Szuhoj Szu-25 - 1:72 - Revell

Lorco

Re:Szuhoj Szu-25 - 1:72 - Revell

HozzászólásSzerző: Lorco » 2013.10.28. 00:28

Tudnál egy pár szót írni róla hogyan készült?

Igen, ez sokunkat érdekelne...
Lorco

Kormos Peter
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kormos Peter » 2013.10.28. 01:18

Homok + cement + víz + kicsi tapétaragasztó

:pilóta:

kp
Üdv:
Peti

Kép

berakaroly

HozzászólásSzerző: berakaroly » 2013.10.28. 01:45

Nagy kedvencem ez a munkád! Ennek hatására vettem meg ezt a gépet 48-ban...hogy mikor építem meg az már másik kérdés...
Viszont az alap készítésének fortélyát szíveskedj csak részletesebben leírni, mert nagyon élethű...amolyan lépésről, lépésre stílusban gondolnám :D

A makett talán egyetlen hibája, s valószínűleg erről érdemes lenne ötletelnünk kicsit...a sekélyekről már írtam a topikomban... hogy nagyon szélesek a panelvonalak. És ez bizony szintén egy gyakran előforduló probléma főleg a kis méretarányoknál. Szerintem ez egy súlyos gond, mert hiába a legkiválóbb munka, a végeredményt csak jelentősen lerontja. Jómagam már próbálkoztam régen panelvonal szűkítésre a 24-es P-40-esnél a többszöri primerezés, visszacsiszolással...nem emlékszem, hogy briliáns lett volna az eredmény...
Szóval, ha valakinek van valami ötlete a teljes tömítés és újrakarcoláson kívül a széles panelvonalak optikai hatásának javítására, ossza már meg, akár az MDC topikomban, hogyha ezt nem akarja szétoffolni...

MLaci

HozzászólásSzerző: MLaci » 2013.10.28. 02:05

Szia Peti
Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de minden - Tőled szokásos -  szépsége mellett "kissé" túlterhelted a Szuhojodat! Konkrétan a kétoldali külső fegyver-függesztő pilonokról van szó, ezekre a valóságban csak R-60 vagy R-73 légiharc-rakétákat lehet függeszteni egy-egy sín beiktatásával. Mint a fotókon is látható, ez a gerenda kisebb is (rövidebb és alacsonyabb), mint a másik négy, amikre függeszthetők az igazi  "nagykalapácsok".
Tartok tőle, hogy beugrottál a Revell "precíz" instrukcióinak. Kérdés, lehet-e még némi műtéttel segíteni a madárkán?!
Üdv MLaci

liverpool

HozzászólásSzerző: liverpool » 2013.10.28. 02:14

berakaroly link írta:Viszont az alap készítésének fortélyát szíveskedj csak részletesebben leírni, mert nagyon élethű...amolyan lépésről, lépésre stílusban gondolnám :D

Háát én is kicsit bővebbre gondoltam..  : :) Erről a vicc jut eszembe mikor az egerek elmennek a bölcs bagolyhoz, mert nagyon rosszul áll a szénájuk, mindenki rájuk vadászik az erdőben. A bagoly azt tanácsolja nekik hogy tanuljanak meg repülni. Na de hogyan, kérdik az egerek. Erre a bagoly: "-Leszarom, én csak stratégiával foglalkozom."  ;D ;D
Who the f**k are Man Uniteeed, who the f**k are Man Uniteeed...
Nec timide, nec tumide.

Kormos Peter
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Kormos Peter » 2013.10.28. 04:57

berakaroly link írta:Nagy kedvencem ez a munkád!

Köszi Karcsi. Nekem annyira nem, mert nem a szívem csücske a típus. Azért nem bánom, hogy végülis ilyen is van a vitrinben...  :)

berakaroly link írta:A makett talán egyetlen hibája, s valószínűleg erről érdemes lenne ötletelnünk kicsit...a sekélyekről már írtam a topikomban... hogy nagyon szélesek a panelvonalak.

A 48-as maketten vagy ezen?

berakaroly link írta:Szóval, ha valakinek van valami ötlete a teljes tömítés és újrakarcoláson kívül a széles panelvonalak optikai hatásának javítására, ossza már meg, akár az MDC topikomban, hogyha ezt nem akarja szétoffolni...

Én azt szoktam csinálni, hogy a panelvonalat kitömítem, és amikor kicsit szikkadt a tömítő de még nem száraz, akkor gyorsan végigmegyek a panelvonalon egy szikével, karcolóval, akármivel, ami olyan széles vájatot hagy maga után, ami kell. A "karcolás" után kitüremkedő tömítőt száradás után érzéssel lecsiszolom, nehogy lepattogjon, stb. Csiszolás után az apróbb hibákat ezután lehet alapozóval korrigálni.

MLaci link írta:Nem akarlak nagyon elkeseríteni, de minden - Tőled szokásos -  szépsége mellett "kissé" túlterhelted a Szuhojodat! Konkrétan a kétoldali külső fegyver-függesztő pilonokról van szó, ezekre a valóságban csak R-60 vagy R-73 légiharc-rakétákat lehet függeszteni egy-egy sín beiktatásával.

Szia Laci! Nem keserítettél el. :) Már a Bolyain is hallottam, hogy hogy azok a bombák talán túl sokak a gépen. Igen, követtem a gyári utasításokat. Korábban az UB16-ról is beszélgettünk itt, hogy Afganisztánban már inkább a 32 -eseket használták, tehát már az a rész is necces.
Ahogy fentebb írtam, nem "tökéletes" a makett, de nekem jó lesz így is... Már korrigálni nem fogom.  :-[

liverpool link írta:Háát én is kicsit bővebbre gondoltam..  : :)

A vicc jó volt...  :D Viszont a röhögéstől elment a kedvem a gépeléstől... Pedig le akartam írni hogy csak simán össze kell keverni az összetevőket, kikenni a az alapra és kész.
Leírhattam volna azt is hogy a víz miatt érdemes vastagon lelakkozni a faalapot, hogy ne vetemedjen el, meg azt is, hogy a massza száradása közben érdemes bekarcilni az osztásokat is, de akkor már ezt sem írom le.
A fekete egyébként tempera, az olajfolyások talán olajfesték. A felület textúráján nem dolgoztam semmit, a homok magától adja az érdességet.

Az alap eredetileg a P-61 -es makettemhez készült, ami benne volt a PM-ben is. Aztán most újrahasznosítottam, úgyhogy univerzális alap lett belőle. És megnéztem, tökéletes lesz a MiG-15-ös makettemhez is.  ;D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kormos Peter 2013.10.28. 05:01-kor.
Üdv:
Peti

Kép

Kató

HozzászólásSzerző: Kató » 2013.10.28. 05:56

Nekem mindig is nagyon bejött ez a sötét tónusú orosz terepszín , Te pedig példaértékűen festetted meg !  :gratula:
Egyszer nekem is bele kéne már fogni egy ilyen szigorú festésű ruszki vasba ...  :gondol:
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Tóth Gábor

HozzászólásSzerző: Tóth Gábor » 2013.10.29. 06:13

Meg is feletkeztem erről a madárról :-X
Szóval nagyon szép lett, úgy a feljavítások mint a festés!

Horváth András

HozzászólásSzerző: Horváth András » 2013.11.08. 23:50

Bolyain készült kép.
Csatolmányok
szu25.jpg
szu25_2.jpg
Kép

Vissza: “Résztvevő makettek”