MiG-29AS italeri 1/72

milesChristi

Re:MiG-29AS italeri 1/72

Post by milesChristi »

Khm..
Nem igazán akartam ebbe a beszélgetésbe belefolyni az érintettség okán, de a helyzet az, hogy a látvány nem csak a festés, higítás, olletve az ecsetkezelés hibája. Joe mondata az összeégett ülésről eléggé találó, bár az én első gondolatom az volt, amikor megláttam az akkor még csak fényes fekete ülést, olyan az egész, mintha az Alien K36-osnak akarná álcázni magát. ...

A nagy helyzet azonban az, hogy amit első látásra én is rettentően hullámos festékrétegnek gondoltam, az elsősorban magának az ülésnek a hibája. A kis gyanta ülés anyaga és felülete önmagában is eléggé lyukacsos és "összeolvadt" volt, csak natúr sárgában nem tűnt fel. A hevederek ráöntve, nam volt egy jóformán sík része, minden él kissé bizonytalan.  Ez nem egyszerű magyarázkodás, a mellékelt képek mutatják, milyen most a felület. Persze, a viszonylag sűrű akril sem segített rajta, de látszik az éleken, és főleg az árkokban, hogy azok mind megvannak, nem töltődtek fel festékkel, vagyis a festés viszonylag kevés anyagot hagyott a felületen. CSakhogy a magasfényű fekete az összes hullámot kiemeli azzal, hogy össze-vissza csillan rajta a fény. Persze, lehetett volna festés előtt csiszolni az ülésen, de megvallom, ez nekem sem jutott akkor még az eszembe, és gondolom, Leventének sem. Hja, a tapasztalat.. :) )))

Hogy most már mit lehetne kezdeni vele? Kató tudja talán a legjobban, aki maga is sok apróságot fest, hogy a szemnek, vagy inkább az agynak kellhet ilyenkor egy gumicsont, amin rágódhat. Ergo azt, amit láttatni akarunk ki kell emelni, amit nem azt eltüntetni. Bizonyára jótékony hatással lenne némi élfény, illetve a rések hajszálvékony befolyatása sötétszürkével, ami mégis világosabb, mint a fekete.... talán.

A nagy lapos felületek viszont mindenképpen kivánják a homogén felületet, amit csak a szórópisztoly tud biztosítani, ezek a kabin fala, meg a műszerfal feletti rész. ....

Ugyanakkor

A képeken látszik, hogy hol, mennyire töltötte fel a festék az árkokat, és mégis, mennyire hullámosak a felületek. Mindenesetre azért azt se felejtsük el, hogy az egész K-36-os ebben a méretarányban össz-vissz 14mm(vagy 15 :) )
Attachments
CIMG0767.JPG
CIMG0801.JPG
CIMG0806.JPG
CIMG0797.JPG
"Non nobis, non nobis, Domine! Sed nomini Tuo da gloriam!"

richard.kiss

Post by richard.kiss »

ez nem jutott volna eszembe, de jó  a hasonlat az Aliennel.

joe

Post by joe »

Akkor ezer bocsánat, nem tudtam,hogy az ülés már alapból ilyen silány. Megkövetem a művészt.

Kató

Post by Kató »

milesChristi link wrote: Kató tudja talán a legjobban, aki maga is sok apróságot fest, hogy a szemnek, vagy inkább az agynak kellhet ilyenkor egy gumicsont, amin rágódhat. Ergo azt, amit láttatni akarunk ki kell emelni, amit nem azt eltüntetni.
Tény és való , hogy a különböző festési trükkökkel sok mindent lehet kiemelni vagy elkendőzni . Akik ilyen kisebb méretarányokban dolgozunk , erre talán még jobban kell figyelnünk , mint a "nagyoknak" . És a fotózásnál az erősebb nagyítás is ellenünk dolgozik ...  :-X
Image
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Poloma Levente

Post by Poloma Levente »

Sziasztok!
Azt leszámítva, hogy a hátsó randa rész fog még kapni egy kis lakkot nagyjából elkészült a kabin.  : :)   Lehetne jobb is. Van rajta jó néhány kisebb-nagyobb hiba. De azért szerintem ebben a méretarányban ez nem olyan rossz, főleg egy sima italeri kabinhoz képest A következő már remélhetőleg jobb lesz.

Érdekességképpen azt is megmutatom, hogy mennyi különbség van egy eredeti italeri és egy helyes orr között.
Attachments
2012.okt.29 044.jpg
2012.okt.29 038.jpg
2012.okt.29 037.jpg
2012.okt.29 039.jpg
MiG-29 GB: MiG-29AS italeri

Yso

Post by Yso »

Hát itt még nem is nagy a különbség szerintem az orrok között. Egy Academy és korrekt között jóval nagyobb az eltérés.  : :)
Munkaasztalon: ICM C-45F 1/48, Academy SU-27 1/48, Italeri Tornado IDF 1/48, Italeri EF2000 1/48
Csatarepülők GB 2013, Trainer GB 2014, MIG-29 GB (2015?)

Poloma Levente

Post by Poloma Levente »

Sziasztok!
Na most már van két összeragasztott törzsfél, két új, immáron zárt kopoltyú, beragasztott orr, és szokás szerint egy összemaszatolt szélvédő. Szerintem nem lettek rosszak a kopoltyúk, de a bevágásokon majd még javítok. 
Attachments
2012.okt.29 007.jpg
2012.okt.29 004.jpg
2012.okt.29 003.jpg

Poloma Levente

Post by Poloma Levente »

Sziasztok!
Már egy jó ideje nem jelentkeztem, de ezt nem azt jelenti, hogy nem foglalkoztam a makettel. Egyrészt nem volt fényképezőgépem, másfelől pedig látványtalan volt a haladás. Nálam most a rossz helyen lévő panelvonalak eltüntetése és átkarcolása megy, sajnos nagyon lassan, pedig az utóbbi napokban magamhoz képes elég sokat foglalkozok makettezéssel O :) . A jobb szárny átkarcolása már teljesen kész, ha Isten is úgy akarja még ma a bal is kész lesz, a törzs átkarcolásához még nem kezdtem hozzá, de érdekes módon még mindig nem untam bele, és most lesz rá időm akár mennyi. :D

Mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket! :pilóta: :pilóta: :pilóta:
Attachments
2012.okt.29 020.jpg
2012.okt.29 011.jpg
2012.okt.29 017.jpg

magyaralba

Post by magyaralba »

Levente!

A főfutó kerekeket lecseréled vagy feljavitod??? Sem az átmérőjük sem a szélességük nem jó, sajnos túl kicsik....

Poloma Levente

Post by Poloma Levente »

magyaralba link wrote: Levente!

A főfutó kerekeket lecseréled vagy feljavitod??? Sem az átmérőjük sem a szélességük nem jó, sajnos túl kicsik....
Szia!
Köszönöm, hogy felhívtad erre a problémára a figyelmem. Nem igazán van rá lehetőségem, hogy lecseréljem, majd lehet, hogy megpróbálok vele valamit kezdeni, de az még egy kicsit odébb van.

Post Reply

Return to “Résztvevő makettek - MIG-29”