Mitsubishi A6M5 Zero - Tamiya, 1:72

Marci7

Mitsubishi A6M5 Zero - Tamiya, 1:72

Hozzászólás Szerző: Marci7 »

Sziasztok!

Kép

Valahogy sosem vonzottak különösebben a japán gépek... Azt viszont gyanítottam, hogy ha egyszer ilyet építek, az Zero lesz :)
Nemrég láttam meg ezt a csodás kis makettet Bubu kínálatában, és úgy döntöttem, Szolnokig megpróbálom elkészíteni. Mivel csak egyben volt eladó, használok majd hozzá egy Eduard maratást is.
Mielőtt rossz festéket vennék: a kabin zöldjéhez mit ajánlotok? A Tamiya XF-71-et ír, de annak elég érdekes színe van szerintem...
A futóakna minden gépen ilyen Aotake színű (vagy ez nem szín? :-[) volt? Mintha szürkét is láttam volna, de azt restaurált gépen.
Gergely Marcell

Kép
Lorco

Re:Mitsubishi A6M5 Zero - Tamiya, 1:72

Hozzászólás Szerző: Lorco »

Hajrá Marci, épp ma kaptam meg a Jézuska utódvédjétől 1:48-ban  ;D ;D ;D
Én is Szolnokra készülök vele, csak én 2033-ban... ;)
Üdv
Lorco
Marci7

Pontosítanék: eddig nem különösebben érdekeltek a japán gépek... :) Most, hogy ezt megvettem, máris tervezek egy szürke Zero-t is, illetve majd valamikor egy Ki-61-et is... Van még egy számomra szép gép, de annak nem tudom a nevét :)

Nagyon köszönöm a segítségeket!
Tényleg elég változatosak ezek a színek... Nekem a Tamiya XF-67 Nato Green tetszene, esetleg egy kis sárgával világosítva. Nem tudom, Te mit gondolsz? Az XF-71 sem rossz, de előbbi azért kellemesebb szerintem.

Ez még érdekelne: a hasára XF-12 J.N. Grey megfelel?
Gergely Marcell

Kép
zotyi

Hozzászólás Szerző: zotyi »

Szia Marci!

Én is szemezgettem már ezzel a gyönyörű kittel, de visszafogtam magam eddig! (A szekrény tele van már építésre váró készletekkel, idő meg annál kevesebb...)
Kíváncsian várom milyen lesz! A futóaknába szerintem clear kék-zöld-sárga keveréket fújjál a fém alapszínre.
Milyen festést tervezel, lepukkant, kopottat vagy sem?
Egy kis inspiráció a festéshez, igaz nem Zero: http://haggismodels.blogspot.hu/2012/09 ... t-and.html

Hajrá! ;)

Üdv, Zoli
Marci7

Szia Zoli!

Igyekezni fogok! :)
A futóaknát én is így gondoltam, bár előtte csinálok egy tesztet...
Nem szeretném nagyon lepusztultra csinálni, de azért lesz koptatva. Szintén tesztet csinálok előtte, de valószínűleg hajlakkot fogok használni.
Ezt már én is láttam :) Az összhatást kb. ilyesmire tervezem, a szín is ugyanez az XF-70 lesz kívül.

Medve!

Nem ismerem túlságosan a japán színeket, így hiszek Neked, hogy jó, de nekem valahogy nem tetszik. Túl világos...
Lehet, rendelés előtt megvárom, hogy megérkezzen a makett, mert kár lenne, ha nagyon elütne a választott szín a maratástól...
Gergely Marcell

Kép
Marci7

A profilomban látható :) Előre is köszönöm!
Gergely Marcell

Kép
Válasz küldése

Vissza: “Japán GB”