1945 szeptember, Paks

m7priests

Re: 1945 szeptember, Paks

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2018.03.26. 21:59

Látványos már most. Pepecs meló, de szép lesz a végeredmény.
Két kérdés: A pirossal karikázott területen direkt van dupla méretű, gondolom. Ez valós vagy Te találtad ki? Mindkét megoldást elfogadom...;-D
A kékkel karikázott területeken egy kicsit nagynak érzem a hézagokat, persze majd a "fugázás" biztosan enyhít ezen.
Csatolmányok
DSC02582.JPG
DSC02582.JPG (196.82 KiB) Megtekintve 1540 alkalommal
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2018.03.26. 22:19

Látványra mentem. What if ugye, ebbe minden belefér :D
De nem, komolyra fordítva:
- nem látszódik majd, mert a tank alatt lesz
- idősebbek elmondása szerint, volt, hogy meg kellett bontani az eredeti utat valamilyen okból és sosem sikerült olyan szépen visszatenni, mint előtte
- azt is mondták, hogy ez egy poros kis mezővároska volt hajdanán és nem volt valami minőségi az út, faterom mesélte, hogy olyan kőből volt, hogyha esett az eső akkor korcsolya pályává vált az egész
- néztem a korabeli fotókat, és ott is jól látszódik, hogy szépen futnak a sorok egy darabig, aztán van egy káosz, utána megint minden szép, ezt próbáltam leutánozni, látványra mentem, a nagyokat majd bevágom, csak még mozgott tegnap
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2018.03.27. 02:07

Nanáhogy belefér....
Nagyon jó lesz ez, hajrá!!
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2018.03.27. 02:41

m7priests írta:Nanáhogy belefér....
Nagyon jó lesz ez, hajrá!!
Még fiatal, segédmunkás koromban, amikor kőműves brigádban dolgoztam, voltunk egyszer egy idősödő fószernél maszekolni. Neki a kertje távoli sarkában volt leborítva több Ifányi macskaköve. Mindenkinek adott egy vödörrel, persze akkor még nem igazán érdekelt, így nem hoztam el egy darabot sem. A lényeg, hogy ő mesélte, ezeket a köveket a főutca felújításakor csórta el, mert éppen sofőr volt egy teherautón, aztán pár kanyarral leborított magának :D Az lett volna a meló, hogy az udvarát kirakjuk vele diagonálba, de nem vállalták a kőművesek mert nem volt meg minden kő hozzá, csak a kockák. Ő sztorizgatott a macskaköves főutcáról. Mesélte olyat, hogy ha nagyon nem tudták a sérült részt visszapakolni, egyszerűen másik burkolathoz használt terméskövet raktak be.

m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2018.03.27. 08:48

Jajj, de szeretem az ilyen sztorikat.....akkor csak hallgattad érdekességként, most meg értelmet nyert ez a régi információ, ami a fejedben elraktározódott. Ugye, hogy mindennek van értelme?
A kollégámnak a volt felvonulási térről (Budapest, Dózsa György út-Ajtósi Dürer sarok) környékéről van egy köve, a tavalyi felújításkor szerezte. Az milyen nagy, simán kétemberes. Majd, ha kész az udvarának a kövezése, ott fogja beépíteni valahova, központi helyre. Jópofa lesz!
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2018.03.30. 04:34

Tovább folytattam a mókát, a felén már túl vagyok és tetszik a látvány!
Képek:
https://plus.google.com/u/0/photos/1098 ... _SazquQsgE

m7priests

Hozzászólás Szerző: m7priests » 2018.03.30. 06:13

Le a kalappal!!!
....és nekem is tetszik a látvány!
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2018.04.01. 22:38

Ötlet kellene, hogy mi marja meg kellően finoman a lábazati hungarocellt? Körömlakk lemosó: nem, Palmatex higító: igen, de nagyon, tisztaszesz: nem, ezeket próbáltam.

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2018.04.02. 05:06

Mármint hogy akarod megmarni?
Struktúrázni, vagy foltosra/gödrösre?

Az aceton megmarja, ahogy a természetes csapatott/és cukorbontásból származó oldószerek is.

Szerintem okosabb egy flakon akrilgyantás zománcfestékkel próbát tenni valami maradékon. (Prisma/Matiz/Maestro/Unilux stb.) Az talán jobban szétoszlatja a szórófejjel és nem lesz annyira gödrös?
Idővel mondjuk a tiszta terpentin is megkezdi a szerkezetét ahogy a butil alkoholok/n-butanol is.

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2018.04.02. 05:34

Sokolka írta:Mármint hogy akarod megmarni?
Struktúrázni, vagy foltosra/gödrösre?

Az aceton megmarja, ahogy a természetes csapatott/és cukorbontásból származó oldószerek is.

Szerintem okosabb egy flakon akrilgyantás zománcfestékkel próbát tenni valami maradékon. (Prisma/Matiz/Maestro/Unilux stb.) Az talán jobban szétoszlatja a szórófejjel és nem lesz annyira gödrös?
Idővel mondjuk a tiszta terpentin is megkezdi a szerkezetét ahogy a butil alkoholok/n-butanol is.
Most a "kövek" nagyrészének a teteje sima, szeretném kissé természetesebbé, lepattogottabbá tenni őket.

Válasz küldése

Vissza: “Dioráma építés”