Tanya a keleti fronton

atyitibi

Re:Tanya a keleti fronton

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2014.08.25. 09:38

Nincs is itt térdre borulás és csokiból is csak kicsi jut.  ;) Nem várom el senkitől hogy csak dicsérjen mindenki maga mond véleményt és szerintem ebben magasról tesz is arra hogy én mit szeretnék hallani ,és ez jól is van így . Persze néha érzem az iróniát mint most a te soraidban mikor azt írod hogy ha esetleg versenyeztetném az akkor is csak a nézelődőknek okozna őrömet .... Na ezeket a már megemésztett csokikat szoktam inkább kapni de ebből többet és néhány kis csoki után nem jó egy nagy kupac ....  Én csak arra céloztam a gondolataimban hogy nem mindegy hogy hogy kritizálunk kit és ki ,és ezt általánosságban értem nem az én esetemben . Azt is eltudom fogadni hogy sokszor a véleményemmel egyedül vagyok , de ez is csak egy olyan vélemény amit nem mások rendelésére teszek hanem mert én úgy gondolom , meg miegymás bla,bla bla okoskodás . :D Na majd holnap tovább elmélkedünk , ma már későre jár  :great:

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.08.25. 10:29

Nem hiszem , hogy McFrost ironizálni akart volna . Szerintem arra célzott , hogy egy zsűri nem bánik "kesztyűs kézzel" egy elbírálandó makettel . De ez így is van rendjén , azért van a zsűri .
Akik itt kritikai hozzászólással élnek a munkád kapcsán , nem öncélú kötözködésnek szánják , itt az szerencsére nem divat . Jobbító szándékkal hívják fel a figyelmed olyan dolgokra , amikről nincs esetleg tudomásod , vagy véletlen elsiklottál felette . Kritikát persze tudni kell megfogalmazni , ez tény ! Én is találkoztam ezen a fórumon olyannal , akinek ez nem megy (nem a Te topikodban) . Ugyanakkor fogadni is tudni kell azt , és ahogy McFrost erre célzott is párszor , Neked néha mintha ez nem menne igazán . Nem akarok pálcát törni feletted , nem vagyunk egyformák . De talán van , aki épp emiatt nem szól hozzá a topikhoz , ha hibát is lát valahol . Evvel viszont Te veszítesz a legtöbbet szerintem , mivel saját fejlődésedet hátráltatod .
De végül is mindegy , az elmúlt pár hozzászólás okán írtam ezt , nem célom vitázni . Ez csak az én véleményem . Csak off-oltam kicsit , ha már m7priests kolléga jóslásokba bocsátkozott ...  ;D
És mindettől függetlenül végigkövettem az építést , és összességében tetszik a munkád . Van egy sajátos hangulata , ami megragadja az embert .
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2014.08.25. 22:05

McFrost link írta: Ha kiállítani viszed egy versenyre, sok embernek okoz majd örömet! Ha meg versenyezteted, akkor is sok örömet okoz majd a nézelődőknek, viszont a kritikát el kell fogadnod! Ez itt is igaz, azzal, hogy nyilvánosság elé tárod a képeid. Minél többet a magad javára kell fordítanod a munkádat ért bármilyen kritikából! De azt nem várhatod el, hogy csak csoki és térdre borulás....és ha valaki negatívat ad, akkor kimagyarázod.
Ezt már rég el akartam mondani, de nem voltam hozzá elég higgadt.
Druszámmal egyet értek a fentiekben, ha versenyeztetésről van szó! Mivel én nem versenyeztetek, ezért szelektíven élek a kritikákban megfogalmazott javítások terén, tehát nem mindent csinálok meg, ami másnak nem tetszik. Értem és megértem azt, de nem mindig járok el az szerint.
....és, ha már jósoltam, akkor muszáj volt egy kicsit nekem is hozzáoffolnom... :P
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Forintos

