Tamiya 1:48 Ki-61

Post Reply
ssanyi

Tamiya 1:48 Ki-61

Post by ssanyi »

Üdv!

Ma elkezdtem egy Tamiya Ki-61-et, nagyon szép a kidolgozása és úgy tűnik az illeszkedések is kiválóak (láttam már juhtyúkos videókat, de azért az az igazi amit maga tud kihozni a készletből az ember).
MR Paint színekből kikevertem a kabinszínt (amikor a 72-es Zero színkeverésével végeztem akkor rakták fel a tesztfestést az IJN színekről :D ), próbáltam ecsetes festéssel (Hobby Color H37) festékkel az eredetileg ecsettel festett, paneleknél és sarkoknál vastagabb (barnásabb) festést is imitálni. Nem feltűnő, de nem is az volt a cél, szolidan de látszik.
Még hátra van egy sötétbarnás befolyatás, azután jöhetnek a kábelek és karok-emeltyűk festése és ragasztása.
Attachments
2.PNG
2.PNG (1.17 MiB) Viewed 1024 times
1.PNG
1.PNG (1.32 MiB) Viewed 1024 times
3.PNG
3.PNG (508.02 KiB) Viewed 1024 times

ssanyi

Re: Tamiya 1:48 Ki-61

Post by ssanyi »

Elkészült a kabin nagyjából, most az összeállítás fog következni.
A műszerfalhoz a Tamiya saját matricáját használtam, még fényes lakkal be kell "üvegeznem".
Belülről maróval elvékonyítottam a szellőző lyukak helyeit a fegyvertérnél, és Pilka fűrésszel kinyitottan (majd az ecsetjéből jól kihúzott Extra Thin-el "körbesímogattam").
A makettre eddig egy szavam nem lehet, kiváló mérnöki munka!
Eddig nem akartam szegecselni a makettet, de most nagyon gondolkodom rajta, Kobayashi teljesen fémszínű gépét építeném meg . . . . valószínűleg.
Attachments
7.PNG
7.PNG (742.48 KiB) Viewed 994 times
4.PNG
4.PNG (695.62 KiB) Viewed 994 times
5.PNG
5.PNG (511.07 KiB) Viewed 994 times
8.PNG
8.PNG (768.88 KiB) Viewed 994 times

McFrost

Post by McFrost »

Szép, tetszik.
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Lorco

Post by Lorco »

Hogy miket talál az emberfia néha itten??!! :D
Örömmel látom, hogy miféle csudát építesz, csak úgy bötyárosan!
Fajinul alakul, most már szöm előtt vagy ;)

ssanyi

Post by ssanyi »

Üdv!

Mc Frost, köszönöm!
A makett érdeme, nem kell vergődni az építésével, a festésre és kisebb feljavításokra lehet koncentrálni!.

Lorco!
Próbáltam elbújni pedig! :D

Felszegecseltem a gépet és összeállt a sárkány is, a belépőn van még itt ott beszívódás a ragasztótól, emiatt is állt egy kicsit a makett folytatása (most a ragasztón volt a sor hogy dolgozzon)!
Eldöntöttem hogy a foltos Kobayashi gépet készítem el, Bera Karesz módszerével (a foltok körüli átszóródást hígítós fültisztítóval visszatörlöm), kivágom a Tamiya által mellékelt léptékarányos rajzról a foltozást sablonnak.
A folyamat: fekete alapozó (fémszín miatt, Gunze 1500-as fekete), MR Paint fémszínek (white alu, dark alu, anodized alu) Gunze Super color (fine silver, burnt iron), fényes MR Paint lakk, Revell enamel zöld foltok fújva, felület kezelés (igénybevett részek csiszolása és polírozás).

Képekben:
Most így áll a gép, ha sikerült eltüntetni a beszívódásokat teljesen, jöhet a foltozás.

Kipróbáltam az orr tetején a tükröződésgátló festés koptatását, saját keverésű a szín.

Elkészítettem a leszálló fényszórót, sokat gondolkodtam hogy mivel csináljam meg a foncsort.Kivágtam és kifúrtam az izzó helyét, majd felkészültem a fólia próbára (alufólia, szaloncukor csomagolás belső). Nem kellett volna sokat gondolkodni, azt nézegettem melyik ecset lenne jó bele simítani a fóliát, amikor a híres bármixerről (nem!) elnevezett tollon megakadt a szemem. Egyszerűen bekentem vele a felületet és kész is volt a krómszerű felület. Csalódás volt hogy ennyit agyaltam egy egyszerű műveleten! 8-)
A közepébe átlátszó öntőkeretből húzott izzó került.
Attachments
Kész sárkány.jpg
Kész sárkány.jpg (976.58 KiB) Viewed 879 times
orr rész, fórumra.PNG
orr rész, fórumra.PNG (1010.69 KiB) Viewed 879 times
leszálló fényszóró.PNG
leszálló fényszóró.PNG (953.52 KiB) Viewed 879 times
foltos, jó 4.PNG
foltos, jó 4.PNG (234.86 KiB) Viewed 879 times
foltos, jó 2.PNG
foltos, jó 2.PNG (208.85 KiB) Viewed 879 times
foltos, jó 1.PNG