Szabályok

Poloma Levente

Re:Szabályok

Hozzászólás Szerző: Poloma Levente » 2014.02.05. 08:02

Sziasztok!
Megoldható lenne, az én MiG-29AS-em áthelyezése ide?
MiG-29 GB: MiG-29AS italeri

Yso

Hozzászólás Szerző: Yso » 2014.02.05. 08:03

Szerintem igen (volt már rá példa), csak nem tudom kinek kellene írni, hogy áthelyezzék. Gondolom valaki adminnak......
Munkaasztalon: ICM C-45F 1/48, Academy SU-27 1/48, Italeri Tornado IDF 1/48, Italeri EF2000 1/48
Csatarepülők GB 2013, Trainer GB 2014, MIG-29 GB (2015?)

Michalkó

Hozzászólás Szerző: Michalkó » 2014.02.05. 09:43

Yso link írta: Szerintem igen (volt már rá példa), csak nem tudom kinek kellene írni, hogy áthelyezzék. Gondolom valaki adminnak......
Schuller Balázs adminisztrátor már alig várja hogy a szabadidejében ide pakolja az összes épült-épülő-épülni készülő MiG-29-est innen-onnan. ;)

Hajrá! :s uperman:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Michalkó 2014.02.05. 10:58-kor.
Kép Kép Kép Kép

zsoca

Hozzászólás Szerző: zsoca » 2014.02.05. 23:17

Sziasztok!

Külföldi fórumokat olvasgatva itt mindig értelmetlenül hosszú egy GB ideje. Nem gondoljátok viccesnek, hogy február elején bármilyen jövő évi határidőről esik szó? Az UAMF-en 1-3 hónapos határidők vannak, igaz ott építenek is! A magyar makettezők nem tudnak 1 vagy 3 hónap alatt semmit alkotni és csak azért kell egy 1 éves határidő, hogy összegyűljön pár bemutatható makett? A trainer GB-ben több, mint 4 hónap alatt még egy makett sem készült el...

üdv:
Zsolt

Horváth András

Hozzászólás Szerző: Horváth András » 2014.02.05. 23:33

Ez egy hobbi, mindenki olyan tempóban épít, ahogy neki jólesik, és ahogyan a szabadideje engedi. Ha egy év alatt, akkor egy év alatt.
De lehet mutatni a jó példát :)

Michalkó

Hozzászólás Szerző: Michalkó » 2014.02.06. 00:12

zsoca link írta: Sziasztok!

Külföldi fórumokat olvasgatva itt mindig értelmetlenül hosszú egy GB ideje. Nem gondoljátok viccesnek, hogy február elején bármilyen jövő évi határidőről esik szó? Az UAMF-en 1-3 hónapos határidők vannak, igaz ott építenek is! A magyar makettezők nem tudnak 1 vagy 3 hónap alatt semmit alkotni és csak azért kell egy 1 éves határidő, hogy összegyűljön pár bemutatható makett? A trainer GB-ben több, mint 4 hónap alatt még egy makett sem készült el...

üdv:
Zsolt
Szia Zsolti!

Azt kell hogy mondjam, hogy teljesen igazad van! Viszont -mint minden mást is- ami nyugaton működik, azt nem lehet mindig egy az egybe átültetni kis hazánkba. Ugyan így a GB építéseket sem. Kevesen vagyunk, kevés idővel. Egyébként én sem vagyok egy nagy GB-s. Sőt! 10-ből kilencszer befullad magától. A kezdeti lelkesedés után mindenki ( a többség) lesz@rja. Én ezt figyeltem meg sajnos. :'(

Viszont én most olyan eszmeiséggel hívtam elő a gondolatot, hogy azonos típusú repülők egy helyen egy csokorba összegyűjtve, így aki ezt a típust építi -vagy szeretné építeni- tudja hogy honnan kaphat segítséget, meglévő tapasztalatot. Például most is szerettem volna megnézni Milan GWH-s Fulcrumját, hogy neki milyen tapasztalatai voltak vele az építése során. Majd fél órát kerestem mire megtaláltam. Hát erről beszélek. Engem sem érdekelnek a határidők meg a helyszínek. Ha egyszer valamelyik versenyen lesz egy 'MiG asztal', akkor oda majd elviszem és ennyi. Illetve nem viszem, mert akkora már a tulajdonos vitrinjében fog pihenni. :'(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Michalkó 2014.02.06. 00:40-kor.
Kép Kép Kép Kép

notarius

Hozzászólás Szerző: notarius » 2014.02.06. 01:39

Michalkó István link írta: Szia Zsolti!

