MiG-29AS italeri 1/72

Poloma Levente

Re:MiG-29AS italeri 1/72

Post by Poloma Levente »

Richard (KP Models) link wrote: Szia Levente!

Ecsettel festetted vagy szórópisztollyal?
Szia!
A kabin alapszínét festettem csak pisztollyal, de abba is belejavítottam ecsettel.
MiG-29 GB: MiG-29AS italeri

Lorco

Post by Lorco »

Szerintem mindent fújjál, sokkal egyenletesebb, szebb munkát lehet végezni pisztollyal, mint ecsettel.
Márpedig, ha van pisztolyod, az ecsetet csak a mütyürökre használd ;)
A jelzett nagyarányú feljavítások is úgy lesznek szépek, ha a festék alatt látszik majd minden finom részlet :great:
Kíváncsian várom a következő képeket!

Üdv
Lorco

Poloma Levente

Post by Poloma Levente »

Szia Lorco!
Valahogy lustának érzem magam hozzá, hogy előkészítsem, majd kitakarítsam a pisztolyt egy ülés miatt. De azért én is egyre több mindent festek szórópisztollyal, már mint a kezdetekhez képest. Köszönöm a tanácsot.

joe

Post by joe »

Igazad van Levente, a világért se vedd elő holmi bagatell meg snassz alkatrészért mint a katapult ülés.Minek mindig tisztítani,én mondok Neked egy jobb tippet,elő se vedd úgy tovább megmarad.

Lorco

Post by Lorco »

Valahogy lustának érzem magam hozzá, hogy előkészítsem, majd kitakarítsam a pisztolyt egy ülés miatt.
Én tegnap este két picinyke légcsavarkúp és 6 légcsavartoll (remélem, jól írom) miatt üzemeltem be a stukkert, de a kúp nem lett elég fehér, ezért ma este újra fújom...ez ilyen bicikli.
Ha már van pisztolyod, használd, nem olyan fárasztó az a takarítás, pár perc az egész!
Az pilótaülés, pláne meg egy modern gép katapultülése a nyitott fülke szemet gyönyörködtető eleme, megéri vesződni vele, mint azt Joe kolléga hozzászólása is sugallja  ;)

Úgyhogy hajrá, pisztolyt elő, szép maketteket Neked!

Üdv
Lorco

Roland (Bf-109)

Post by Roland (Bf-109) »

Szia Levente!

Igaza van a srácoknak...
Szerintem ezt le kéne mosni és lefújni!  ;)
ImageImage

liverpool

Post by liverpool »

Én is gyűlölöm állandóan mosni a pisztolyt néha apróságokért, de ez a művelet amin soha nem spórolok. Ha igényes munkát szeretne készíteni az ember akkor muszáj fújni. A pisztolyt meg muszáj mindig alaposan kitisztítani.  : :) Főleg 1/72-ben ilyen apró dolgot mint a kabin, meg katapultülés, nem szabad ecsetelni mert nagyon vastag lesz. Szóval szerintem is inkább mosd le és fesd újra. Ettől szép ez a hobbi hogy néha szenvedünk de a végén mindig öröm a kész látvány, hogy kihoztál magadból meg a makettből minden tőled telhetőt.. :)
Who the f**k are Man Uniteeed, who the f**k are Man Uniteeed...
Nec timide, nec tumide.

Poloma Levente

Post by Poloma Levente »

Sziasztok!
Köszönöm srácok a tanácsokat, de ez már így marad. A kabint, mint mondtam pisztollyal festettem, tehát jobb nem igazén lenne, ha átfesteném. Az ülésnél, pedig az összes munkám kárba menne, de majd legközelebb azt is pisztollyal fogom festeni.

andorka

Post by andorka »

liverpool link wrote:Főleg 1/72-ben ilyen apró dolgot mint a kabin, meg katapultülés, nem szabad ecsetelni mert nagyon vastag lesz.
Szerintem meg rendes festékkel ecsettel is lehet nagyon szép végeredményt kihozni...Csak a megfelelő festékkel kell dolgozni, egy jó képességű akrillal például.

Kató

Post by Kató »

Osztom Andorka véleményét . A lényeg a jó ecset , a megfelelő ecsetkezelés és az adott festék megfelelő ismerete (optimális hígítási arány , mennyi ideig oszlatható a felületen stb. ) . Ez áll az akril és a szintetikus festékekre is .
Image
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Post Reply

Return to “Résztvevő makettek - MIG-29”