Kérdések

Sokolka

Re:Kérdések

Post by Sokolka »

Én kérek elnézést  :-[ !
Követem a topicodat, csak hirtelen nem eset le miről van szó.

Jól tetted, hogy nem vetted meg, mert egy sötétebb barnásabb árnyalat a Revell 75.
Neked vagy a világosabb Kawasaki, vagy a picit élénkebb Nakajima szürke kell elvileg igaz ? (persze ez is csak "milettvolnaha")
Sajnos keverned kell ezt is.

A Humbrol 28 és Humbrol 23 1:1 arányú keveréke egy picike csepp kékkel és a méretaránynak megfelelő mennyiségű fehérrel, ami tökéletesen visszaadja a kívánt hatást szerintem.
Az Nakajima mintához ugyan ez a keverék egy picivel több Humbrol 23 bekeverésével.

Revell-ből legegyszerűbb az SM374 és MATT59 1:1 keverékét fehérrel világosítani - enamel bázison.
A Revell akril sorozatánál meg az alapszínhez a 371 hellgrau a legjobb, amit két csepp zölddel és egy csepp kékkel kell bekeverni, majd fehérrel a méretarányhoz igazítani.

(amiket írok, mind a háború későbbi szakaszában "futott" színek a Gunze H61 árnyalata szürkébb és telítetlenebb ezeknél a keverékeknél, mert egy másik festéket jelenít meg !! )

A kabin árnyalatokon picit világosíts csak, de ehhez a géphez nagyon jól passzolnak a Gunze termékek, amiket belinkeltél.
A Humbrol 117+ pici sárga is jól visszaadja az Kawasaki kabin zöldet.

Oddball

Re:Kérdések

Post by Oddball »

Köszönöm a kimerítő választ így késő éjjel. Igyekszem pontosan fogalmazni legközelebb. 
Image Lányos apuka
Je Suis Oddball

Post Reply

Return to “Japán GB”