Kurszk

begyuzs

Kurszk

Post by begyuzs »

Sziasztok!
Gaál Péter vagyok,kb 15 évesen kezdtem el a makettezést (ami ezelőtt 16 éve volt :) ),viszont "komolyabban" csak 5-6 éve építek. Évente 2-3 kész munka kerül ki a kezeim közül.

Ezt a kis diorámát azért készítettem,mert a rajta szereplő T34/76 nagyon régi kiadású készlet,ráadásnak összerakva kaptam egy barátomtól ezelőtt vagy 10 éve. A makettről le kellett maratni a festéket,és pótolni sok elveszett alkatrészt (kibúvó nyílások fedelei,fényszóró,stb.) Nem akartam túl sokat áldozni a régi roncsra,úgyhogy feljavítót sem kapott,illetve a beleölt munkaórák száma sem túl magas.
Az alap kerete 2mm vastag karton,benne hungarocell lett formára vágva,a kissé már megszikkadt sár faragasztó + szitált virágföld. A zöldség ecsetszőrből készült. (Ezt még lehet dúsítom kicsit a dombon)
Szeretnék 1-2 figurát is rárakni,erről is szeretném a véleményeteket,hogy ezek a figurák történelmileg illenek-e az orosz frontra (és erre az időszakra)
Minden véleményt szívesen fogadok,mivel még képlékeny a kompozíció.
A kritikán aluli fényképekért elnézést kérek...

Attachments
DSCF4026.JPG

begyuzs

Re:Kurszk

Post by begyuzs »

_
Attachments
DSCF4028_.jpg

begyuzs

Post by begyuzs »

Bocsánat,lekicsinyítettem a képeket 30%-ra,a fene vinné el.
Attachments
DSCF4029.JPG

begyuzs

Post by begyuzs »

_
Attachments
DSCF4031.JPG

begyuzs

Post by begyuzs »

Sajnos a többi kép túl nagy,és nem engedi még egyesével sem felrakni,később majd pótolom.

Ebből a készletből kerülne rá 2 cigarettázó ernyős,mintha a győzelmi trófea előtt pózolnának.
Attachments
110_rd.jpg

atyitibi

Post by atyitibi »

Szia ! Szerintem eddig jó úton jársz ,nekem tetszik .Ha még tettél volna néhány lábnyomot  gyűrődést  a tank körül a talajba akkor még látványosabb lenne ,ha esetleg még nem olyan száraz akkor még nem késő  megpróbálni  .  A figurák is jók  és szerintem az elképzelés hogy ott rágyújtanak egy laza kis pillanatképet eredményez .  :great:

begyuzs

Post by begyuzs »

Szia!
Köszi! Azt elfelejtettem mondani,hogy ez az első diorámám (a gyerekkori próbálkozások leszámítva),úgyhogy nem volt könnyü számomra a talaj elkészítése.Amikor nekiindultam még nem terveztem figurákat,csak az kilőtt járművet. (egyébként a másik oldalon van egy bemeneti nyilás,amit egy 88-as okozott. Mobilon nem tudok képet átméretezni,a szolgálati gépen sincs program,úgyhogy majd otthonról felrakok másik oldalról készült képeket is.)
Némi lánctalpnyomot is készítettem,de ezt utóbb tompítottam hiszen ha mondjuk hetekig esik az eső a felázott talajra,szerintem eltűnik a nyom.
Sajna a talaj már megkötött.,max belevésem a lábnyomokat :)

gabig21

Post by gabig21 »

Helló. A dioráma jó lesz. A figurákkal kapcsolatban csak annyi,hogy ezek a figurák inkább 44-re illenének nem 43-ra kurskra. Ezek ejtőernyősök.
Herner Gábor ( Panzer IV J early +figurák +dioráma építés alatt)

Grüne Teufel

Post by Grüne Teufel »

Szia!
Kurszki csatához tényleg nem jók az ejtőernyősök de keleti-frontos lehet.

begyuzs

Post by begyuzs »

Köszi Urak!
Gyanítottam hogy ezek késöbbi figurák,majd utánanézek az egyenruhának is. Ezeket fogom használni,mert a jobb oldali 2 nagyon tetszik.Úgyhogy inkább átkeresztelem Kurszkról,...valami másra :)

A növényzetet gyarapítsam még szerintetek ?

Post Reply

Return to “Dioráma építés”