MiG-29 9-13 (GWH, 1:48)

Kató

Re:MiG-29 9-13 (GWH, 1:48)

Post by Kató »

Valóban nagyon látványos ez a gép ezekkel a színekkel ! Kimondottan tetszik .  :great:
Egyedül az R-73-asok csúszásérzékelői állnak kicsit érdekesen ... A kis "pálca" az érzékelő szárny ellensúlya , nem avval csatlakozik a törzshöz . De ezt nem nehéz javítani , ha vállalkozol még rá .  O :)
Attachments
Vympel-R-73E-Seeker-1S.jpg
Image
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Tóth Gábor

Post by Tóth Gábor »

Szia Milán!

Nagyon szép a kamó, tényleg az egyik leglátványosabb színösszeállítás.

Ami a makettet illeti, dobozból ez "ronggyá veri" az Academy készletet, alakra is nagyon ott van.
Ahogy elnézem, a hmű szerelvény kialakításában egyéb kihívások is vannak, a felső fémszínű rész elég távol van a kiömlőktől, és ahogy látom be lehet szerelni őket eltérő szögben is :-X
A futóakna csak versenymakettnél kérdés, ami a hmű mellett feltűnő, az pl a kabintető egyszerűsége vagy a műszerfal burkolat vastagsága. Az ülés valóban cserés.
Szóval ha jól veszem le, ha valaki ebből szuperpontos makettek szeretne, továbbra is jól jön egy gyanta kabin-futóakna-kiömlő gyanta trió, ami még nincs is. Ennek elég komoly árcetli a vége.

Zoltan

Post by Zoltan »

Gratulálok. Csak az előttem szólókat tudom ismételni,nagyon szép lett.
Üdv.: Sármány Zoltán

Image

liverpool

Post by liverpool »

Köszönöm nektek is! :)

Kató! Hát én már biza nem nyúlok hozzá, egyébként szerintem kicsit nagyok is azok az érzékelők.  :-X

Gábor! Jól látod, valóban beszerelhetőek különböző szögben, sőt, ha nem farigcsálunk kicsit rajta, akkor csak eltérő szögben szerelhetőek be.. A kabintető és a burkolat kérdésében én is észrevettem ezeket, de nem nagyon mertem volna bevállalni a máshoz gyártott gyanta kabint. Inkább megvárom majd hogy kiadjanak hozzá mindent szép sorban, aztán kezdek neki a 9-12-nek. Viszont felületre, panelvonalakat tekintve mondhatni közel tökéletes a készlet. Engem viszont zavar a futóakna, mert elnézve az aires aknáját, (ami pontosnak tűnik), itt az durván belelógna a szívócsatornába, vagy felső részébe a makettnek, attól függően melyik végét pozicionálom.
Who the f**k are Man Uniteeed, who the f**k are Man Uniteeed...
Nec timide, nec tumide.

Kató

Post by Kató »

liverpool link wrote: Kató! Hát én már biza nem nyúlok hozzá, egyébként szerintem kicsit nagyok is azok az érzékelők.  :-X
De legalább a 9-12-esnél már nem futsz bele ebbe a hibába .  ;)
Image
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

tóbor

Post by tóbor »

Gratulálok naggyon jó lett a púpos!!!  :great: Szép a 44-es színeinek is az összhatása!
Szerintem sokkal izgalmasabb így a 29-es mint szürke-zöldben!
[img"Te Ica bezártam én a Ignist?"[/img]

Tóth Gábor

Post by Tóth Gábor »

Mivel ez álítólag nagyon közel áll az igazsághoz, úgy biztos hogy más meglévő gyanta kabin nem passzol bele. (nem mintha pármibe csak úgy passzolnának :D )
A hmű ezek szerint túl lett bonyolítva. Nem tudom miért erőltetik ennyire, maguk a hműk nem annyira kidolgozottak, hogy az ember hanyatt vágódjon, nem beszélve a környezetük kidolgozatlanságáról. Jó lenne ha valaki legalább a kiömlőket megcsinálná hozzá tisztességesen. Legalábbis nekem a nagyvas ezen része kimondottan tetszik.
A fegyverzet nem volt sorjás, vagy elcsúszott a kül. öntés miatt?

Hunyadi István

Post by Hunyadi István »

Brutál jó lett!!! :gratula: :gratula: :gratula: :gratula:
Hunyadi István -HUNYO-
Bázis Makettklub Kecskemét
Image

liverpool

Post by liverpool »

Gábor (tóbor)! Örülök hogy tetszik, nagy mércét állítottál fel a tieddel, igyekeztem ahogy tudtam. :) Valamint köszönök minden segítséget és információt!

Gábor! A fegyverzeteken volt egy nagyon kevés sorja, de alapvetően nagyon szépek szerintem. Azt én sem értem a kínaiak miért izgulnak ennyire a kidolgozott hajtóműre. Szép, szép, de ezt az energiát másra is fordíthatnák.
Who the f**k are Man Uniteeed, who the f**k are Man Uniteeed...
Nec timide, nec tumide.

Yso

Post by Yso »

Azért revellék is rábuktak a kiömlőre, ami most legutóbb feltűnt, hogy a strike eagle-jük kiömlője, lényegében egy elemekre szétbontott aires gyanta kiömlőnek felel meg. (Nem voltam kicsit meglepve  :wow:, amikor egymás mellé raktam a kettőt.....)
Munkaasztalon: ICM C-45F 1/48, Academy SU-27 1/48, Italeri Tornado IDF 1/48, Italeri EF2000 1/48
Csatarepülők GB 2013, Trainer GB 2014, MIG-29 GB (2015?)

Post Reply

Return to “Résztvevő makettek - MIG-29”