Növények, talajok

Grüne Teufel

Re:Növények, talajok

Hozzászólás Szerző: Grüne Teufel » 2014.02.18. 08:15

Nincs ilyen nyírfa termés a "szárított zöldségeim" között. Még olyan aminek egy kicsit páfrányszerű a levélzete akadt volna de teljesen komolyan mondtam fentebb, hogy spórolósra veszem az alapanyagok felhasználását mert gyorsan fogy. Kicsit "izzadtságszagú"  így csinálni a leveleket ezt belátom de remélhetőleg a végeredmény lesz annyira jó, hogy megérje festékszagúvá tenni :) .

A Calvin Tan-os módszer is jónak tűnik de nincs Fimo Deco Gel itthon....szóval marad a szike meg a réz hacsak nem kerül elő egy hatékonyabb ötlet. Most délután még az jutott eszembe, hogy talán meg kéne próbálnom hajszálvékonyra lapítanom egy Altecco putty gombócot és azt vagdosni, ha elfogyott a rézcsík amit levágtam előre lehet megkísérlem.

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2014.02.18. 09:12

Vastag alufólia (orvosi szikék csomagoló anyaga!) , vagy semleges fogászati "Rózsaviasz" mintavevő viaszlapka. Kifogyott golyóstollal, vagy picit lekerekített hegyű tűvel felrajzolni rengeteg levelecskét, finoman megolajozni a lapot, aztán rárolnizni vékonyan az Ateco-t.
Hagyni kötni.
Az a lényeg, hogy még rugalmas legyen, amikor körbevágod szikével a formákat és benyomkodod egy-két vonallal a fonákot.

Ha óvatosan csinálod, működik.

Vagy - lehúzható üvegfesték (az is deco gél, csak hígabb)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sokolka 2014.02.18. 09:15-kor.

Grüne Teufel

Hozzászólás Szerző: Grüne Teufel » 2014.02.18. 11:52

:) Ez annyira "sufni tuningosan" hangzik - ne vedd sértésnek! -, hogy holnap kipróbálom mindenképp, ebben biztos lehetsz. Mondjuk mostanra már felragasztottam kb. 25-30 db levélcsomót, úgyhogy ha nagy lesz az eltérés már megmaradok a vagdosásnál de látok perspektívát az elképzelésben, kíváncsivá tett.
Köszönöm mindenkinek az ötleteket!

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.02.19. 07:58

Grüne Teufel link írta: Nincs ilyen nyírfa termés a "szárított zöldségeim" között.
Ha megadod privátban a postacímed , még az is lehet , hogy kimegyek a kertbe a nyírfámhoz , és megnézem , maradt-e még rajta a tavalyi termésből ...  :whistle:
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Grüne Teufel

Hozzászólás Szerző: Grüne Teufel » 2014.02.20. 00:10

A fa csúcsán még biztosan lesz  :whistle: .... ;D

Köszönöm a felajánlást!

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2014.02.20. 00:26

Grüne Teufel link írta: Nincs ilyen nyírfa termés a "szárított zöldségeim" között. Még olyan aminek egy kicsit páfrányszerű a levélzete akadt volna de teljesen komolyan mondtam fentebb, hogy spórolósra veszem az alapanyagok felhasználását mert gyorsan fogy. Kicsit "izzadtságszagú"  így csinálni a leveleket ezt belátom de remélhetőleg a végeredmény lesz annyira jó, hogy megérje festékszagúvá tenni :) .

A Calvin Tan-os módszer is jónak tűnik de nincs Fimo Deco Gel itthon....szóval marad a szike meg a réz hacsak nem kerül elő egy hatékonyabb ötlet. Most délután még az jutott eszembe, hogy talán meg kéne próbálnom hajszálvékonyra lapítanom egy Altecco putty gombócot és azt vagdosni, ha elfogyott a rézcsík amit levágtam előre lehet megkísérlem.
MOst is találsz a nyírfán ilyen száradt termést!
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

gabig21

Hozzászólás Szerző: gabig21 » 2014.02.20. 05:31

Grüne Teufel link írta: :) Ez annyira "sufni tuningosan" hangzik - ne vedd sértésnek! -, hogy holnap kipróbálom mindenképp, ebben biztos lehetsz. Mondjuk mostanra már felragasztottam kb. 25-30 db levélcsomót, úgyhogy ha nagy lesz az eltérés már megmaradok a vagdosásnál de látok perspektívát az elképzelésben, kíváncsivá tett.
Köszönöm mindenkinek az ötleteket!
Helló.Ha nem találsz én is tudok küldeni. Én is bespájzoltam belőle rendesen. :-)
Herner Gábor ( Panzer IV J early +figurák +dioráma építés alatt)

Grüne Teufel

Hozzászólás Szerző: Grüne Teufel » 2014.02.20. 09:25

Szia!
Ismételten köszönöm a felajánlást de Katóval már egyeztettem, nem szeretném letarhálni a makettorg teljes levélkészletét :) .
Nem bírtam magammal és elkezdtem a futónövényeket is festeni - már ami eddig felkerült - nem utolsó sorban azért is, hogy a színvilágot belőjem előre.
A kisebb levelű futó növény leveleinek nagy többsége rézlapból lett kivágva, hatalmas előnye, hogy nagyon jól hajlítgatható a szárra ( érdemes egyébként 3-4 leveles alakzatokat vágni, valami ninja dobócsillag formában ), borzasztó nagy hátránya, hogy viszonylag lassú folyamat és a szike élére is érdemes ráélezni 7-8 levélcsomó után.  A másik, páfrányszerű leveles növény ( elejétől fogva 2 fajtát terveztem, hogy legyen valami biodiverzítás érzete is a környezetnek ) levelei ellenben már -Sokolka ötletét kicsit megvariálva -a szikék védőfóliáiból lettek kivágva, azt kell mondjam, hogy tökéletes erre a feladatra, szintén hajlítható, könnyű formára vágni és az anyagvastagsága is ideális. Ezeknél bevagdostam a levelek szélét, sajnos az csak utána jutott eszembe, hogy ha rásimítottam volna a fóliát előzőleg 2 különböző átmérőjű drótra akár a levél " gerincét" és erezetét is kialakíthattam volna - sebaj, majd legközelebb :) - , így ezt is ecsettel kell majd megoldani utólag ( de persze ezt azért már nem fogom minden egyes levelen eljátszani , megelégszem az dzsungel fíling illúziójával is ).
Sokolka nyomdás technikáját is megpróbáltam , offset lemezbe karcoltam a levélformákat majd ráhengereltem a putty-t, de egyrészt a véseteim nem voltak olyan mélyek mint amilyennek gondoltam, másrészt a fólia vagdosása jóval gyorsabb, mindenesetre a minta azért látszódott, továbbra is nagyon kreatív megoldásnak tartom, azt hiszem néhol figura faragás ügyben is használható lehet ez a technika.
Pár új kép a koncepcióról , + egy figura az arányok érzékeltetése végett:
Csatolmányok
vietA_014.jpg
vietA_015.jpg
vietA_013.jpg
vietA_012.jpg
vietA_011.jpg
vietA_010.jpg
vietA_007.jpg
vietA_004.jpg
vietA_001.jpg

Grüne Teufel