Soko G-4 Super Galeb (1:72 Yumo)

Post Reply
zoli1989

Soko G-4 Super Galeb (1:72 Yumo)

Post by zoli1989 »

No ha már kiképzőgépek lett a téma, úgy döntöttem én is indítok egy témát, mivel épp nemrég kezdtem el a makettet.

Image

Ami a témaválasztást illeti, déli szomszédunk története, légiereje, illetve a délszláv háború történései rendkívül érdekelnek, így mikor felmerült a lehetőség ennek a makettnek a beszerzésére, azonnal döntöttem, hogy kell !  Egyébként tervezek további masinákat is a témával kapcsolatban, elkezdtem már egy 72-es MiG-21R-t, illetve van egy nagyon jó horvát MiG-21bisz matricám is, a többi pedig még a jövő zenéje.

Magáról a makettről röviden annyit mondanék, hogy nagyon szép kis kit, részletek terén sem látszik hogy egy nem épp mai, kis szériás gyártótól származik. Sajnos a Yumonak több makettje nem is készült, pedig az összeállítási útmutató alapján terveztek további típusokat is. Az én kitem még a régi eredeti kiadás, a doboz oldalán is még made in Yugoslavia szerepel. Azóta újra kiadták, de a matrica ív már közel sem ilyen választékos. Az interneten kerestem képeket a dobozbontásról, mivel az enyém nem épp szalon állapotú ilyen téren...
Image

A matrica rendkívül jó! Teljes stencil szett, 4 féle felségjel, azon belül is több oldalszámmal. Mint említettem nem épp mai darab, 1997-es dátum szerepel ezen az íven, ahhoz képest viszont sok mai gyártó is megirigyelhetné...
Image

Na ami a makettet illeti, jelenleg így állok vele:
Image
Nem rég kezdtem el, de mivel egyszerű, egész hamar összeállt a gép sárkánya. Persze a java csak most jön. Ami az illesztéseket illeti, szintén dícséret illeti a néhai gyártót, sok gond nem volt vele.... Az építést dobozból tervezem, túl nagy feljavításokat nem tervezek.

Image

A kabin matricás, szerintem csukott kabintetőnél nem lesz ez rossz. Nem nagy méretekről van szó. Természetesen botkormány és katapultülés majd még jön :)

Festés terén a régi vörös csillagos nagy-Jugoszláv légierő egyik gépét tervezem, bár a 92 utáni felségjel is érdekelne, de azthiszem ez most eldőlt az előbbi javára. Természetesen az utóbbi felségjelzéssel kapcsolatban is van tervem, de ez már egy másik makett, másik történettel....

Yso

Re:Soko G-4 Super Galeb (1:72 Yumo)

Post by Yso »

Érdekes kis gép. Nem is tudtam, hogy a déli szomszédnak saját fejlesztésű típusai is vannak. Leragadtam az orosz importnál.
Munkaasztalon: ICM C-45F 1/48, Academy SU-27 1/48, Italeri Tornado IDF 1/48, Italeri EF2000 1/48
Csatarepülők GB 2013, Trainer GB 2014, MIG-29 GB (2015?)

Lorco

Post by Lorco »

Tetszetős kis masina, igazi kuriózum!
A múltkoriban olvastam éppen róla valahol, meg a jugoszláv repülőgépgyártásról, meg is keresem megint, csak hogy képben legyek :)

üdv
Lorco

lalesz

Post by lalesz »

Sziasztok!

Nagyon klassz téma! Nem tudtam, hogy kiadták ennek a makettjét. Egész jónak tűnik az illeszkedése és a képek alapján nem is sorjás...

Az Aranysasban volt egy cikk erről nem régen. Kiváncsi leszek az építésre, eddig tetszetős.

f2d

Post by f2d »

Remek téma választás. :great:
Nem csak a forma, de színek is és a minta is erősen enlékeztett a korai BAe Hawk-okra. :D
ImageImage

borisz

Post by borisz »

Én régebbről "ismerem" a készletet, talán zeg.i Wolfpack oldalán volt dobozbontás.
Jó lett volna egyet beszerezni. :\

f2d link wrote: Nem csak a forma, de színek is és a minta is erősen enlékeztett a korai BAe Hawk-okra. :D
Minő véletlenség. :D

Kató

Post by Kató »

Szép gép , egész jó minőségben . Csak úgy ne járj , mint én anno , mikor építettem . Mikor már fenn volt a kabintető és kész volt a festés , akkor jöttem rá , hogy a katapultülések fejtámláiról lefelejtettem a stencil matricákat ...  :-[
Image
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

mirazsmarci

Post by mirazsmarci »

Hm, jó kis makett, hol vetted?  ;D

zoli1989

Post by zoli1989 »

Asszem valami Marci nevű sráccal boltoltam le  ;)

borisz

Post by borisz »

Mi ez a nagy csend, miért nem épül? :)

Post Reply

Return to “Résztvevő Makettek”