Tanya a keleti fronton

m7priests

Re:Tanya a keleti fronton

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2014.06.05. 21:44

Jól hangzik, kitartást és lendületet hozzá!!
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

begyuzs

Hozzászólás Szerző: begyuzs » 2014.06.07. 10:59

Szia!
Nagyon tetszik a dioráma. Magam is egy saras témán dolgozom,első diorámám lesz,úgyhogy nagyon inspiráló a munkád !
Ez a figurakészlet hogy tetszik?  Illene rá.
http://www.mbltd.info/3565.htm

Üdv
Peti

atyitibi

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2014.06.07. 23:59

Köszönöm a biztatást fiúk ,remélem a folytatás is jó lesz . Az meg hogy másokat is inspirál na az az igazi elismerés . ;) A Masterbox mindig nagyon jó stílusérzékkel nyúl hozzá a figurákhoz ,nekem nagyon tetszenek úgyhogy ez a tehenes is nagyon bejön és valóban , a tanyához is passzolna . Bár még csak három éve kezdtem a makettezést de mostanában már kezdek afelé hajolni  hogy nem szeretnék  ha van rá mód egy az egyben kész figurát rátenni a diokra , hogy ne csak a festés öröme jusson hanem egy kicsit a sajátom is legyen az a figura is amit én variálgatok kedvemre . Az hogy magam találhatok ki egy jelenetet és nem a figura készlet nyújtotta lehetőségek formálják az elképzelést az egy remek dolog és egy újabb lehetőség a makettezésben . Sok makettezőnél  látom hogy szétesik ez égész mikor odatesz néhány értelmetlen helyzetben lévő nem életszerű figurát még ha szépen meg van csinálva  , mintha csak azok is egy élettelen kiegészítők volnának mint mondjuk egy hordó vagy bokor  a nagyon precíz vaskupac mellet . Mindig úgy próbálok nekiállni egy új munkámhoz hogy az az előzőnél valamivel több legyen és ne csak egy másik darab , hát majd meglátjuk .

atyitibi

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2014.06.08. 03:24

:D
Csatolmányok
20140608788.jpg
20140608781.jpg

Grüne Teufel

Hozzászólás Szerző: Grüne Teufel » 2014.06.08. 04:23

:great:

atyitibi

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2014.06.09. 23:16

Grüne Teufel link írta: :great:
  Köszi !  Belekezdtem a katonák készítésébe , Begyuzs csak meg fertőzött a tehenes figurákkal így az egyik sarokba  teszek egy fejős párost. Nyersen így néz ki  a banda ,mivel a tél közeleg az elképzelés szerint, így kabátot kel  varjak milliputból ; a katonáknak . Nem egyszerű ,valahogy ez a milliput sem a legjobb szobrászkodni ,értem ez alatt hogy nem úgy viselkedik mint egy gyurma . Lehet hogy kéne bele valami adalék anyag ,ha esetleg valakinek van ez irányú tapasztalata azt szívesen meghallgatnám  .
Csatolmányok
20140610797.jpg

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2014.06.09. 23:58

Lassan átesel a ló túloldalára.
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

atyitibi

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2014.06.10. 00:38

McFrost link írta: Lassan átesel a ló túloldalára.
  Vagy mindig is a túloldalán voltam  .

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2014.06.10. 05:09

Engem különösebben nem zavar, csak Neked legyen jó.
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

atyitibi

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2014.06.10. 06:57

Szia Pisti ! Mármint mi nem zavar ,vagy mi zavar ? Kérdem ezt nem rossz indulatúan mert a rövid kis megjegyzésedből nem derült ki számomra . De gyanítom hogy ez valami olyat jelenthet hogy valami túl sok .De vajon mi ,a két katona a tehénnel még nem lehet az mert hisz a három gépet sem tudták volna ide vezetni ennyien .Vagy hogy nem illik szerinted a jelenet a dio hangulatához ?  Csak találgatok . De a véleményedet is szívesen meghallgatom és meg is vitatom ha tudom . Ez a tanya durván átszámolva egy olyan 100 négyzet méternyi terület amit szeretnék tartalommal megtölteni  .A járművek száma és a hozzá rendelt személyzet egy 8-10 főt eredményez és ha csak nem képzelek mindenkit a házba akkor bizony még néhányan hátra vannak . Más ,.. egy makettet nem csak azzal a szemmel kel szerintem nézni ahogy azt egy másik mekettező nézné hanem lehet egy kicsit gyerek is az ember néhány nem fontos dolgot is oda lehet csempészni ami színesíti azt .Egy példa ,van nekem az a kis Sztálingrádos jelenetem a döglött lóval amin a varjak pihennek , na már most abban nem sok makettes bravúr van de valahogy azt kedvelték a látogatók a kiállításokon mert azon a gyerek is meg találja a magának valót és nem kel hozzá a varratokat számolni  . Szóval én a gyerekeknek is építek egy kicsit ezt azt hogy ha apukája elviszi egy ilyenre akkor örömmel fedezze fel a liba alatt a tojásokat és ne csak mozdulatlan mütyüröknek lássa  ezt az egészet és majd egyszer vegyen egy készletet mert a hátsó ülésre mondjuk  éppen egy kecskét képzelt  .
Na ilyen sok mindent ki tudtál belőlem hozni a rövid kis soroddal ,azért te csak tudsz valamit tesó ;) . Végül is ez a fórum , beszélgessünk ,cseréljünk gondolatokat  és makettezünk . :D

Válasz küldése

Vissza: “Dioráma építés”