La Cafetiere - 1/72 Trumpeter, scratch

Krafter

La Cafetiere - 1/72 Trumpeter, scratch

Hozzászólás Szerző: Krafter » 2016.06.22. 07:59

Sziasztok!
Akkor hát belevágnék egy új kis diorámába.
A téma ezúttal Franciaország, 1940. Mozgásképtelenné vált és elhagyott Char B1 bis egy kávézó (A Kávézó - La Cafetiere) előtt, poros utca, előrenyomuló németek.
A harckocsi a Trumpeter készletéből készül, egyszerű, gyorsan építhető makettnek tűnik, kevés alkatrésszel, ennek ellenére szép, részletes. A kit egyedüli hibája; a vezető búvónyílásának belső fele került kívülre, így ezt javítom majd. A kipufogó fedőlemeze viszont a készlet többi részéhez viszonyítva gyenge, ezt majd ólomfóliára cserélem. Még gondolkodom az egyik sárhányó meggyűrögetésén, ezt akkor szintén ólomfóliából fogom cserélni. A tipikus vontatólánc is felkerül majd rá.
Nem találtam nekem tetsző francia házat, így koppintottam a Miniart 35-ös francia kávézóját, nagyjából ezt szeretném elkészíteni sztirolból.
A figurákkal vagyok még gondban, egyenlőre nincsenek meg a megfelelőek. A Zvezda német szakaszát szereztem be, aztán rá kellett jönnöm, hogy ők '42-44-re datálják a figurákat. Még nem néztem utána, hogy mennyire tér el a két időszak egyenruhája, felszerelése. A Pegasus-nak lenne egy jó készlete, de az meg 1/76-os méretű inkább. Az se az igazi.
Nos egyenlőre ennyi, nem mondom, hogy el fogom kapkodni, de célnak a Bolyait tűztem ki magamnak.

Kép
Kép
Kép

Hozzászólások, kritikák, ötletek, javaslatok jöhetnek bátran! :)

Krafter

Re: La Cafetiere - 1/72 Trumpeter, scratch

Hozzászólás Szerző: Krafter » 2016.06.29. 05:13

Sziasztok!

Szép, csöndben, ráadásul lassan, de haladok. :)
A Char főbb alkatrészei összeálltak, most jönnek majd az apróságok, végül a torony.

Kép

Nagy örömömre, nekem nagyon úgy tűnik, hogy a Trumpeter javította a hibáját és ez a kit már a megfelelőre alakított búvónyílás külsővel készült. A kitekintőnyíláson azért lehet, hogy fogok faragni, az nem igazán adja vissza az eredeti formát.

Kép

Elkezdtem a kávézót is, egyenlőre ragasztót még nem látott, csak a darabokat vagdosom ki és rakom egymásra az összhatás miatt.

Kép

Üdv!

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2016.06.30. 05:09

Szupi :) !

Az épületnél, kérlek a Tőled elvárható alapossággal tervezd meg a dolgokat. Szép a sok épületszobrászati elem, de ha belegondolsz, egyből rájössz, hogy az ajtókereteket, ablakkereteket tartó ajtó és ablakbetétek mind hiányoznak . A franciáknál még pluszban a nálunk csak koraközépkori emlékekről ismert norman bélletek is általánosan elterjedtek és használatban vannak a mai napig. A miniart ezeket igen nagyvonalúan lespórolja mindig, pedig akkoriban egész máshogyan épült fel egy nyílászáró környezete, mint ma.

Krafter

Hozzászólás Szerző: Krafter » 2016.07.01. 00:42

Szia Sokolka!
Sejtem, hogy mire gondolsz. Ez még nem a végleges, dolgozok rajta! :)

Krafter

Hozzászólás Szerző: Krafter » 2016.07.02. 02:55

Sziasztok!
Egyenlőre a Zvezda figurasoránál maradva tervezgetem a kis diorámát. Két verziót próbáltam eddig, ötletek jöhetnek. Az épület aljából kb 1 cm még lejön.
A változat (ez nekem jobban tetszik):
Kép
B változat:
Kép
A szereplők:
Kép

Üdv!

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2016.07.02. 23:00

Az "A" nekem is jobban tetszik :) viszont az álló puskás bácsi forduljon felénk picit, hogy az utca túloldalán álló épületének felső ablak sorát figyelje (tehát a nézőt). Így megtörik kicsit a lazacos sodorirány, de ugyanakkor jelzi a kiszolgáltatottságot is kicsit.

Krafter

Hozzászólás Szerző: Krafter » 2016.07.03. 20:11

Sokolka írta:Az "A" nekem is jobban tetszik :) viszont az álló puskás bácsi forduljon felénk picit, hogy az utca túloldalán álló épületének felső ablak sorát figyelje (tehát a nézőt). Így megtörik kicsit a lazacos sodorirány, de ugyanakkor jelzi a kiszolgáltatottságot is kicsit.
Igen-igen, ez nekem is eszembe jutott, aztán el is felejtettem. Köszi a javaslatot! :)

Két kérdésem lenne, hátha valaki tud segíteni :) :
1) Valaki tudja, hogy mivel lehet a Trumpeter gumi lánctalpát ragasztani??? Nekem a zöld kupakos Tamiya és a Revell tűs ragasztója nem fogta meg... :s
2) Ötletek cserépre 1/72-ben? Elkezdtem kivágni, de egyenlőre csak a téglalap forma van meg, ha egyesével kell lekerekítenem az egyik végüket, akkor megőszülök... Olyan 250-300 db kell majd minimum. Vagy így is "elmegy", ha nem kerekítgetem le a végüket? :blush:

Üdv
Zsolti

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2016.07.04. 04:35

Üdv!

Ekkora méretben cseréptetőhöz nyomóminta kell.
Kifaragod az egy cserépnyi mintát - gyurmát, vagy szobrász plasztilint (nincs benne kén és színezőanyag) lehengerelsz laposra / fogászati modellviasz/rózsaviasz lapba- sorba belenyomod a mintát - kiöntöd vékony gipszhártyával.

Vagy hullámkartont (a méretben a lengyel csokik kartongyűjtője jó, pl a Twix, vagy Mars stb. bolti polc kartonja) felcsíkozol és egymásra ragasztasz a hullámcseréphez pl.: Kép

Vagy veszel lézervágott karton tetőt vasutas boltba / vágatsz a limesmodel-nél egy sima vektoros rajz alapján. (mondjuk ez a legszebb megoldás a méretben)

Krafter

Hozzászólás Szerző: Krafter » 2016.07.04. 19:45

Köszönöm az ötleteket! Azt hiszem felveszem a kapcsolatot a limesmodellel. :)

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2016.07.05. 17:45

Vagy keresel egy kisebb fogaskereket és végig görgőzől vele egy mustáros tuubust.
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Válasz küldése

Vissza: “Dioráma építés”