Villanyoszlopok meg ilyesmik

barnaky

Villanyoszlopok meg ilyesmik

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2016.08.05. 08:26

Sziasztok!

Ha esetleg errefelé tévedne egy szakember, aki keni-vágja a villanyoszlopok és hasonló tárgyak témját, roppant boldoggá tenne, ha felvilágosítana arról, hogy vajon mi értelme/célja van/volt az ilyen számozásnak. Segíthet esetleg egy helyszín beazonosításában???
elmu.JPG
elmu.JPG (154.53 KiB) Megtekintve 1612 alkalommal
Köszke
bp

Sokolka

Re: Villanyoszlopok meg ilyesmik

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2016.08.07. 09:41

Hát, kénytelen leszel velem beérni míg egy szakértő hozzá nem szól :blush:

Szerintem ez nem villanyoszlop.

A villamos felsővezetékeinek átkötésénél látni ilyeneket. Ahol elágazik a pálya/vasútvonalat keresztez, vagy transzformátor felkötés (feltáplálás) vagy fázishatár letáplálás/osztás van? Szerintem az osztás jelzés a felirat, de csak találgatok.
A 37-es vonalán vannak nagyon régi póznák ha ma is akarsz látni ilyet.

Szakasz térképen rajta kell lennie az osztásnak, vagy műtárgyszámnak előírás szerűen.
Keresd meg, hogy kb. mely vonalak voltak a kép készültekor meg, -és a közelkedésiek segítségével meg lesz méterre pontosan a konkrét helyszín is.

http://www.bgok.hu/bber/VASUTEPITO_PROJ ... nanyag.pdf
- a feszítési- és földelési terveken rajta vannak az oszlop és kötésszámok

barnaky

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2016.08.10. 11:56

Köszi-köszi!!!

Azt sejtettem, hogy nem mezei villanyoszlop, de ahhoz meg gondolkozni kéne, hogy értelmes ötletem is legyen - na, ez nem szokott nekem mindig menni...
A helyszín nagy vonalakban megvan a fejemben, már egy ideje szűkítem a kört - de még az istennek se' sikerült meglelni a pontos helyet.

No de hol találom meg az általad említett "közlekedésieket" Kik azok, mik azok?

köszi még egyszer!!

bp

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2016.08.11. 04:58

Hát a környéken illetékes közlekedési vállalatnak, vagy testületnek írj. Ha nem is övék a jelzett, meg tudják mondani, hogy kié lehet.

Budapesten a BKV:
Levelezési cím: 1980 Budapest, Pf. 11.
E-mail cím: bkv@bkv.hu

A vonalfenntartás elszámolása miatt biztos letározva van minden, az összes szervezetnél. A régi vonalrajzoknak és feszítési rajzoknak is meg kell lennie.

Ja, még annyi, hogy a troli vezetéke is hasonló oszlopon futott, de csak egy vonalon közlekedett, aminek ismert a pályája (a 7-es) (már ha a világháború időszakában gondolkodsz...)

Válasz küldése

Vissza: “Dioráma építés”