* Elkészült! * Aero L-39 SAAF #2136 1/72 Eduard

borisz

* Elkészült! * Aero L-39 SAAF #2136 1/72 Eduard

Hozzászólás Szerző: borisz »

[tt]Hát akkor jelentkezem én is.
Kiképzőgépnek csak ez van itthon, kapásból kettő is. :D [/tt]

Kép
[tt]Elsősorban szír gépet szeretnék építeni. Az ihletet egyrészt a mellékelt szír matricák adták, másrészt pedig, hogy jelenleg is aktívan használják a szír hadsereg támogatásra.
Emellett bújkál bennem a kisördög, hogy esetleg iraki legyen.
Az annyira nem izgalmas, viszont talán jobban dokumentált.

Frissítés: Nem, mégsem, pont a képek beszúrogatása közben találtam egy oldalt, ami tele van jó képekkel.[/tt]
[tt]
És akkor jöjjön pár kép a szír gépekről:
[/tt]
Kép  Kép  Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

[tt]Szakavatottaknak feltűnhet, hogy a képeken új festésű gépek vannak, a minták nem egyeznek az Edu-félével. Ez mondjuk nem is meglepő, mert az a rajz egy '85-ös állapotot mutat.[/tt]

[tt]További képek[/tt]: http://luftwaffeas.blogspot.hu/2012/09/ ... dated.html

[tt]Iraki változatra van egy különleges festés a sok tereptarkán túl:[/tt]

Kép

Kép

[tt]Aztán egy terepmintájú:[/tt]

Kép

Kép

[tt]
Szóval jelenleg ezek a kilátások.
Leginkább arra hajlok, hogy a szír 2136 -ot csinálnám meg, úgy, ahogy a képen van, két UB blokkal.
A Rauters szerint 2012 nyarán Aleppónál készült a fénykép.[/tt]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára borisz 2014.08.01. 13:52-kor.
f2d

Re:Aero L-39 1/72 Eduard

Hozzászólás Szerző: f2d »

Szerintem jó választás a szír, az most úgyis aktuális.
KépKép
borisz

...csak tudnám, mivel lehet olyan soknézeti rajzot csinálni, mint amilyeneket fent is linkeltem.
Merthogy meg kell magamnak tervezni.
Yso

Hozzászólás Szerző: Yso »

borisz link írta: ...csak tudnám, mivel lehet olyan soknézeti rajzot csinálni, mint amilyeneket fent is linkeltem.
Merthogy meg kell magamnak tervezni.
Ha összeszedsz használható fotókat, és háromnézeti vonalas rajzot, lehet tudok segíteni. F2D nem tudom milyen sikerrel használta azokat, amiket a SZU-34-eséhez készítettem.
Munkaasztalon: Academy F-15 1/48, Italeri F-15 1/48, Italeri Tornado IDF 1/48, KP SU-22 M4 1/48
FB foto albumok: https://www.facebook.com/zsolt.arlath/photos_albums
f2d

Yso link írta: F2D nem tudom milyen sikerrel használta azokat, amiket a SZU-34-eséhez készítettem.
Köszi szépen a fáradozásaidat ez ügyben, de nem tudtam vele mit kezdeni. Ez volt az első ennyire bonyolult kamójú festésem, így azt se tudtam, hogy kezdjek hozzá, ezért gondoltam, ha valaki megrajzolja helyettem, akkor én csak kivágom és kész is, de az élet nem ilyen egyszerű.

Ez a kivágom papírsablonból dolog sík vagy közel sík felületeken egész jól működik, de egy olyan bonyolult topográfiájú makettnél, mint  a Su-34 1/72-ben max a szárnyakat lehet vele megcsinálni. Ami nagyon lényeges ennél a módszernél: mindig oda kell figyelni, hogy merőlegesen álljon a pisztoly a sablonra, mert amúgy ronda lesz az átszóródás. Mivel felraktam előre mindent a makettre (kormányfelületeket, vezérsíkokat) ezért gyakorlatilag nálam a merőleges hozzáférés semelyik felületen sem működött, de azért használtam papír sablont, amiket utána vissza kellett javítgatni.
Ha nagyon bonyolult a kamó, mint pl a Fullbak esetén, akkor nem sok értelme van számítógéppel csinálni, nagyon sok szöszmötölést igényelne a pontos folt lekövetés. Talán a leggyorsabb és legegyszerűbb módszer erre, ha kinyomtatsz méretarányosan egy 3 nézeti rajzot, és arra szabadkézzel felrajzolod a mintát, így legalább a kontúrokhoz már előhangolod a kezed. Hidd el sokat számít. Az az igazság, hogy nálam a műtét sikerült, de a beteg meghalt, mert a mintát sikerült elég pontosan lekövetnem, de a színeket egyáltalán nem találtam el, így újra kell fújni az egészet.
KépKép
Poloma Levente

Hozzászólás Szerző: Poloma Levente »

Szia!
Jól hangzik. Hajrá!
Lehet, hogy ismered ezt a képet, de azért ide teszem. 
Csatolmányok
L-39_irak_Bratislava.jpg
MiG-29 GB: MiG-29AS italeri
borisz

Köszi, ez eddig nem volt meg.
Hogy került Pozsonyba a gép, nem tudod?
f2d

borisz link írta: Hogy került Pozsonyba a gép, nem tudod?
Mert már elfoglalták. ;D
KépKép
Poloma Levente

Hozzászólás Szerző: Poloma Levente »

Szia!
Nincs mit. Tudtommal a gyárból Irakba történő átrepülés közben szálltak le vele Pozsonyban. 
MiG-29 GB: MiG-29AS italeri
milesChristi

Hozzászólás Szerző: milesChristi »

Kép

Ez egy viszonylag ismert kép, de azért hátha nincs meg.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára milesChristi 2013.09.29. 17:13-kor.
"Non nobis, non nobis, Domine! Sed nomini Tuo da gloriam!"
Válasz küldése

Vissza: “Résztvevő Makettek”