Challenger 2 Enhanced Armour Magyar Honvédség - 1:35 - Trumpeter, piciszkreccs

Ropi

Challenger 2 Enhanced Armour Magyar Honvédség - 1:35 - Trumpeter, piciszkreccs

Hozzászólás Szerző: Ropi » 2011.03.26. 05:46

Kép
[move]Újabb agyament projektem következik, a mai nap elsője.[/move]

Csütörtökön begyulladt a kötőhártyám, valamint mindkét szemhéjam a bal szememen, úgyhogy a nyakamba szakadt két nap szabadidő. Tegnap délután ráadásul felhívott barátom, aki mondta, hogy megérkezett a Challengerem. Mondom örömmakettezés indul.

A tank körüli történet nagyjából mához négy év mulva játszódik, a második hidegháború alatt, egy Szegedhez közeli gyakorlótéren, főszereplője pedig a 13. pc. dd., 1.zászlóalj (saját nevén 131. pc. zászlalj) C. századának 1. tankja (becsületes nevén: Lela), egy Challenger 2 nehéztank. : :) :P ;D (akit érdekel az egész fantasy történetem, sikítson! :-X :-*)

Eddig amit haladtam a tankkal:
-Elkezdtem a tronyot,
-a löveg majdnem kész
-lecseréltem az irányzó L7A2-jét (FN MAG) egy M2HB-re (eredetileg csak a trumpi ótvar L7A2-jét akartam lecserélni a dragonéra, de az sehogy nem passzolt a trumpi alkatrész helyére, egy használhatatlan szörnyszülöttet adott, sacc/kábé 2 és fél óra munka után úgy döntöttem inkább összedobok egy tasca M2-est, és fél óra multán máris nagyon elégedett voltam az eredménnyel.)

Estefelé építési képeket is mellékelek, csak még valami elfogadható fotókörnyezetet is kell teremtenem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ropi 2011.12.12. 09:23-kor.
Arthur, téhával, röviduval
Ju suis Charlie

Sheeresman

Re:Challenger 2 Enhanced Armour Magyar Honvédség - Trumpeter + piciszkreccs - 1:35

Hozzászólás Szerző: Sheeresman » 2011.03.26. 05:58

És mindezt úgy, hogy csak ultrahanggal tájékozódsz a gyulladt szemed helyet... ;D
Kérem, mindenki őrizze meg a pánikot, nyugalomra semmi ok.  KépKép

Ropi

Re:Challenger 2 Enhanced Armour Magyar Honvédség - Trumpeter + piciszkreccs - 1:35

Hozzászólás Szerző: Ropi » 2011.03.26. 06:14

Sheeresman link írta: És mindezt úgy, hogy csak ultrahanggal tájékozódsz a gyulladt szemed helyet... ;D
radarral, kérem alássan, radarral! ;D
Ju suis Charlie

Ropi

Hozzászólás Szerző: Ropi » 2011.03.26. 11:06

Nahát akkor képek, ahogy ígértem(bocs a minőségért, nem sikerült jól megvilágított helyet kialakítanom):
A kiinduló rajz:
Kép
Egyelőre csak a tornyon dolgoztam, azt se sokat:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Amúgy a cucc hatalmas, a torony hátsórésze majd' akkora, mint a T-72es motordeklije
Az a vicces a makettban, hogy helyenként álomszépen illeszkedik, passzentos, meg minden, de máshol olyan rések vannak, hogy nem győzöm önteni bele a tömítőt. A parancsnoki figyelő és célmegjelölő műszer is ilyen, pont azért nincs a képen, mert még "úszott" a tömítőben.
[move]jóéjszakát mindenki ;) [/move]
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ropi 2011.03.26. 13:05-kor.
Ju suis Charlie

Don
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Don » 2011.03.26. 14:19

Jól van, látom nálad is csak gyűlik a sok elkezdemdenemfejezembe project. :) Remélem ezzel már sikerül végezned!
;D ;D ;D ;D

Hajrá! ;)
Üdv,

Bujdosó Antal - Don
Kép[url=http://www.cobramodell.blogspot.com/]Kép

andorka
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andorka » 2011.03.26. 21:45

Jópofa téma :D
Én a félcollos gp helyett inkább egy MG42-t pakolnék fel, mint a Leókon szokás.
Esetleg valami utalást a VSZ-re, és a T-72-ből menekítenék át valamit.

