Challenger 2 Enhanced Armour Magyar Honvédség - 1:35 - Trumpeter, piciszkreccs

Ropi

Re:Challenger 2 Enhanced Armour Magyar Honvédség - 1:35 - Trumpeter, piciszkreccs

HozzászólásSzerző: Ropi » 2012.10.19. 03:54

Szia!

Hát a TEC-et vettem meg, meg az alapkészlethez való kiegészítőt (ebből érelemszerűen nem tudok mindent fölhasználni).
Az alapkiegészítő:
http://www.accurate-armour.com/ShowProd ... oduct=1345
Tartalmazza:
a kötényezés tartóit, hozzá rézből a kötényezést,
a TEC tartóit,
oldalsó pótpáncélozás felfüggesztési pontjait,
a vezető kitekintőjét,
vontatókábelt gyűrűkkel és tartókkal,
hátsó és első lámpák (a hátsónak a védőkerete rézből),
csőbilincs,
vonórúd tartókkal,
kipufogó,
sárvédők,
hátsó hordók,
hátsó kannatartó réz/gyanta kombinációból való kábeltekerccsel,
tűzoltókészülékek,
ttkz kibúvója gpu-val,
tankparancsnok forgatható figyelőműszere,
visszapillantók,
ködgránátvetők,
antennák/antennaalapok,
a búvónyílásokhoz való zárak,
stb (stb, mert nem tudom az összeset azonosítani és fölhasználni)
A másik készlet a TEC-et tartalmazza:
http://www.accurate-armour.com/ShowProd ... oduct=1394

Vélemény:
A TEC gyaklatilag hibátlan, jól illeszkedik, öntési hibája nincs, könnyen és gyorsan használható.
A másik készlet, hát... felemás. Egyes alkatrészek nagyon szépen sikerültek (a hátsó hordó, amit nem használok föl - nyilván... - ; a csőbilincs; a lámpák; a réz úgy általánosan) mások csapnivalóak (a vonórúd esetén például  az öntőcsonk felőli oldalán hosszában beszívódott - mondjuk nem tudom, h h csinálta, mert elméletileg végig érintkezett a csonkkal - ; a parancsnok figyelője egész egyszerűen a nyílására lett öntve, van ott egy hatalmas gumó; a csövön végigfut egy illesztési vonal - mind a két részén! - ; általánosságban sok a hártya, de legalább nem nagyon rossz helyeken).
Arthur, téhával, röviduval
Ju suis Charlie

Ropi

egy kis haladás

HozzászólásSzerző: Ropi » 2012.10.21. 09:34

Nohátakkor
Két nap munka után az építés nagyjából kész (még irdatlan mennyiségű tömítés van hátra), nagyobb részegységekre bonthatóan (a képeken a cuccot blu-tac tartja össze).

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

A tolólapról kicsit később készültek képek (elfelejtettem fölrakni), egyelőre még úszik a tömítőben...

Kép
Kép
Kép

Mostmár csak a tömítés (meg pár apróbb probléma orvoslása) van hátra és jöhet a festés, ami még érdekes történet lesz...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ropi 2012.10.21. 09:36-kor.

Ju suis Charlie

Ropi

Re:Challenger 2 Enhanced Armour Magyar Honvédség - 1:35 - Trumpeter, piciszkreccs

HozzászólásSzerző: Ropi » 2013.12.16. 04:33

Halihó!
Csak hogy megmutassam, hogy még nem tüntem teljesen el, és hogy nagynéha (mikor van időm) építek maketteket is, itt van pár ócska, telefonos kép. A tornyon az egy M151 fegyverállvány.
Üdv :)

Kép
Kép
Kép

Ju suis Charlie

Vissza: “Résztvevő makettek”