Hozzászólás Szerző: Forintos » 2014.08.26. 01:01

Lehet, hogy off? De:nekem már az a szó sem tetszik, hogy "kritika". Eleve negatív véleményt sugall. A magyar nyelv rendkívül árnyalt, még egy köszöntéssel is lehet sérteni valakit. Mennyivel más jelentése van pl. a bírálatnak, vagy az értékelésnek, kiértékelésnek. Kritizálni általában azt szoktuk, amit nem szeretünk, nem a kedvünkre való. Egy bírálat, valaminek az elbírálása, vagy kiértékelése egyaránt kezeli a jót vagy rosszat. Nyugodtan lehet felsorolni a jót is, meg a hibás dolgokat. A hibákat senki sem szándékosan követi el, tudatlanságból, vagy figyelmetlenségből fakadnak. Mindkettőn lehet javítani. A mű elkészítőjének is joga van a saját igazának védelmében magyarázkodni, vagy megfogadni a JÓ SZÁNDÉKÚ észrevételeket. A zsűriknek is valahogy így kéne működni, nem megalázó, pökhendi módon kritizálni, nem egyszer olyanok, akik semmilyen színvonalat nem értek még el. Az egész makettezésnek ártanak, nem csak egy-egy személynek okoznak igazságtalan, felületes véleményükkel fájdalmat, csalódást. Segítsük egymást, ahogy lehet, a saját munkánk nem lesz jobb attól, hogy másokéban csak a hibákat keressük. Észrevenni, azt lehet. Ugyanakkor azt se várjuk el senkitől, hogy a mi ízlésünknek, tetszésünknek feleljen meg. Sokfélék vagyunk, nagyon jó, ha minél több, különféle felfogásban készülő alkotást láthatunk. Sajnos, egyre kevesebbet, legalábbis itt.
Kálmán
Kép

atyitibi

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2014.08.26. 07:31

Nem Off ez hanem On !  :great: Sok őszinte gondolat és vélemény született és bár csak részben szól rólam de tanulságos és köszönöm . Azt mondjátok hogy a negatív kritikát kelletlenül fogadom mint a  pulikutya a mokkacukrot hátulról ?  Na  erre külön oda figyelek majd  és csak azokat  viszonozom negatívan akik maguk is negatívak . Viszont Kálmán bátyám irt néhány örök érvényű emberi gondolatot amolyan makettes etikettet amit mindenkinek a figyelmébe ajánlanék .
Elkészült  a két utolsó figurám is és ezzel sajnos a végére ért a tanya története  :'(  . Nagyon élveztem az alkotást és  elégedett vagyok az eredménnyel is  Köszönöm mindenki megtisztelő figyelmét,segítségét ,és ígérem hogy hamarosan egy másikba kezdek
Üdv ,Tibi ....
Csatolmányok
tanya a keleti fronton 2.jpg
tanya a keleti ffonton 1.jpg
tanya 2.jpg
tanya.jpg

docmartin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: docmartin » 2014.08.26. 07:58