Ropi

Hozzászólás Szerző: Ropi » 2011.03.26. 22:18

Don link írta: Jól van, látom nálad is csak gyűlik a sok elkezdemdenemfejezembe project. :) Remélem ezzel már sikerül végezned!
;D ;D ;D ;D

Hajrá! ;)
Don!

A T-72es azért áll, mert túlbonyolított ötleteim felét újra kéne csinálni kicsit igényesebben ;D ehhez most nincs helyem :D Nyáron belehúzok (vagy bármikor, mikor sikerül külön elhelyezést biztosítani az építési területnek :D )
andorka link írta: Jópofa téma :D
Én a félcollos gp helyett inkább egy MG42-t pakolnék fel, mint a Leókon szokás.
Esetleg valami utalást a VSZ-re, és a T-72-ből menekítenék át valamit.
Andor!
Nekem a félhüvelykes a szívem csücske... ;D Am a történet egy NATO+Oroszország+SEATO vs Kína hidegháborúban játszódik (ha bármelyikőtöket érdekli szivesen leírom a teljes történetet :D ), a .50-esek amerikai adomány :D (más kérdés, hogy nagyon belóg a búvónyílás fölé, ezt vhogy orvosolnom kellene...) Elég VSz-es utalás lesz a kezelők AKMSz-e? (ami úgyse fog látszani, de ez részletkérdés) Kitalálhatok még valamit... ;D De mit menekíthetné át a T-72-ből? azok is solgálnak ugyanebben az időkeretben... ;D

Ja és a legjobbat még nem is mondtam: lesz tolólap ;D
Ju suis Charlie

Don
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Don » 2011.03.27. 00:28

Ropi, akor ahogy magam idézzem, hajrá!

A 0,50-eshez: mi vban ha állványra teszed, ami az amcsiknak volt? azt négy csavar tartotta, és oda rakod ahova akarod, így tudod szabályozni, hogy ne lógjon be a nyílás fölé nagyon.
Üdv,

Bujdosó Antal - Don
Kép[url=http://www.cobramodell.blogspot.com/]Kép

Amon

Hozzászólás Szerző: Amon » 2011.03.27. 00:31

Na most kicsit megnyugodtam, hogy nem csak nekem van ilyen Wath if Magyar Honvédség ötletem. Én egy Spanis Centaurot akaror magyarnak megcsinálni ;D

Ropi

Hozzászólás Szerző: Ropi » 2011.03.27. 01:13

Don link írta: Ropi, akor ahogy magam idézzem, hajrá!

A 0,50-eshez: mi vban ha állványra teszed, ami az amcsiknak volt? azt négy csavar tartotta, és oda rakod ahova akarod, így tudod szabályozni, hogy ne lógjon be a nyílás fölé nagyon.
Elfogyott az állványom... mind a kettőt a T-72eshez használtam föl, mindegyiket a "Z-mount"-hoz... Lehet megint próbálok egy "Z-mount" szerűt összehozni, vagy kicsdit meghosszabbítom a forgó nyílás kinyúló részét, nagyon tetszenek az ilyen jellegű fegyverállványok.
Amon link írta: Na most kicsit megnyugodtam, hogy nem csak nekem van ilyen Wath if Magyar Honvédség ötletem. Én egy Spanis Centaurot akaror magyarnak megcsinálni ;D
Azt megnézem ;)
Én arra gondoltam, hogy Stryker MGS-t csinálok majd még egyszer "felderítő" járműnek MH színekben :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ropi 2011.03.28. 04:12-kor.
Ju suis Charlie

Válasz küldése

Vissza: “Résztvevő makettek”