Tamiya 1:72 A6M5 Zero

Post Reply
ssanyi

Tamiya 1:72 A6M5 Zero

Post by ssanyi »

Üdv!

Nemrégen elkezdtem ezt a remek kis készletet, az 1944-es Junyo anyahajón szolgáló Nakajima gyár által készített gépre esett a választásom, amely a 652 Kokutai állományába tartozott.

Építeni nagyon élvezetes és eseménytelen volt, nem is nagyon maradt időm (elfelejtettem) a fotózást, csak elvétve készültek fotók.
A hasi részen, a szárny alsó elem és a törzs találkozásánál kellett kevés tömítőt használnom, illetve a törzs összeragasztásánál használt Tamiya Extra thin még sokáig dolgozott, beszívódás jelent meg a már átcsiszolt felületen, tehát pihentetni kell a nagyobb ragasztásokat.
Festéshez az MR Paint festékeket használtam, ezekből kevertem ki a számomra megfelelő színeket (légcsavar, alsó és fölső kamuflázs, kabin színe, tükröződés gátló festék a kabin belső részén, a motordekli színét és a hinomarut valamint).
Festésnél a fényes fekete alapozás után MR P white alu és Stel fémszínekkel festettem az egész gépet, erre kerültek az álcaszínek.
A felségjelek körkivágóval készült sablonnal lettek fölfestve.
Feljavítások, alapvetően dobozból készült, ami mégis feljavításra került házilag: motor gyújtáskábelek, futóáramvonalazó burkolatok mozgató mechanika cseréje drótra, kipufogók kifúrása, géppuska és gépágyúcsövek kifúrása, célzókészüléken a vastag átlátszó üveg cseréje fóliára.
Most a gép otthon pihen, a majdnem kész állapotról értékelhető fotókat akkor tudok fölrakni ha hazaértünk.
A befejezéshez még pár apróság kelleni fog.

Sikerekben Gazdag Boldog Újévet Kivánok és sok örömteli makettet!

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Sokolka

Re: Tamiya 1:72 A6M5 Zero

Post by Sokolka »

BÚÉK!

Remek kis gép lesz!

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Kormos Peter

Post by Kormos Peter »

Az alsó festés vadállat lett, grat!

ssanyi

Post by ssanyi »

Sokolka, köszönöm a segítséget a képekkel (nem tudom mit toltam el) és a japán témákban is!

Peti, köszönöm, még kell egy kicsi koszolás.

Post Reply

Return to “Japán GB”