MIG-29 Fulcrum-A "Blue 10" in Farnborough / Italeri 1:72 / X2

Corel

MIG-29 Fulcrum-A "Blue 10" in Farnborough / Italeri 1:72 / X2

Post by Corel »

Üdvözlet mindenkinek!

Van egy kedves barátom, aki szeretne visszatérni/újból kezdeni (komolyabban). Neki egyik kedvence a MIG 29. Őt segítve határoztam el, hogy "benevezünk" ide. Ezért van a topik címében a X2.  ^-^

Én is lelkes újrakezdő vagyok (inkább lelkes, mint újrakezdő), de a MIG29 állt legtávolabb az érdeklődésemről, de mint említettem a barátomnak akarok segíteni. És legegyszerűbben úgy lehet - szerintem - ha olyan témát boncolgatunk, ami neki kedves.

Mivel mind a ketten full amatőrök vagyunk, és a fórum színvonalától kb olyan messze vagyunk, mint a Voyager (Star Trek) a földtől, ezért előre is türelmet kérek tőletek.

Neki ez az első "komolyan meg akarom csinálni" kittje, és nekem is eléggé új még a dolog, ezért egy nagyon alap elképzelést valósítunk meg.

Az Italeri kitt szerintem erre most tökéletesen alkalmas, így erre esett a választás.

A dobozban két matrica készlet van (egy szerb, és egy szovjet), ezért ezekből válogattunk. A szerb nem nyert, ergo maradt a szovjet festés. A festési útmutatót kicsit fenntartásokkal kezeltem, így nekiálltam megkeresni a "Bule 10" vasat. A meghatározás szerint Farnborough-ban volt a gép bemutatón.

Sikerült is megtalálni a gépet, valamint fotókat is róla, és itt egy kicsit kétségbe estem ... A dobozon lévő erős zöld színt túlzásnak éreztem én is, de a fényképeken viszont majdnem szürkének láttam a kamót. Nosza, belevetettem magam az internet bugyraiba, és áttanulmányoztam a festési mintákat, és megtaláltam hogy valóban ebben az időszakban repülhettek zöldes árnyalattal a gépek.

Találtam FS kódokat, és szeretném megkérdezni az itt megforduló szakértő társakat, hogy sikerült-e megtalálni a a helyes FS kódokat a géphez. 

FS 26373 - világos szürke
FS 24277 - ez a zöldes szín

Mellékeltem a fotót is.

Köszönöm!
FS 24277
Attachments
0624.jpg
"... do or do not. There is no try"

Gaba: Janika, ne lőj olyan gyorsan ...
Én: Miért Gaba?
Gaba: Mert nem tudsz ... 

Corel

Re:MIG-29 Fulcrum-A "Blue 10" in Farnborough / Italeri 1:72 / X2

Post by Corel »

Szeretném megkérdezni a tisztelt szakértő kollégákat, hogy vajon ez a színösszeállítás jó lehet-e? A cég egy orosz cég. Eddig nem hallottam róla. De tetszik!
Attachments
festék.jpg

VO101_Papi

Post by VO101_Papi »

Corel link wrote: Szeretném megkérdezni a tisztelt szakértő kollégákat, hogy vajon ez a színösszeállítás jó lehet-e? A cég egy orosz cég. Eddig nem hallottam róla. De tetszik!
Igazság szerint nem, oda van írva, hogy smt-hez, illetve a kub-hoz készítik.
A kék 10-esnek lövésem nincs, hogy milyenek a színei fotó alapján, de ha 9-12-es 29-est építesz, akkor más színeket kell keresned, nem a fentieket. Az AKAN ad ki színt a 9-12; 13-as verzióhoz, nekem megvannak, de kissé furcsák. Tuti, hogy sokat kell rajta világosítani. Egyébként tapasztalatom alapján nem ajánlom az AKAN festékeket fújni, nehéz velük dolgozni, viszont ecsetelni kiválóak.
http://www.pumaszallas.hu/
Image ImageImage
Frankó, Szentiványi, Papi

borisz

Post by borisz »

Kösd föl a gatyád, ha komoly makettet akarsz az Italeri szemetéből kihozni.

Corel

Post by Corel »

Köszönöm a válaszokat!

Borisz; Örülök, ha odáig eljutok, hogy nem lesz csálé, és normálisan meg van csinálva. Egyenlőre sorrendben a 3. makettem lesz, ami úgy készül, hogy a fórumon fellelt anyagokat felhasználom. Eddig egész jól megy .... :D Szerintem mérföldkő lesz a 29-es. Ha ezt meg tudom csinálni elfogadhatóra, akkor megéri több időt fektetni a hobbiba.

Corel

Post by Corel »

Nah lassan nekiesünk ennek is. Beszereztem az én vasamhoz pár apróságot (Edu maratás, stb), viszont a színekkel még mindig bajban vagyok ..

borisz

Post by borisz »

Corel link wrote: Nah lassan nekiesünk ennek is. Beszereztem az én vasamhoz pár apróságot (Edu maratás, stb), viszont a színekkel még mindig bajban vagyok ..
Passzolom.

Corel

Post by Corel »

borisz link wrote: Passzolom.
Ez a kisebbik baj ... A nagyobbik az hogy nálam is lassan oszlik a homály ....  :great: 8) :o

Corel

RE: MIG-29 Fulcrum-A "Blue 10" in Farnborough / Italeri 1:72 / X2

Post by Corel »

Holnapra talán kész a kabin. Csak hogy errefelé is van mozgás. :D

Corel

RE: MIG-29 Fulcrum-A "Blue 10" in Farnborough / Italeri 1:72 / X2

Post by Corel »

Annyira meg akartam csinálni jól a kabint, hogy mindent elszúrtam amit lehetett ... Örülök, hogy ha a műszerfal nem kuka ... :( :dodgy: :cry: :cry:

Post Reply

Return to “Résztvevő makettek - MIG-29”