faluszélen kurta kocsma...

Post Reply
atyitibi

faluszélen kurta kocsma...

Post by atyitibi »

Sziasztok !

Némi szünet után újra kedvet kaptam a makettezéshez és elővettem egy Italery Demagot . Ez is abból a néhányból van amiket készen már mások által festve vettem felújítás és gyakorlás céljából . Festék lemaratása után pótoltam a lesorjázást és elhagytam néhány alkatrészt az elejéről , a lámpákat újra gondoltam mert nem tetszettek a gyáriak . Kapott egy lapát tartót lapáttal  némi rongyot  takarónak és mehetett a festés . Lestrapált gépet gondoltam természetesen diorámában személyzettel  házzal civilekkel ,ahogy eddig is . Van még egy szerkocsim is ami évek óta várja a sorát és most végre szerephez juthat vontatmány ként a gépes mögött . A ház lakói már készen vannak amiket itt is bemutattam,a ház vályog keca lesz szalma tetővel és fákkal mert most ezek az új kedvenceim a fák . 
Addig is kezdésnek képek a félhernyóról .
Attachments
201504263159.jpg
201504263156.jpg
201504263153.jpg
201504263151.jpg
201504263149.jpg
201504263144.jpg

m7priests

RE: faluszélen kurta kocsma...

Post by m7priests »

Típusismeret hiányában a festést méltatnám csak: egész jó, de tudsz te jobbat is...ha akarsz... :D
Például az első sárvédők szélein lévő fehér sáv kiállt a kopásért, (a másik oldal is) festéklepattogzódásért, karcolásokért, a környék szintúgy. Értem én, hogy ne legyen egyforma, de azért mégis. A sofőr állás is elbírna még kicsit több használati sérülést szerintem.
Tudom számodra a lényeg csak ezután jön majd (terep, figuk, fa, ház és a többi kis nyalánkság....), de tessék egy kicsit jobban megdolgoztatni magadat a járművekkel is, irgum-burgum!!! :P
Last edited by m7priests on 2015.04.26. 08:40, edited 1 time in total.
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

atyitibi

Post by atyitibi »

Köszi Pistikém az észrevételeket és a dorgálást is ! :P Nem mertem nagyon szét koptatni de szerintem kopottnak kopott így is mert hát nincs szinte egy tenyérnyi felület sem karcolás kopás vagy fakultság nélkül és akkor még ott a rozsda és a folyások is . Azért a kedvdért adok még neki egy kicsit .Nem nagyon látványos de a képek sokat torzítanak is és ha bele kerül a személyzet akkor még sok felület el is lesz takarva .  De abban igazad van hogy nem a jármű készítés a fő elem a diorámáimban ,ennek ellenére azokat is próbálom a lehető legjobbra elkészíteni lehetőségeim szerint . Azt tartom  hogy mindenre csak egy adott időt szánok hogy ne legyen egy végtelen történet mert akkor valószínűleg nem érnék a végére sosem mert ráunnék a temérdek feladatra . Számomra elképzelhetetlen hogy akár egy évig csak építsek egy járművet , így is elég kivárnom a végeredményt hogy három nap alatt készen vagyok vele. Szerintem diorámában elegendő egy erős közepest hozni mert a főszerep a történeté és a környezeté ,a jármű csak egy kiegészítő nálam mint például a ház vagy a fa .
Te Pisti , nincs ez már szétverve így is ?..... Kérdezem most hogy újra átfutottam a képeket  :) :rolleyes: :P
Last edited by atyitibi on 2015.04.27. 04:28, edited 1 time in total.

m7priests

Post by m7priests »

Tibikém!
Az én monitoromon elég visszafogottnak tűnik az öregítés, de készséggel elhiszem neked, hogy elegendő a koptatás. Lehetséges, hogy a vaku vagy más fény tüntetett el belőlük valamennyit.  Lehet a világos színű kopások túlerőben vannak és emiatt tűnik kevésnek a berozsdált sötétebb pöttyök, kopások száma...mittom én különben is... :P  
Mindenesetre várom a továbbiakat. A civilek az új eladásra szánt figura sor lesz?
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

McFrost

Post by McFrost »

Tibor! Elbafftad a betűtípust :D  
Van már valamilyen vázlat ebből?
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

atyitibi

Post by atyitibi »

Nem mondom hogy te látod rosszul és különben is örülök hogy segíted a munkám az észrevételeiddel . Az előző dioknál is hasznát vettem az észrevételeidnek akár a tehén estében is . Sajnos nem sokan nyomjuk itt a makettezést ,hol van már az a vehemencia amit annak idején egy halott katonával ki lehetett robbantani .? :P
A civilek igen azok lesznek ,úgy hogy jól haladok mert már azok is készen vannak . :-/
Csak jól látóknak írok  :D   Köszi Pisti , miből van vázlat ?.
Last edited by atyitibi on 2015.04.28. 00:42, edited 1 time in total.

m7priests

Post by m7priests »

Hej, Pajti, mostmáraztán kezdem nem látni a betűidet, bázzzzzzzzz! Az rendben van, hogy jól látóknak írsz, de ennyire mán nem látok jól én sem.... :P  
Örülök, ha segítek a hozzászólásaimmal. Igen, egyre kevesebb a topik nyitás, hozzászólás, miegymás. Biztosan megvan az oka, csak én nem tudom.....de ne akarjuk ezt itt megtárgyalni, kérek mindenkit, inkább maradjunk az eredetileg Tibi által posztolt témakörnél.
Lássuk a továbbiakat eme hipersebességű makettolótól!!
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Forintos

Post by Forintos »

m7priests wrote: Hej, Pajti, mostmáraztán kezdem nem látni a betűidet, bázzzzzzzzz! Az rendben van, hogy jól látóknak írsz, de ennyire mán nem látok jól én sem.... :P  
Örülök, ha segítek a hozzászólásaimmal. Igen, egyre kevesebb a topik nyitás, hozzászólás, miegymás. Biztosan megvan az oka, csak én nem tudom.....de ne akarjuk ezt itt megtárgyalni, kérek mindenkit, inkább maradjunk az eredetileg Tibi által posztolt témakörnél.
Betűméret is 1:35. :)
Image

atyitibi

Post by atyitibi »

Nem tudom miért ilyen kicsik a betűk ,nem szándékosan de egyre kisebbek lettek .

Lassan valóban 1, 35 -ösök lesznek . :P Elkészült a szer kocsi is így aztán jöhet az alap tervezése .  Holnap teszek fel képeket is .

m7priests

Post by m7priests »

Forintos wrote:
m7priests wrote: Hej, Pajti, mostmáraztán kezdem nem látni a betűidet, bázzzzzzzzz! Az rendben van, hogy jól látóknak írsz, de ennyire mán nem látok jól én sem.... :P  
Betűméret is 1:35. :)
Kálmán bátyám a megfejtő megint... :D
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

Post Reply

Return to “Dioráma építés”