Challenger 2 Enhanced Armour Magyar Honvédség - 1:35 - Trumpeter, piciszkreccs

Emerick

Re:Challenger 2 Enhanced Armour Magyar Honvédség - Trumpeter + piciszkreccs - 1:35

Hozzászólás Szerző: Emerick » 2011.03.27. 07:28

Hali!

Hatalmas ötlet. :)
Csípőből dioráma téma: A 131. pc zlj támogató ütegével együtt szemlézés. Remot és új célzórendszeres Gvozgyika + Panzerhaubitze lövegek, összesen 2-2. :) Regényt kérek, még, még...  ;D

I.
Rändajad.

kedvenc jelenetem 2:31 és 2:39 között:
http://www.youtube.com/watch?v=twlEpZSMC-w

Ropi

Re:Challenger 2 Enhanced Armour Magyar Honvédség - Trumpeter + piciszkreccs - 1:35

Hozzászólás Szerző: Ropi » 2011.03.27. 08:06

Emerick link írta: Hali!

Hatalmas ötlet. :)
Csípőből dioráma téma: A 131. pc zlj támogató ütegével együtt szemlézés. Remot és új célzórendszeres Gvozgyika + Panzerhaubitze lövegek, összesen 2-2. :) Regényt kérek, még, még...  ;D

I.
Nem beszélgettél te vmikor PáncélMatyival mostanság? 8) ;D Ha igen, akk üdvözlöm :)
Az ötlet nem rossz, kicsit mást képzeltem el, demegfontolom :D A Gvozgyika itt van betárazva, PzH-t nem terveztem venni, de ki tudja mit hoz a jövő... ;) ;D Felépítésre meg másképp néz ki a dd.: külön van két tüzérosztály (135,136) támogatásra 4-4 üteggel, Gvozgyikákkal megpakolva (mert mind úszik, és árkon-bokron át tudnak futni, ha meglepik őket. Vagy valami ilyesmi.) Megfogott ez a PzH-s ötlet, nagyon megfogott... :D

Na elég rizsa, kész a tolólap (még egy cswomót kell csiszolni és tömíteni, de szétszedhető ;D) - legyen mivel eltolni a roncsokat:
Kép
Kép
Kép
Megint csak elnézést tudok kérni a képek minőségéért, itt még az sem segített, hogy a rendes "nagy" gép akkui lemerültek, úgyhogy egy 8megapixeles turistacsodával lőttem a képeket, mielőtt az is lemerült volna. Megpróbálok valami értékelhetőt lőni később.

Szerk: képekből vmivel jobbak kerültek föl.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ropi 2011.03.27. 11:06-kor.
Arthur, téhával, röviduval
Ju suis Charlie

Ropi

Hozzászólás Szerző: Ropi » 2011.04.22. 12:27

Megcsináltam a felfüggesztést, és haladgatok a testalsórésszel. Sokat kell tömíteni, a lehető legótvarabb helyeken vannak kilökőtüske-nyomok. Képek holnap, ha minden jól megy.
Ju suis Charlie

Ropi

Hozzászólás Szerző: Ropi » 2011.04.23. 03:12

Na képek (nem a legjobbak, de nem vagyok nagy fényképész...):
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Ju suis Charlie

Ropi

Hozzászólás Szerző: Ropi » 2011.11.06. 12:26

Azt mondja meg nekem valaki okos és/vagy hozzáértő, hogy az MRAP-k géppuskatornyán a lövegpajzs illetve a torony páncélüvegei milyen vastagok. Az infóra azért lenne szükségem, mert a bal oldali búvónyílást fel szeretném egy kicsit tuningolni egy lövegpajzsozott M2-essel, viszont nem tudom, hogy a lövegpajzsok milyen vastagok. Én eredetileg 0,6-os - valóságban 21 mm - műanyaglappal gondoltam (az 1 mm kicsit vastagnak tűnik: valóságban az 35 mm), de lehet, h az nem megfelelő méret...
Ju suis Charlie

Ropi

Re:Challenger 2 Enhanced Armour Magyar Honvédség - 1:35 - Trumpeter, piciszkreccs

Hozzászólás Szerző: Ropi » 2011.12.18. 09:20

Üdv! Tegnap meg ma haladgattam egy kicsit a géppel, bár nem sokat.
Kiegyensúlyoztam a lövegcsövet egy darab hulladékacéllal, mert mindig szomorú volt (kivéve, ha kiakasztottam fölső állásba).
Kép
Meghosszabbítottam a töltőkezelő búvójánál a géppuskaállványt, hogy rendesen felférjen egy .50-es (Academy),
Kép
Kép
de aztán problémába ütköztem (jobban mondva nem én, hanem az állvány):
Kép
Kép
Szerencsére ott heverészett az asztalon egy rakás alkatrész a T-72-höz...
Kép
...amik közül az egyik ideálisnak tűnt egy Z-állványhoz:
Kép
A történet mára itt véget ér, de ha minden jól megy, holnap folytatom egy géppuskapajzzsal, meg a kész állvánnyal.
Vala.
Ju suis Charlie

Ropi

Re:Challenger 2 Enhanced Armour Magyar Honvédség - 1:35 - Trumpeter, piciszkreccs

Hozzászólás Szerző: Ropi » 2011.12.24. 04:43

Pár napja leszakadt a lámpám a lábáról:
Kép
úgyhogy valamit kellett kezdeni vele:
Kép
hozzákötöztem a polchoz, jobb hijján...
Miután elfogyott a pillanatragasztóm, nem bírtam a géppuskával meg annak pajzsával foglalkozni, de cserébe elvégeztem egy pár nyugodtabb és egyszerűbb feladatot, úgymint pótpáncélok, és a torony rácsozása. Elkezdtem betömni a torony lyukait is egy angol fórumon talált képek alapján, de nem jutottam messzire egyelőre.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Üdv

UI: mint mindig, bocs a tré képekért
Ju suis Charlie

Ropi

Hozzászólás Szerző: Ropi » 2012.10.18. 08:33

Megérkeztek az Accurate Armour (felemás minőségű) gyanta alkatrészei, nekiállok és végre befejezem az építést.
Ju suis Charlie

Pet

Hozzászólás Szerző: Pet » 2012.10.19. 00:31

Szia!
Mit adnak?
Sziasztok!
P. 
(Hová a fr@ncba tűnt az avatárom ?! )

Válasz küldése

Vissza: “Résztvevő makettek”