1944. május, Galícia

Sokolka

Re: 1944. május, Galícia

Post by Sokolka »

McFrost wrote:
2020.01.19. 22:16
Már rég óta meg szeretném kérdezni, hogy a harcjármű alaphoz csavarozása alul középen, az mennyire bűn?
Csak nálunk az. Más országokban a kiskompozíciót és diorámát statikus egységként kezelik.

Ellenben sokat jelent ha normálisan ki van dolgozva minden akkor is ha nem biztos, hogy látható vakító pompájában később.
Amennyiben az alap mint egyszerű információ hordozó, tükör, vagy posztamens van jelen érdemes olyan formában rögzíteni rá a gépet, hogy azt teljes valójában értékelni tudja a zsűri.

Mondok egy gyakorlati példát:
pl. a t-34 legtöbb változatán a rugóhimbák fejét egy domborított lemez takarja. Ezt alul minden torziós kar esetén látnunk kellene, de egy kivételével nem mellékelik az alkatrészeket hozzá a gyártók. Ahhoz hogy pl. egy 1941-es típus hiteles (értem én MESTER érdemes!) legyen, el kell készíteni. Azt viszont hogy ott van, csak akkor látod, ha megemeled óvatosan. Ciki, de indokolatlanul hiányosan elvileg pontozásra sem lehetne kiemelni egy munkát.

A gyakorlat sokak szerencséjére persze valami egészen más, de ennek megtárgyalására a makettinfo megfelelő topicja hivatott :twisted:

McFrost

Post by McFrost »

Értem.
Sokat vacilláltam, hogy felcsavarozzam-e a Zrínyit, de végül pillanat ragasztóval tettem fel. Úgy is ha felkerül minden, nem lehet majd vele táncolni.
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Kató

Post by Kató »

Én , ha építenék ilyen diorámát (mármint lánctalpas harcjárművel) a szimpla pillanatragacsnál stabilabb rögzítést készítenék . Bár én hajlamos vagyok a figurákat is túlbiztosítani ilyen szempontból , de biztos ami tuti ... 8-)
Szóval én oldalanként 2-2 drót csapot rögzítenék a talajba jó mélyen (az se baj , ha a posztamens fájába is bele van fúrva) . Felfúrnék négy görgőt a lánctalpon keresztül és kész is a rögzítés . Meglehetősen stabil és teljesen el van rejtve .

McFrost

Post by McFrost »

Kató wrote:
2020.01.20. 06:46
Én , ha építenék ilyen diorámát (mármint lánctalpas harcjárművel) a szimpla pillanatragacsnál stabilabb rögzítést készítenék . Bár én hajlamos vagyok a figurákat is túlbiztosítani ilyen szempontból , de biztos ami tuti ... 8-)
Szóval én oldalanként 2-2 drót csapot rögzítenék a talajba jó mélyen (az se baj , ha a posztamens fájába is bele van fúrva) . Felfúrnék négy görgőt a lánctalpon keresztül és kész is a rögzítés . Meglehetősen stabil és teljesen el van rejtve .
Idáig talán mindet így rögzítettem, eddig egy sem esett le :D
Ráadásul, amit tudtam a futóművön azt mozgathatóra hagytam, így eme (amúgy remek) ötleted nehezen kivitelezhető.

McFrost

Post by McFrost »

Baszki, ha összerakom fullra, nem fér be egyik szekrénybe sem :? :twisted: :?:

Kató

Post by Kató »

McFrost wrote:
2020.01.21. 06:10
Baszki, ha összerakom fullra, nem fér be egyik szekrénybe sem :? :twisted: :?:
Merjünk nagyot álmodni ... :D

McFrost

Post by McFrost »

A túltolt helyzet miatt csak most jöttek meg a rendelt kuszónövényeim, így végre be tudom fejezni a tölgyfát, amire ezt gondoltam,hogy a törzsére csavarok belőle, és azok is mehetnek a helyükre.
Image
Image

m7priests

Post by m7priests »

Nagyon jól néz ki a növény!! Szép legyen aztán!
...ja és az új vitrin is kész van? Ha már a régibe nem fér be a kompozíció... ;)
Varga István
Up the Irons!
"-Te, Franco nem frankó!
-Hát akkó ki?"

McFrost

Post by McFrost »

m7priests wrote:
2020.04.18. 11:06
Nagyon jól néz ki a növény!! Szép legyen aztán!
...ja és az új vitrin is kész van? Ha már a régibe nem fér be a kompozíció... ;)
Jajj, ne is mondd! Nem tudom hova fog kerülni.....

McFrost

Post by McFrost »

Akkor a benzin pumpa: Jpz. IV. L70 visszafutó görgő és full szkreccs:
Képek: https://photos.google.com/share/AF1QipO ... hLQUhmeGtn

Post Reply

Return to “Dioráma építés”