Szia!Egy kis segítség a "Tányádhoz" bár már lemaradtam :gratula:
OFF:Ez a képfelrakásos mizéria szörnyű,már egy fél órája kinlódom a konvertálással,hogy megfeleljek a korlátnak :headbang:
A Tanyáról,meg úgy az egész makettezésről:
Nekem tetszik amit művelsz,nagyon jó úton haladsz,figura festésed nagyon jó,bár a vallejo-t kipróbálhatnád a finomabb pigmentje miatt csak,hogy kicsit kritizáljalak. ;D Nagyon vágod a "fény-árnyék"játékot,meg az élénkebb színek,használatát.Szerintem az elrendezésed is jó a járművek és élethelyzetek terén.Néha nem tudod mennyi az elég "Verlinden stílus",de nem baj,ha az ember nem hibázna folyton,akkor nem hozna létre semmi újat.
Figyelj ezekből a makettekből,csak nagyon sok anyagi és idő ráfordítással lehetne,"még többet kihozni" pl :s zemenkénti lánctalp,vagy a motor küllőinek lecserélése,rezezés,meg stb.
Ezt a verseny mizériát inkább hagyjuk:-)én már voltam versenyezni,meg zsűriztem is más kategóriában,meg ismerem azt a bizonyos nagyon nagy elismerést jelentő levelet is közelről,de hidd el ha majd egyszer megkapod és én tiszta szívből kívánom,hogy elérd,rádöbbensz majd arra,hogy nem igazán fontos az "csak egy darab papír"Többet már nem csinálnám,rájöttem,hogy magamnak csinálom...Szerintem hallgasd meg mások véleményét is,aztán mosolyogj egyet rajta,ha nem tetszik...A LÉNYEG,HOGY TÉGED BOLDOGGÁ TESZ AMIT CSINÁLSZ ÉS KÉSZ!!
Üdv!
Csatolmányok
Ukraine 1943 Colored Bauern.jpg
Ukraine 1941 IV 1.jpg
Russland 1941.jpg
Innenansicht Bauernkate 1941 Ukraine Colored Sepia!!.jpg
1941 Weissrussland Bauernhof.jpg
1941 Ukraine Kolchose.jpg
1941 Sologubowka St Petersburg Leningrad Russland.jpg
1941 Ukraine Kinder.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára docmartin 2014.08.26. 08:52-kor.
Saját amatőr makett csatornám:
https://www.youtube.com/channel/UCkYeu3 ... 3BmaKAUJzA
"Ha megtudod álmodni, meg is tudod tenni" Walt Disney

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2014.08.26. 07:59

Nagyon jó lett az összkép!
Lássuk a többit!
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.08.26. 10:39

Tisztességes munkát végeztél ! Csak így tovább .  :great:
m7priests link írta: szelektíven élek a kritikákban megfogalmazott javítások terén, tehát nem mindent csinálok meg, ami másnak nem tetszik. Értem és megértem azt, de nem mindig járok el az szerint.
Én se arra céloztam , hogy szolgalelkű módon ugrani kéne . Ha jól emlékszem , pont Kálmán bátyánk írta itt valahol a fórumon , hogy minden ötletet , javaslatot , észrevételt , kritikát (nevezzük ahogy tetszik) érdemes meghallgatni , végiggondolni . Aztán az ember majd eldönti , hogy mit fogad meg ezekből , és mit nem , mi illik a stílusához , a koncepciójához , és mi nem . És ez a lényege szerintem annak , amiből ez a rövid "kitérő" eszmecsere szólt .  O :)
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2014.08.26. 20:07

Kató link írta: Én se arra céloztam , hogy szolgalelkű módon ugrani kéne . Ha jól emlékszem , pont Kálmán bátyánk írta itt valahol a fórumon , hogy minden ötletet , javaslatot , észrevételt , kritikát (nevezzük ahogy tetszik) érdemes meghallgatni , végiggondolni . Aztán az ember majd eldönti , hogy mit fogad meg ezekből , és mit nem , mi illik a stílusához , a koncepciójához , és mi nem . És ez a lényege szerintem annak , amiből ez a rövid "kitérő" eszmecsere szólt .  O :)
Ugyanezt gondolom én is, ebben egyet értünk, Kató. Semmiképp sem akartam vitázni veled, félre ne érts.  Arra utaltam csak, hogy a versenyeztetéshez szükséges egy olyan befogadó/elfogadó habitus, amivel én nem rendelkezem. Hogy ez mennyire jó, az külön kérdés....

Tibi! Csak gratulálni tudok, az összkép kiváló, nekem nagyon tetszik ez a rengeteg ember/jármű egy helyen!  :great: Persze a korábban jelzett dolgok (láncnyomok, disznós figura karjai) továbbra sem tetszenek, de ezek nem jelentősek.
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Lorco

Hozzászólás Szerző: Lorco » 2014.08.26. 23:24

A LÉNYEG,HOGY TÉGED BOLDOGGÁ TESZ AMIT CSINÁLSZ ÉS KÉSZ!!
Nagyon igaz!
Egyébként meg ez a tanya überfasza, úgy, ahogy van :great: :great: :great:
Lorco

Válasz küldése

Vissza: “Dioráma építés”