Sopwith TF.1 Camel "Trench Fighter" Roden 1/72

Kató

Re:Sopwith TF.1 Camel "Trench Fighter" Roden 1/72

Hozzászólás Szerző: Kató » 2013.05.03. 06:14

Köszönöm Urak !  :)
Az Eduard-féle "rattan karosszék" nagyon sokat dob az összképen , mindenképp megérte rá befektetni .
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Novák Máté

Hozzászólás Szerző: Novák Máté » 2013.05.03. 10:03

Heló!

Nekem a makett alatti csipesz tetszik  :-*
Kép Kép

Yso

Hozzászólás Szerző: Yso » 2013.05.04. 02:35

Nekem meg a Picasso stílusú asztallap.  :P Természetesen a makett után.  ;)
Munkaasztalon: ICM C-45F 1/48, Academy SU-27 1/48, Italeri Tornado IDF 1/48, Italeri EF2000 1/48
Csatarepülők GB 2013, Trainer GB 2014, MIG-29 GB (2015?)

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2013.05.04. 05:09

Máté , azt a csipeszt nem kapod meg ! Tudod Te milyen nehezen találtam egy arasznyi szélességű csipeszt ?  :D

Yso , lehet , hogy az a lap többet fog érni ha elpatkolok , mint az egész életem makett-termése ...  : :)   :-*
Kép

Gonzo

Hozzászólás Szerző: Gonzo » 2013.05.04. 07:10

Yso link írta: Nekem meg a Picasso stílusú asztallap.  :P Természetesen a makett után.  ;)
És akkor én most ünnepélyesen lerántom a leplet Kató festési tudományával kapcsolatban, tudniillik eredeti foglalkozását tekintve a fiatal és rendkívül tehetséges makettezőtársunk szobafestő-mázoló . A képen látható dolgok (a csipesz kivételével) 20cm-es teddy-hengerrel készültek két rétegben, de még húznak  ;D ;D ;D ;D

További szép estét: Gonzo
Kép

Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2013.05.05. 05:31

Gonzo link írta: És akkor én most ünnepélyesen lerántom a leplet Kató festési tudományával kapcsolatban, tudniillik eredeti foglalkozását tekintve a fiatal és rendkívül tehetséges makettezőtársunk szobafestő-mázoló . A képen látható dolgok (a csipesz kivételével) 20cm-es teddy-hengerrel készültek két rétegben, de még húznak  ;D ;D ;D ;D

További szép estét: Gonzo
Ekkora badarságot még életemben nem hallottam ! Szerintem mindenki más rajtad kívül első ránézésre látta , hogy az ülés nyeles "asszony-meszelővel" készült , csak a többi van hengerezve . Ülj le , egyes !  > :(   :P
Kép

Gonzo

Hozzászólás Szerző: Gonzo » 2013.05.05. 06:38

Kató link írta: Ekkora badarságot még életemben nem hallottam ! Szerintem mindenki más rajtad kívül első ránézésre látta , hogy az ülés nyeles "asszony-meszelővel" készült , csak a többi van hengerezve . Ülj le , egyes !  > :(   :P

Elnézést Tanár Úr!

Teccik tudni az én vackaim geometriából adódóan vödörbe mártogatásos módszerrel készülnek  :P :P :P
(más technikákat nehezen azonosítok...)
Kép

Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2013.05.12. 06:06

A hétvégén volt némi időm , így produkáltam egy kis haladást . Felragasztottam a törzs hátsórészének felső burkolata és az alsó szárny . Ez utóbbit alaposan meg kellett faragni , hogy a helyére menjen . Úgy tűnik , Roden-éknek ezt a részt nem igazán sikerül soha eltalálni ...  :-X

Kép

De igazából nem is emiatt írok . Ahogy alaposan megnéztem a gép fotóját , hogy a hüvelykivetőt el kell-e tüntetni (amúgy igen) , feltűnt valami . A felső szárny középrésze világosabb , mint a külső . Erről a Roden szemérmesen hallgat , és a neten található makettek készítőinek se tűnt fel . Tudom , hogy egy makett nem referencia értékű , de miheztartás végett azért megteszi . De így magamra vagyok utalva . Szóval erre gondolok :

Kép

A Camel felső szárnyát vásznazás után szerelték össze , némelyik képen látszik is az illesztés . Ezt a Roden is jelöli , itt a bordák közt kisebb a távolság (a fotón pirossal jelöltem) , mint a többi borda közt (fekete jelölés) . Ez szerintem egybeesik a világos résszel .

Kép

Tudtommal az RFC és az RNAS Camel-jein a PC10 jelű olajzöld volt a szabvány rejtőszín . Ez a korai időkben világosabb árnyalatú volt , míg a háború vége tájára egy sötétebb , barnásabb árnyalatát használták .
Az tény , hogy a TF.1-est egy szabvány Camel F.1-ből alakították át . A szinkronizált fegyvereket kiszerelték , de önvédelemre kapott egy Lewis-t a szárny fölé . Szerintem egyszerűbb és gyorsabb volt kicserélni a szárnyközéprészt egy tengerészeti 2F.1-esére (amiken szériafelszerelés volt a felső géppuska) , mint az F.1-eséről lebontani a vásznazást felszerelni a megerősítéseket és a rögzítő szerkezetet és újravásznazni , újrafesteni-lakkozni . Ez az új középrész egy világosabb PC10-zel festett , régebbi és esetleg kopottabb alkatrész , míg a gép többi része a késői barnás PC10 .
Nem látom okát , hogy miért festették volna ezt a részt le más színre utólag . És az eltérés se túl markáns .
Szerintetek ? Esetleg más ötlet ?
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2013.06.13. 22:29

Apránként ez a projekt is halad . Összeálltak a főbb alkatrészek . A kabin felső burkolata és a motorburkolat finoman szólva se pontosan illeszkedik , kisebb az átmérőjük , mint a törzsnek . Lehetett reszelni bőven . Ez csak azért igazi probléma , mert ez a rész tele van rendkívül finom részletekkel .  :-X
Tolok neki egy alapozást , aztán kiderül , hogy is állok . 

Kép

Kép

Már kezd kibontakozni az "angolosan kecses" vonalvezetése .  :whistle:  Állítólag a motorburkolat mögött lévő púp miatt kapta az igen költői Camel nevet . 
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2013.08.04. 05:57

Néha van időm dolgozni a gépen , így mostanra felkerült az alap festés .
Amíg nem tudtam makettezni , a típus dolgait böngészgettem ... totális káosz ...  :jujj:  A korábban általam írt dolgokba a PC10 színéről totál belekavarodtam . Amit írtam , az a Windsock Datafile állítása , viszont az egyes festékgyártók ajánlott színei közt van minden ! A restaurált gépek , a színes grafikák és a neten lévő makettek esetében se jobb a helyzet (tudom , ezek nem referencia értékűek , de csak megnézi az ember) . Majd 100 év távlatából kiigazodni ...  :bumm:
Végezetül úgy döntöttem , Lőrinc Peti ProModell-es Camel-jének zöldje után megyek .  :pilóta:

Kép

A felső szárny középső részét tompábbra , foltosabbra vettem .

Kép

Még eléggé "tömbszerű" az egész , de panelezés , koszolás és a vásznazás kiemelése után majd javul a helyzet .  : :)
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Résztvevő makettek”