T-33 - Sword 1/72

Kató

Re:T-33 - Sword 1/72

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.06.11. 10:02

Köszi ! Igyekszem úgy csinálni , hogy a végén is így gondold ...  : :)
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.07.03. 23:59

Koptattam , paneleztem , de csak visszafogottan . A képek szerint ezeknél a gépeknél csak a törzsközéprész , szárnytövek és a szárnyak a főtartók környékén kopottak , koszosak , ott is alig .
Felkerült a fényes lakk/matrica/fényes lakk szentháromság . A matricákról vegyes a véleményem ...  :-X 
Az Aztec korábbi készleteihez képest örömmel vettem tudomásul , hogy a film nem olyan bádog keménységű , mint a régiek . Ráadásul a Gunze matricalágyítója is egész jól működik evvel az új alapanyaggal . Viszont a méreteket igencsak benézték !  :headbang: 
Az általános jelzések (felségjelek , stencilek) kb. jók , viszont ennek a gépnek az egyéni jelzéseivel komoly problémák vannak . A függőleges vezérsík jubileumi festése , a törzsféklapokra a lajstromszám karakterei és az orron lévő sasfej sisakos indiánfej túlméretesek . A "tollak" belelógnak a beömlő piros peremébe de a "sascsőr" így is rákerült a rádiótávmérő burkolatára . A pirosat még viszonylag fájdalommentesen vissza tudtam festeni , de a csőrhöz nem tudtam volna jelentős torzulás nélkül hozzányúlni . Ellenben a póttartályokra kerülő villámok bő két milliméterrel rövidebbek , mint kéne ! Hiába no , a változatosság gyönyörködtet ...  :jujj:  Mindezek tetejébe az egyik matricalágyítóval frissen kezelt villámba olyan sikeresen nyúltam bele , hogy megnyúlt . Persze keresztbe , nem hosszába ...  :fubar:  Ezeket is festéssel korrigáltam , nem lett tökéletes , de nem kiabál annyira , mint így a képen jócskán kinagyítva .  :-[

Kép

Kép

Kép

Kép

Most kapott egy matt lakkot . Még a panelezésre , koszra kicsit rádolgozok , aztán lényegét tekintve már csak pár apróság és a futók hiányoznak .  :dance:
Kép

Hunyadi István
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hunyadi István » 2014.07.04. 23:40

:great:
Hunyadi István -HUNYO-
Bázis Makettklub Kecskemét
Kép

borisz

Hozzászólás Szerző: borisz » 2014.07.06. 07:27

Együtt érzek veled, tudom milyen ez.
Ugye befolyatod halványan?

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.07.06. 10:46

Nem igazán szeretem a befolyatást , valahogy sose sikerül normálisra .  :-[  Én grafittal szoktam kihúzni a panelvonalakat . Egyébként igen . Matricázás előtt már kapott halványan , de még átmegyek rajta , már csak a matricák miatt is . Egyébként , ha igazán valósághűen szeretném elkészíteni , még panelezni se nagyon kéne ...  ^-^
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.07.20. 06:36

Hát , nem gondoltam volna , hogy az enyém lesz a GB.-ben a második kész gép !  ;)
A panelvonalakon átmentem még egyszer , kicsit koszoltam is a felületeken , de csak visszafogottan .
Így utólag már nem a maratott törzsféklapokat használnám , hanem a fröccsöntöttet . A maratás nem követi keresztmetszetben a törzs ívét . De miután a matrica is rajta volt , már mindegy . Az orrfutóból is a "sűrű küllőset" kellett volna használni , de olyan brutális öntési beszívódás volt rajta , hogy inkább a másik kereket használtam fel . Mivel a kabintető nyíló részét alaposan meg kellett feszíteni ragasztáskor , hogy valahogy illeszkedjen , a jobb első sarkában a feszültség miatt pár hajszálrepedés keletkezett . Persze ezt csak a maszkolás eltávolítása után láttam . Mindegy , javítani úgyse tudnám . De miután a matricák mérete hazavágta a projektet , ezek az apróságok már nem igazán tudnak idegesíteni , hogy őszinte legyek .  :whistle:
Mindenesetre ez egy nagyon szép formájú gép , és ez egy nagyon mutatós festés ! Mondom ezt annak ellenére , hogy nem igazán szeretem a díszfestésű repülőket . A vitrinembe jó lesz , versenyekre meg úgyse szánom vinni ...  ;D

Szóval a képek :

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

És néhány közeli , ahol valamelyest látszik pl. a kopás/koszolódás :

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép

Tóth Gábor

Hozzászólás Szerző: Tóth Gábor » 2014.07.20. 06:42

Gratula hozzá, nagy küzdelem volt! A festés is nagyon egyedi, bár ez a sötét szín annyira nem áll jól a gépnek...vagy csak hozzászoktam a csilivili 33-asokhoz.

borisz

Hozzászólás Szerző: borisz » 2014.07.20. 22:53

Rá se ránts!
A befolyatás viszont jót tett neki. :)

Basszus, most látom, hogy az enyém lett az első, ami elkészült.
Ahogy a töbiek kapkodnak, jó eséllyel harmadik lesz a Tukánom. :\
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára borisz 2014.07.20. 22:56-kor.

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2014.07.21. 06:18

Köszönöm Urak !  :)
borisz link írta: A befolyatás viszont jót tett neki. :)
Egy csepp festéket se folyattam be a panelvonalakba ...  :P   ;D

Hát Gábor , valóban nem egyszerű túra volt , de ha a matricák nem kavarnak be , kimondottan elégedett lennék vele . De van ez így !  ;)
Egyébiránt én gyakran belekönyökölök az ilyen küzdősebb makettekbe . Ha pl. Tamiya-t építenék , avval valószínűleg nem lenne ennyi bajom , viszont akkor csak kommersz típusokat építhetnék . Én a különlegesebb típusokat preferálom , itt viszont ugye javarészt "short run" gyártők vannak . Most is nézegettem pár könnyebb prédának látszó makettet , de a végén csak kb. 20-25 éves kis szériás csoda került ki a szekrény aljából az asztalra ...  :pilóta:
Kép

borisz

Hozzászólás Szerző: borisz » 2014.07.21. 07:22

Kató link írta:
Egy csepp festéket se folyattam be a panelvonalakba ...  :P   ;D
Akkor mivel emelted ki azokat? :)

Válasz küldése

Vissza: “Résztvevő Makettek”