Tanya a keleti fronton

atyitibi

Re:Tanya a keleti fronton

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2014.08.22. 06:03

Ez minden darabja ennek az Italeri csodának ,már ami megmaradt belőle .Úgy kezdődött a makettezésem hogy a játék-makett boltból kinéztem a legolcsóbb 1- 35 -ös maketteket és az Italeri négy darab 2100 forintos egységárú készletét megvettem . A sorját is vele adták,benne volt a dobozban  és feljavító nélkül szigorúan dobozból dolgoztam  :D . A disznót viszont feljavítottam még rezet is dugtam a hátsójába teljes belsőtérrel nyomtam  ....  Köszi Kálmán bá :great: javítom .

Forintos

Hozzászólás Szerző: Forintos » 2014.08.23. 03:36

Ismerem az Italeri készletét, jó ez most is. Beszereztem a Lion Roar BMW-jét, mert csúcsnak tünt, de végül ebből az Italeriből kellett feljavítani, néhol olyan rossz részletek vannak benne. Azt a kapaszkodót huzalból is lehet pótolni, megéri.
Üdv: Kálmán
Kép

atyitibi

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2014.08.23. 09:04

Nem tartom én sem rossznak ,viszont a te motorodra kíváncsi lennék . Ha esetleg néhány képet feltennél akár ide is annak nagyon örülnék ,úgysem sokan munkálkodunk itt az én tanyám meg nagyon befogadó .  :D Ami motor létezik elfogadható árban azt mind beszereztem , Tamiya ,Zvezda ,Masterbox ,és italeri , még a orosz motorját is a Zvezdának  nagy motorfan vagyok .

min

Hozzászólás Szerző: min » 2014.08.23. 09:10

Ez a tetőnyereg megoldás valóban létezett a keleti részen? A cserép még manapság sem nagy divat arrafelé...Illetve nekem ami még furcsa, a nagyon lepusztult házon a szinte tökéletes tető. Ezektől függetlenűl tetszik az egész :-)

atyitibi

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2014.08.24. 05:01

Hogy pont ilyen volt -e arra fele azt nem tudom de hogy volt cserép és nád tető is az biztos . Nekem ez a verzió tetszett meg mikor régi házak képeit nézegettem . Engem nem igazán zavar ha egy kompozíció nem teljesen a valóságot másolja teljes hitelességgel és ez nem csak az épületekre vonatkozik . Pont most olvasgattam hogy hogy járt az egyik kolléga  az általam nagyra tartott makettjével a kiállításon  a sok hozzáértő kritikával , olyan sok hozzáértő van a műfajban hogy a kezdőknek nem is javasolom a megmérettetést mert azonnal derékba törik a lelkesedését mondván hogy majd ebből tanul . Hiszen milyen jó is azt hallani hogy az egészből nem látszik más csak az hogy mi nem tetszik , de ha a látvány pazar akkor mehet a jelzések számok színek és hitelesség maszlag hogy ne hogy már úgy tűnjön hogy az egy baba makett ,mintha a látványt mindenki ki tudná rázni a kisujjából de utána olvasni csak a zsenik tudnának . De neked legalább az egész tetszik és nem csak a neked furcsa kritika ragadta meg a tekinteted ,  köszi !
Bocsi a gondolatokért ,nem neked szól hanem csak általános tapasztalatok ébresztették .  :D

m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2014.08.24. 20:34

atyitibi link írta: Hogy pont ilyen volt -e arra fele azt nem tudom de hogy volt cserép és nád tető is az biztos . Nekem ez a verzió tetszett meg mikor régi házak képeit nézegettem . Engem nem igazán zavar ha egy kompozíció nem teljesen a valóságot másolja teljes hitelességgel és ez nem csak az épületekre vonatkozik . Pont most olvasgattam hogy hogy járt az egyik kolléga  az általam nagyra tartott makettjével a kiállításon  a sok hozzáértő kritikával , olyan sok hozzáértő van a műfajban hogy a kezdőknek nem is javasolom a megmérettetést mert azonnal derékba törik a lelkesedését mondván hogy majd ebből tanul . Hiszen milyen jó is azt hallani hogy az egészből nem látszik más csak az hogy mi nem tetszik , de ha a látvány pazar akkor mehet a jelzések számok színek és hitelesség maszlag hogy ne hogy már úgy tűnjön hogy az egy baba makett ,mintha a látványt mindenki ki tudná rázni a kisujjából de utána olvasni csak a zsenik tudnának . De neked legalább az egész tetszik és nem csak a neked furcsa kritika ragadta meg a tekinteted ,  köszi !
Bocsi a gondolatokért ,nem neked szól hanem csak általános tapasztalatok ébresztették .  :D
Van igazság ebben, apám, nagy részével egyet is értek, de gyanítom, hogy rövid időn belül szét lesz offolva a topicod, némi véres szájtépések kiséretében.
Tessék festeni a disznó körüli figukat!!!
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2014.08.24. 21:22

m7priests link írta: " gyanítom, hogy rövid időn belül szét lesz offolva a topicod"
Kép
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2014.08.25. 02:44

....én szótam....
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

atyitibi

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2014.08.25. 06:52

Na ezt megkaptam , :o off ! Nem gondoltam hogy ekkora problémát okozok magamnak a véleményemmel . Ha megfestem a disznó körül a figurákat azzal még javithatok a helyzetemen vagy már túl messzire mentem ? :P :'(  Kérdem azt a 10-15 emberkét aki ide szokott látogatni hébe hóba , de lehet hogy most kettőt elveszítettem a meggondolatlanságommal és akkor nekem kel válaszolnom a feltett kérdéseimre .De a vitákat majd akkor is fent tartom hogy hű maradjak a fórum arculatához és néha magammal is jól össze veszek majd hogy ne unatkozunk . ;D O :) > :D ..jók ezek smilék... :pilóta:

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2014.08.25. 08:09

Ha kiállítani viszed egy versenyre, sok embernek okoz majd örömet! Ha meg versenyezteted, akkor is sok örömet okoz majd a nézelődőknek, viszont a kritikát el kell fogadnod! Ez itt is igaz, azzal, hogy nyilvánosság elé tárod a képeid. Minél többet a magad javára kell fordítanod a munkádat ért bármilyen kritikából! De azt nem várhatod el, hogy csak csoki és térdre borulás....és ha valaki negatívat ad, akkor kimagyarázod.
Ezt már rég el akartam mondani, de nem voltam hozzá elég higgadt.
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Válasz küldése

Vissza: “Dioráma építés”