KI-61 1/32 Hasegawa

Post Reply
berakaroly

KI-61 1/32 Hasegawa

Post by berakaroly »

Mivel már két kolléga is bejelentkezett erre a gépre, gondoltam megnyitom a topikot, mert bár még egy darabig el leszek a TRIPLA projekttel, de biztos vagyok benne, hogy munkáik olyan szinten lesznek inspirálóak, hogy nem fogom tudni megállni, hogy előbb-utóbb hozzá ne fogjak :D Nagyon örülök, hogy végre ugyanazt a típust építjük...azt hiszem mindannyiunk számára nagyon hasznos lesz!
Nagyjából mindenem megvan a géphez, ami elérhető volt számomra, így vélhetően ez is a Hellcathez hasonló munkás projekt lesz...de a tripla rohanás után rám is fér majd egy kicsit elmélyültebb munka...
Azt a fém színű, zöld foltos festést tervezem, alapra helyezve, valamelyik pilótával...természetesen az Ultracast most is kimagaslik a mezőnyből, de van még néhány japán gép a tarsolyomban :D ... A mellékelt gépek viszonylag jól felszerelve vannak meg, tehát ha valakit érdekel valamelyikkel kapcsolatban bármilyen infó, szívesen befotózom....és persze, ha belejövök, még az is lehet, hogy egy másikat is bevállalok a Hien után...
Attachments
IMG_3576.JPG
IMG_3578.JPG
IMG_3575.JPG
IMG_3574.JPG

Sokolka

Re:KI-61 1/32 Hasegawa

Post by Sokolka »

:D Ez igen!

Hajrá, hajrá!

Zoltan

Post by Zoltan »

Bezzeg 32-ben csinált kipufogót a Quickboost... Örülök,hogy te is ezt a gépet választottad. Gondolom amíg én elkészülök a kabinnal te már a harmadik japán gépet is letudod  ;D
Én is rendeltem Ultracastrol egy 32-es japó pilótát (MDC),igaz gépem nincs hozzá,de nagyon megtetszett.
Üdv.: Sármány Zoltán

Image

berakaroly

Post by berakaroly »

Zoltan:
Valóban a japcsi 32-eseket valamiért szeretik a kiegészítő gyártók...nagyjából mindenhez van minden :D
Azért ezzel én sem fogok olyan gyorsan haladni :D

Medve9:
No igen, itt lesz mit festeni :D

berakaroly

Post by berakaroly »

Elkezdtem nézegetni ezt a gépet, mert a messzeres sárdagasztásból kicsit elegem van...
KÉRDÉS:
Skacok! Én az archív képek alapján úgy látom, hogy ezt a gépet bizony illik kicsit szegecselni...nem tudom a 48-asokon hogy van, de 32-esen azért elég hiányos...Ti hogy álltok ehhez a kérdéshez?...

Találtam és rendeltem is még néhány apróságot (fém futószárakat, QB futóakna fedelet és fém fegyverzetet...bár erre még csak fogadásban vagyok az ebayen...) szóval bonyolódni látszik a projekt :D

Rátaláltam az általam eddig leginkább inspiráló makettre is...szerintem brutálisan jól megcsinálta a kolléga :D
Attachments
DSCF1945.jpg
DSCF1939.jpg

Zoltan

Post by Zoltan »

Egy kis kedvcsináló a tésztaszaggatáshoz..
Attachments
v10.jpg
Üdv.: Sármány Zoltán

Image

berakaroly

Post by berakaroly »

Hát pont erről beszéltem :D Azt hiszem, ha jó gépet akarunk, akkor szegecselhetünk bakker, mert itt aztán nem kérdés, hogy látszanak-e a szegecsek...

Tóth Gábor

Post by Tóth Gábor »

Bizony, látszanak. Ráadásul a foltokban felfújt zöld lepattogzása is kiemeli a szegecssorokat...
Még 48-ban is kell szerintem, 32-ben már kötelező! ;D
Durva a makett, amit belinkeltél...ki építette?

berakaroly

Post by berakaroly »

Nekem is nagyon tetszik ez a gép...emlékeim szerint az egyik Tamiya Model magazinban jelent meg a cikk róla. Ha építem majd igyekszem előkeresni, de így fejből nem tudom ki az alkotó...nem látom pontosan, de mintha ő megspórolta volna a szegecselést.
Én azt gondolom, hogy bár nem csak ezen múlik egy makett minősége, de ezek a szegecsek vizuálisan annyira erős motívumok, hogy elméletileg nem lenne lespórolható sem 32-ben, sem 48-ban...az egész repülő karakterét befolyásolja.

Post Reply

Return to “Japán GB”