Hungarian Air Force - Iljusin-10 Párduc (1/72, KP)

andorka

Hungarian Air Force - Iljusin-10 Párduc (1/72, KP)

Post by andorka »

A makettezős bakancslistámon szerepelt már gyerekkorom óta ez a makett. Aztán elkanyarodtam más irányokba, és vettem sokkal jobb maketteket. Idén májusban végül beruháztam erre a készletre (még dobozbontást sem láttam korábban sosem), és egy darabka huszadik századot kaptam a pacekba. Illetve annak is inkább ak középső felét, nem a 90-es évek végi Tamiya/Hasegawa szinvonalat ??? Sebaj, végre van egy Párducom!

Az Aero História volnatkozó példányát szereztem be hozzá segédanyagnak, van pár beszkennelt ruszki kiadványom, meg sok fotóm múzeumi példányokról. Legutóbb pedig Akan festékeket szereztem be (Vadász Pista segítségével -köszönet ezúttal is!).

Én 1950-es állapotot szeretnék bemutatni, a Rákosi-csillagos felségjelzéssel. Ehhez van még gyerekkoromból egy Propagteam gyártású (Hunkit néven árult?) matricaívem.

Sajnos abból a korszakból rettentő kevés dokumentum maradt, repülőgép például egy darab sem...
Pár online forrás, leginkább saját magamnak, ha szabadidőmben olvasni lenne kedvem:
http://magyarszarnyak.uw.hu/katrep_45/i ... epulo.html
http://www.repulomuzeum.hu/ARCHFOTO/IL-10.htm
Last edited by andorka on 2013.03.18. 08:17, edited 1 time in total.

f2d

Re:Hungarian Air Force - Iljusin-10 Párduc (1/72, KP)

Post by f2d »

Egy kuriózum téma, nem túl népszerű ez a korszaka a magyar repülésnek. Várjuk a képeket a készletről.
Az a gyerekkorból maradat matrica biztos bírni fogja?
ImageImage

Mac

Post by Mac »

48-adosban én is megépíteném szívesen.
Csak szerencsére győzött a józan ész, és kibontottam a Special Hobby dobozt vásárlás előtt...
"Én nem mondam semmit. Hogy te almás Bozkovot értettél, arról én már nem tehetek."
A kávét le is lehet hozni! :)
Image
ImageImage

Mac

Post by Mac »

Mindennek van határa! Ehez sajnos nem vagyok elég türelmes. :(
"Én nem mondam semmit. Hogy te almás Bozkovot értettél, arról én már nem tehetek."
A kávét le is lehet hozni! :)
Image
ImageImage

Fülöp Sándor

Post by Fülöp Sándor »

Erre kíváncsi leszek!

Utoljára Buza doktortól láttam ezt az Il-10-et, jó 30 éve :)
ImageImageImage

andorka

Post by andorka »

Sziasztok! A KP-makett szépen alakul, múltkor legalábbis az RBK-n ezt a politikailag korrekt kommentárt kaptam...
Mivel hamarosan bezárom a kabint, elkezdtem a védő géppuskát faragni. Úgy gondolom, hogy a 12.7-es Berezin (UB) lesz megmintázva. http://en.wikipedia.org/wiki/UBT_machine_gun
Múzeumi fotókon láttam 20mm-es gépágyút is. Mivel a két fegyver nem is hasonlít egymásra ezért kérdem még most: a magyar gépeken milyen fegyver lehetett?

tóbor

Post by tóbor »

A magyar gépeken nem volt védőgéppuska!  :D A viccet félretéve a szolnoki múzeum lapján vagy olyan fotók vannak ahol ki van szerelve vagy az a terület hiányzik a képről! Egyetlen képet találtam, sajna már nem tudom honnan mentettem le, remélem ez nem bolgár gép, én legalábbis magyarnak látom. Ezen Berezinnek látszik.
Attachments
NA1203_Il-10_2.jpg
[img"Te Ica bezártam én a Ignist?"[/img]

andorka

Post by andorka »

Köszi Gábor!

Ez a kép számomra ismeretlen volt, csak egy butított verzióját szedtem le (vagy Facebook-ról, vagy makettinfo-ról).
(A vödör alja nem látszik, ileltve a háttérben sorakozó gépek sem teljesen)
És ténlyeg 12.7-esnek látszik a fegyver. Akkor ez szip-szopi mert lehet sok csövet csinálni hozzá a gázelvezetőhöz...
Attachments
1511302_61637_HPIM0768.jpg
Last edited by andorka on 2013.02.17. 22:54, edited 1 time in total.

tóbor

Post by tóbor »

Szia!
Én lecseréltem a gyantát injekciós tű darabokra. Ja, hogy az nagyobb méret? 72-ben sem lehetetlen. Hajrá!  ;)
[img"Te Ica bezártam én a Ignist?"[/img]

Post Reply

Return to “Résztvevő makettek”