T-33 - Sword 1/72

Post Reply
f2d

Re:T-33 - Sword 1/72

Post by f2d »

Jó lesz ez, hiba minden makettben van, ez meg annyira nem is feltűnő.
ImageImage

Kató

Post by Kató »

Köszönöm Urak ! Igyekszem kihozni belőle azt , ami az én szintemen megy .  :)
Remélem több huncutságot már nem rejtett el a gyártó . De ahhoz , hogy ilyesmivel elvegye a kedvem , ahhoz korábban kell felkelnie . Sőt , le se feküdjön !  ;D

Gábor ! A Platz T-33-asával még nem találkoztam személyesen , de most , hogy kérded utánanéztem a net-en . A Platz-nál más alkatrész elhelyezkedés a kereteken , más alkatrészbontás , csak fröccsöntött alkatrészek (ebben a futóaknák és az ülések csak gyanta verzióban vannak meg , fröccsöntve nem) . Tehát a kettőnek semmi köze egymáshoz .
Image
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Poloma Levente

Post by Poloma Levente »

Kató link wrote: De ahhoz , hogy ilyesmivel elvegye a kedvem , ahhoz korábban kell felkelnie . Sőt , le se feküdjön !  ;D
Ez a beszéd! Irigylésre méltó hozzáállás. :D ;)
MiG-29 GB: MiG-29AS italeri

Lorco

Post by Lorco »

Szépen alakul a madárka :great:

Üdv
Lorco

borisz

Post by borisz »

Tóth Gábor link wrote: Van az 36 is, ifjú padawan.  ;D Az már elég egy kontrollálhatatlan pörgéshez a hossztengely ( vagy a kereszt tengely vagy mindkettő) körül.
Húú, tényleg.  :o
Last edited by borisz on 2013.12.16. 00:26, edited 1 time in total.

Tóth Gábor

Post by Tóth Gábor »

Van az 36 is, ifjú padawan.  ;D Az már elég egy kontrollálhatatlan pörgéshez a hossztengely ( vagy a kereszt tengely vagy mindkettő) körül.
Last edited by Tóth Gábor on 2013.12.15. 16:55, edited 1 time in total.

Kató

Post by Kató »

Köszi Lorco !  :)
Poloma Levente link wrote: Ez a beszéd! Irigylésre méltó hozzáállás. :D ;)
Eléggé buldog módon makettezek , ha valamit elkezdtem , nem engedem , amíg kész nincs ! Persze van nagy ritkán , hogy az én elszántságomon is kifog valami (lásd a Javelin-t a Deltás GB.-ben) és pihentetem 1-2 hétig , de azt tényleg egy kezemen meg tudnám számolni , hányszor történt meg az elmúlt tíz évben . Személyes tapasztalatom azt mondatja velem , ha egy makett egyszer parkolópályára kerül , az a büdös életben el nem készül . Három ilyen makettet pakolászok jobbra-balra fene tudja hány éve , a negyedik már kukába került ...  :(   Ennyi erővel kár volt a munkát belefektetni , azonnal a megvásárlás után is kidobhattam volna !  :-X  Ez persze úgy ökörség , ahogy leírtam ! Na ezért nem hagyok én félbe makettet , hanem gyűröm , amíg kész nincs !  :pilóta:
Image

Roland (Bf-109)

Post by Roland (Bf-109) »

OFF!

Ezzel én is így vagyok Kató!

Egy makettet raktam eddig félre...szerintem sosem fogom már megcsinálni.
Mondjuk egy 72-es KP makett, szóval nem nagy anyagi veszteség... :D

ON!
ImageImage

Kató

Post by Kató »

Mivel kissé ráuntam a gittelés-csiszolásra (utálatos része a hobbinknak) befejeztem a kabinbelsőt .
Mire félig levágtam az öntőcsonkról a kabintető belső keretét , két helyen tört el ! Egy ilyen vékony alkatrészt igazán jó ötlet alulról , a legnagyobb felület felől önteni , nem a rövid végénél ...  :headbang:  A keretnek a kabintetőbe való beragasztását nem vállaltam be . Nem akar sehogy se illeszkedni hozzá , túl kicsi keresztbe és hosszába is . Inkább a törzsre ragasztottam . És persze néhány részletet is pótoltam , mert lefelejtették róla . Még egy-két apró festési hibát javítok , aztán jöhet rá a kabintető is .

Image

Image

Image
Image

borisz

Post by borisz »

Remek.

Post Reply

Return to “Résztvevő Makettek”