint az USA-ból ide.

Egyenlőre annyi érdekelne, egyedül vagyok-e Magic Sculp igényemmel kis hazánkban, vagy volnának-e akik beszállnának egy közös rendelésbe? (és nagyjából mekkora mennyiségre lenne szükségetek)

Ha megjön a nagy adag, én szétküldözgetem nektek, minimális költségen elmennek levélként, hacsak valaki nem akar 2kg fölötti adagot!  :D

Black Army

Re:Magic Sculp epoxy - Csoportos rendelés, ha szeretnél szállj be te is!

Post by Black Army »

Szia!

Az való igaz, hogy a magic sculp az egyik (!) legjobb anyag, de nem feltétlenül igaz, hogy Európában - csak - elszállt áron vásárolható meg. Az USA-ból elég komoly a nagy mennyiség postaköltsége. Érdemesebb taxidermiával foglalkozó nagykereskedőknél rákeresni.
Nem tudom pontosan mivel foglalkozol, mekkora dolgokkal, de ha normál makett figurákkal, akkor javaslom a Milliput és a Pro Creat kombinált alkalmazását. Könnyedén beszerezhetőek Európában és nem kell rájuk sokat várni.
Üdv: Schuller Balázs
Image http://www.blackarmymodells.com

teecee

Post by teecee »

Az én személyes célom vele az volna, hogy itt legyen egy rakat anyag, gyakorlatilag életem végéig  ;D kitartó mennyiségben, és saját készítésű magasságban 15-től ~40-cm-ig terjedő szobraimra ruhát, ujjakat, meredező fogakat, csápokat, egyéb tárgyakat abból... szoborjam meg...  :)

...amiket aztán könnyen lehet szilikonba önteni műgyanta sokszorosításhoz.

Milliput és társai kis kiszerelésű cuccok nem igazán szimpatikusak, a maguk 100gr / 2-3 rugó és hasonló árfekvéseikkel.

A topic indításakor még csak egyetlen helyet tudtam, ahol mindegy hogy 0.5 vagy 5 kilót rendelsz, a posta fix 50 dolcsi. (gyakorlott külföldről rendelőként ez engem már nem sokkol... mellesleg mondom, jól szétnéztem angol és német terjesztőknél is, minimum ennyi ott is) De azóta akadt még egy, ahol szerfelett jobbak az árak, és még várom a válaszukat vajon a posta nem-e rontja le. Majd a napokban ideírom, mit válaszoltak.

Black Army

Post by Black Army »

Hát akkor sok sikert kívánok a beszerzéshez!

Annyi megjegyzést tennék, hogy a Milliput valóban nem ehhez a volumenhez való, de valós piaci ára 1000 Ft körül mozog.
A nagyobb méretű figurákhoz praktikusabb a Sculpey termékek használata, mert könnyebben megmunkálható és a szabályozott kötés miatt időben nagy szabadságot enged a munkának. Ára kedvezőbb. Nagy mennyiségben is rendelhető.
Sőt, 40 cm-es méretnél és nem maradandó mesterdarab esetén már nem is biztos, hogy érdemes térhálósodó, vagy keményedő anyagot használni. Elterjedt ilyenkor a Chavant Clay alkalmazása.
Üdv: Schuller Balázs
Image http://www.blackarmymodells.com

Post Reply

Return to “Szobrászat”