MiG-29 9-13 (GWH, 1:48)

Post Reply
liverpool

MiG-29 9-13 (GWH, 1:48)

Post by liverpool »

Sziasztok!

Általában nem szokásom több maketten is dolgozni egyszerre, vagy akár félkészen félrerakni egyet és belekezdeni valami másikba. De ez a kit annyira szép, hogy egyből bele kellett kezdenem. Csodás szép finom panelvonalak, kínai létére nem narancsbőrös felület jellemzi. Illeszkedésről még nem nagyon tudok nyilatkozni, mert még csak a kabinnál tartok illetve a szívócsatornákat raktam össze. Eddig elég jónak tűnik.
Fröccsöntött létére elég szép a kabin, kihozták azt amit a technológia engedett, szerintem. Külön jó megoldásnak tartom hogy a műszereket matricából egyenként adják. Egyszerre részletes és plasztikus is. Az ülés is egészen jó, de én inkább az Eduard 29-eséhez adott ülést használom fel, a gyanta mégiscsak szebb azért.
Szintén Eduardhoz rendeltem anno futóaknákat is gyantából, amit végül nem építettem be. Gondoltam akkor, majd hátha egyszer kiadja valaki normális minőségben a gépet. A minőségi kit az végre megvan, de az aires gyanta főfutó-akna kb. kétszer akkora mint a gyári GWH... Teljességgel lehetetlen beépíteni. Pedig de széép... Az orrfutó aknája is kb fél(!) centivel nagyobb mint a kitben. Szóval nem tudom hogy lehet ennyire kétféleképpen méretezni ugyanazt a gépet..
Jelenleg itt tartok a kabinnal:

Image

Image

Image
Who the f**k are Man Uniteeed, who the f**k are Man Uniteeed...
Nec timide, nec tumide.

f2d

Re:MiG-29 9-13 (GWH, 1:48)

Post by f2d »

Már vártam egy GWH 29-es építést, nagyon kíváncsi vagyok a makett többi részére is.
A kabin fröccsöntött létére is teljesen meggyőző, gondolom a többi is majd hasonló szintet képvisel. A fegyverzet képeken kimondottan impozáns.
A MiG-23-at is a GWH-nak kellett volna kiadni, meg még egy pár típust. :D
ImageImage

Géczy Péter

Post by Géczy Péter »

Véégre valaki elkezdi!  :great:
Kíváncsi vagyok mi lesz a véleményed a végére!
Sajnos az Aires ezt a hibát sok készleténél elkövette.. főleg a régebbi kiadásainál. :'(

berakaroly

Post by berakaroly »

Na igeeeen! Végre valaki elkezdte...szerintem sokunk fiókjában ott lapul...lássuk hát mit vettünk :D
Jó munkát, figyelek!

ltom74

Post by ltom74 »

Hi

Nem a 9-12 -est kezdted el? Beszerezted a dagadt hátút is?  ;)

Én is nemsokára elkezdem és asszem valami Magyarországon szolgált gép lesz, tököl, lacháza vagy valami ilyesmi...
Tied milyen festésű lesz?
Last edited by ltom74 on 2013.07.04. 03:36, edited 1 time in total.

liverpool

Post by liverpool »

Köszönöm a biztatást srácok, igyekszem majd tolni az infókat! :)

ltom74!
Az úgy volt, hogy miután megboltoltuk a 9-12est, eltettem jó mélyre hogy majd valamikor elkezdem ha lesz matrica is hozzá. Aztán megláttam a luckyn hogy előrendelhető a púpos, és nem bírtam kihagyni... :D Felpakoltam őket a polcra, majd miután kiábrándultam a kinetic falconból (vagyis inkább az airesből), úgy döntöttem hogy elkezdek valami újat. Ez volt a legfelül sorban. Ilyen profán oka van hogy miért ezt kezdtem el.  ;D ;D
A festést még nem tudom milyen lesz. Igazából a létező matricaszettek behatárolják a dolgot. Most jött ki/jön ki a Lindenhilltől egy kifejezetten ehhez a GWH kithez ajánlott szett, külön a púposhoz és külön a 9-12höz. Ez utóbbihoz tudtam még hozzájutni csak, a hannantstól várom. Szóval a 9-13ast építem de a 9-12höz jön a matrica..  :-\  :D De csak azért mert a púposhoz még csak előrendelhető a szett. Amint rendelhető beszerzem azt is. Van sok szép festés rajta:
http://www.lindenhillimports.com/lindenhilldecals.htm
Who the f**k are Man Uniteeed, who the f**k are Man Uniteeed...
Nec timide, nec tumide.

Hunyadi István

Post by Hunyadi István »

Na erre Én is kíváncsi leszek, eddig jónak tűnik! ;D
Nekem nem lapul egy sem itthon, és szerintem nem is fog (Én az Academy-re "szavaztam"  O :) ), de kíváncsi leszek, hogy milyen tapasztalatok lesznek vele kapcsolatban. Már csak egy Kitty Hawk Gripen build hiányzik... ;D
Hunyadi István -HUNYO-
Bázis Makettklub Kecskemét
Image

Yso

Post by Yso »

Csatlakozom a nézőkhöz.  ;D Bár nálam még csak academy 29-esek vannak a polcon. De talán majd beszerzek egy ilyet én is.
Munkaasztalon: ICM C-45F 1/48, Academy SU-27 1/48, Italeri Tornado IDF 1/48, Italeri EF2000 1/48
Csatarepülők GB 2013, Trainer GB 2014, MIG-29 GB (2015?)

Hunyadi István

Post by Hunyadi István »

Én már be is készítettem a popcorn-t a "mozihoz"! :P :P :P > :D O :)

Image
Hunyadi István -HUNYO-
Bázis Makettklub Kecskemét
Image

VO101_Papi

Post by VO101_Papi »

Otthon mellé szórtam az összes műgyantámat amit eddig Aca 29-eshez beszereztem, gyakorlatilag nem igazán tudok olyan részt mondani, ami gyantából jobb lenne mint a fröccsöntött. Talán az ülés, és a főfutóaknák a gyengébb részek, de az előbbibe max kábelezni kell, utóbbit meg valami gyanta ülésre kell cserélni.
Kíváncsian várom az illeszkedését!
http://www.pumaszallas.hu/
Image ImageImage
Frankó, Szentiványi, Papi

Post Reply

Return to “Résztvevő makettek - MIG-29”