Azt kell hogy mondjam, hogy teljesen igazad van! Viszont -mint minden mást is- ami nyugaton működik, azt nem lehet mindig egy az egybe átültetni kis hazánkba. Ugyan így a GB építéseket sem. Kevesen vagyunk, kevés idővel. Egyébként én sem vagyok egy nagy GB-s. Sőt! 10-ből kilencszer befullad magától. A kezdeti lelkesedés után mindenki ( a többség) lesz@rja. Én ezt figyeltem meg sajnos. :'(

Viszont én most olyan eszmeiséggel hívtam elő a gondolatot, hogy azonos típusú repülők egy helyen egy csokorba összegyűjtve, így aki ezt a típust építi -vagy szeretné építeni- tudja hogy honnan kaphat segítséget, meglévő tapasztalatot. Például most is szerettem volna megnézni Milan GWH-s Fulcrumját, hogy neki milyen tapasztalatai voltak vele az építése során. Majd fél órát kerestem mire megtaláltam. Hát erről beszélek. Engem sem érdekelnek a határidők meg a helyszínek. Ha egyszer valamelyik versenyen lesz egy 'MiG asztal', akkor oda majd elviszem és ennyi. Illetve nem viszem, mert akkora már a tulajdonos vitrinjében fog pihenni. :'(
Negatív hullámok, saját honlap, mi van itt?  ;)

Zöldág Pisti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zöldág Pisti » 2014.02.06. 02:22

zsoca link írta: Sziasztok!

üdv:
Zsolt
Nem tartom viccesnek!Család ,munka mellett ennyire futja. Én kérek elnézést !
Üdv:Zépisti

KépKép

Varjú bácsi

Hozzászólás Szerző: Varjú bácsi » 2014.02.06. 02:31

Zsoca!
"Előtted a kűzdés, előtted a pálya
Az erőtlen csügged, az erős megállja."
Melyik GB-ben is indultál, és készültél el a maketteddel 3-4 hónap alatt!?? Valahogy nem ugrik be.
Two beer or not two beer ?!
Kép

Yso

Hozzászólás Szerző: Yso » 2014.02.06. 05:54

Nem kell Zsocát bántani. Igaz, hogy tőlünk nyugatra más a tempó, de ott valószínűleg a szabadidő is több. :D (A ráfordítható pénzről nem is beszélve. :D )

A Trainer GB-ben pedig ha Zsoca jobban megnézi, az én makettem például december óta "csak" matt lakkra vár. De sajnos nem mindíg lehet azonnal mindent itthon beszerezni. (Na jó, egy hete megjött hozzá a lakk is, de most épp időm nincs vele művészkedni, hát ez van. :( )

Plusz ahogy András is megírta, ez egy hobbi. Nem kell erőltetni, csak azért mert kész kell lennie egy, három vagy akár hat hónap alatt.

Pistinek is igaza van "némileg", előre elnézést kérek a fórumozóktól  : :) , tényleg lankad a lelkesedés is a kezdeti fellángolás után. Azért szerencsére a határidő környékén akadnak kész makettek is. A többiek pedig igyekeznek akár később befejezni. Ezt pedig tényleg senkinek nem lehet felróni.Ahogy előttem írták: család, munka, egyebek, szóval nem egyszerű.

(Plusz halkan írom, nekem "nagy" vágyam egy ugyanilyen csak egy típust építő GB, csak hát nem MIG-29-el, hanem F-15-el..... Annak a GB asztalára valahogy megoldanám, hogy az összes 15-ösöm levigyem... De majd talán egyszer.  ;D  I-|) 
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Yso 2014.02.06. 06:05-kor.
Munkaasztalon: ICM C-45F 1/48, Academy SU-27 1/48, Italeri Tornado IDF 1/48, Italeri EF2000 1/48
Csatarepülők GB 2013, Trainer GB 2014, MIG-29 GB (2015?)

Válasz küldése

Vissza: “MIG-29 GB”