Queen of The Desert (Matilda MK. III/IV, Tamiya 1/35)

Grüne Teufel

Re:Queen of The Desert (Matilda MK. III/IV, Tamiya 1/35)

Post by Grüne Teufel »

De igen, ellenben használták csak úgy "natúr" is, telepítés nélkül, élesítették az aknát, és egyszerűen felhelyezték ( nyilván nem komótos tempóban ) az elhaladó tank lánctalpára, ahogy a lánctalp végig szaladt a görgőkön, eljött az a pont amikor a harckocsi saját maga alá pottyantotta a csomagot. Én legalábbis így tudom, lehet, hogy hülyeség, majd valaki cáfol vagy pontosít aki jobban képben van a tank vs. gyalogos témában. Gondolom rb84, egy ilyen akciót jelenítene meg az olasszal.

rb84

Post by rb84 »

Köszönöm az észrevételeket!

Tamás ötleteiből pártat szerintem "átültetek" a diorámámra...
A "bátor olasz" csak egy "gondolat kísérlet" volt és egyelőre arra billen a mérleg, hogy nem lesz oda telepítve. A Teller-aknát használták közel harcban is, nem csak telepítve: a "te-csőn" van is pár ilyen video, de ha ismered a Vaskereszt című filmet akkor ott is van egy ilyen jelenet. A Matildánál egybként ez pont nem működne, mert a lánc takarásban van...
RB - a csapongva makettező :)

in memoriam
http://www.panzerkeil.ini.hu/

Grüne Teufel

Post by Grüne Teufel »

Elé is lökhették akár, gondolom több felhasználási lehetőség volt, de erősen gyanítom, hogy ha tank közvetlen közelében volt a kísérő gyalogság, nehéz lett volna összebűvészkedni ezt az egész mutatványt, már ha az ember túl is akarta élni, és általában túl akarja élni.... 
Ezt a "magányos hős" ötlet vonalat kár lenne realizálni.
Attachments
Fjwithmine.jpg

rb84

Post by rb84 »

A típus komoly hibája volt, hogy nem tudott repesz-romboló gránátot tüzelni: gyalogság és páncéltörő lövegek ellen nem sokat tehetett...

Igazából tervben volt hogy rá teszek egy 3,7mm-es kopogtatót amit éppen lerohannak, de végül elvetettem, mert túl zsúfolt lett volna...

in memoriam

Grüne Teufel

Post by Grüne Teufel »

Egy Breda viszont lehet elférne még zsúfoltság fíling nélkűl, vagy egy 7.5 cm-es Fallschirmjager Leichtgeschütz.
Attachments
7,5-cmLG42.jpg

rb84

Post by rb84 »

Szerintem err már csak rohamozó angolokat teszem azt' ennyi!

Tervben van egy dioráma,  ahol német állásba betör egy OT-34-es és épp áthajt a lövészárkon, mikor egy német Teller-aknával vagy tappadó aknával "kezelésbe" veszi...de ez a jövő zenéje! Addig még sok más témát "kell" feldolgoznom... :D

in memoriam

Post Reply

Return to “Résztvevő makettek”