Sopwith TF.1 Camel "Trench Fighter" Roden 1/72

Kató

Re:Sopwith TF.1 Camel "Trench Fighter" Roden 1/72

Hozzászólás Szerző: Kató » 2013.09.18. 05:52

Borisz , ez nem a ti személyeteknek szól , hanem annak , hogy a délutáni 1-2 szabad órámat inkább az építésnek szentelem . Igyekszem betartani a határidőt .  O :)   De ígérem , a további fotózásaim alkalmával nem vétek ilyen profán hibát !  :body:  ;)

Roland , a módszer a következő :
Az alap Vallejo 70915/014 Deep Yellow . Erre 10/0-s ecsettel felfestettem az erezetet (pár százalékban hígított) Égetett Sziena művészolajjal . Közvetlen ezután rövid szőrű 0-s laposecsettel alig érve a felülethez kioszlattam 1-2 határozott mozdulattal , egy irányból . Evvel eltűntek a határozott kontúrok , és a faerezetre jellemzően "szálas" lett a minta . Két nap száradás után a három panelből az egyiket átmostam rendkívül híg Égetett Szienával , a másikat Természetes Umbrával (ezeket is olajfestékkel) , a harmadikhoz nem nyúltam . A különbség inkább csak érezhető , alig látható , de ugye a valódi fa lemezek se mind azonos árnyalatúak .
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Yso

Hozzászólás Szerző: Yso » 2013.09.20. 07:14

Bejövősen néz ki ez a kis teve :D   :great:
Munkaasztalon: ICM C-45F 1/48, Academy SU-27 1/48, Italeri Tornado IDF 1/48, Italeri EF2000 1/48
Csatarepülők GB 2013, Trainer GB 2014, MIG-29 GB (2015?)

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2013.09.21. 07:08

Köszönöm Yso !  :)

Ma lefestettem a szárnydúcokat . Holnap jön el az igazság pillanata , rászerkesztem a felső szárnyat !  :body:
Kép

Lorco

Hozzászólás Szerző: Lorco » 2013.09.21. 07:23

Nagyon csini lesz, gratula  :great: :great: :great:

Üdv
Lorco

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2013.09.22. 05:46

Köszönöm , Lorco !  :)

Ma helyére került a felső szárny . Kissé tartottam tőle , hogy a "mindenfelé" dőlő , egymástól különálló I-dúcok feladják a leckét . Ehhez képest egész gyorsan a helyére került minden .  :dance:
Csak egy gyors kép , a rend kedvéért :

Kép

A bal hátsó törzsdúc ragasztása közben kicsit megszaladt a tűn a pillanatragacs , ami a képen persze becsillan ...  :-[  Majd a mattlakk eltünteti .  : :)
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2013.09.25. 06:17

Két lépés előre , egy vissza ...  :-[
Felhuzaloztam a futót és a farokrészt , épp kezdenék neki a szárnyaknak , mikor valami nem kerek . Felűről nézve a felső szárny hossztengelye nem teljesen merőleges a törzs hossztengelyére !  :headbang:  Vasárnap , mikor ragasztottam , még minden jónak tűnt . Vagy akkor néztem be , de durván (ha így van , akkor ideje kiváltanom a "vaksági tagságit"  :bumm:  ) , vagy ez alatt a pár nap alatt kajszult meg . Először a külső dúcokat ragasztottam a helyükre aztán a belsőket . A belső hátsók igen feszesen álltak , a szó szoros értelmében erővel kellett bepattintani a helyére őket . Valószínűleg itt keletkezett akkora feszültség , hogy mára pár fokot engedve a szárnynak , vetemedtek a külső dúcok .  ???
Kis vakaródzás után visszabontottam a két ominózus dúcot , óvatosan csavargattam a szárnyon , míg tűrhetően nem állt , majd kicsit megkurtítva visszaragasztottam a dúcokat .
Úgy tűnik , sikerült úrrá lenni a problémán . Holnap javítom a dúcokon megsérült festést és huzalozok tovább . Hét végén , jövő hét elején reményeim szerint elkészülök .  :pilóta:
Kép

f2d

Hozzászólás Szerző: f2d » 2013.09.25. 06:26

Nekem is volt olyan, hogy az egyik nap szépen beállítgatott dolgokat másnapra szépen elhúzta/elcsavarta a ragsztó, igaz az oldószeres volt nem pillrag.
KépKép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2013.09.25. 07:12

Hát igen , én pillanatragasztóval küldtem a dúcokat (oldószeressel nem igazán lehetne) , az meg fogja , mint halott a kerítést . Így itt maga a műanyag kezdett engedni valószínűleg .
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2013.10.07. 05:25

A hétvégén a végre értem !  :dance:
Persze a végén se megy minden zökkenőmentesen . A szárny aljára elkészítettem a két nyűgözőszemet , a Lőrincz Peti féle módszerrel (vékony fúrószárra ráhajlított még vékonyabb drót , furatba ragasztva) . Hát mit mondjak , Peti már klinikai eset . Az elsőt kukáztam , kettőt kiröptettem a Világegyetembe , mint Tompika a t@knyot , mire ez a kettő a helyére került , bő egy óra alatt . És ő több tucat ilyet épít be huzalbekötés gyanánt ...  ???  :fubar:
A szélvédőt is újragyártottam , mert egy darab filmből kell kivágni , és olyan vékony, hogy alig van tartása és alig lehet csipesszel normálisan megfogni . Ráadásul a felső szárny annyira aggat , hogy egy régi csipeszemet kellett meghajtani , hogy nagy nehezen hozzáférjek . Mire a helyére ragasztottam , sikerült ragasztóval is kikenni ...  :headbang:  Leszedtem , kicsit vastagabb és ridegebb átlátszó sztirolból kiszabtam , és a helyére szenvedtem . Erre ment rá a szombat délutánom .  :barbar:
Az már csak hab a tortán , hogy totál felesleges volt belerakni a gyönyörű maratott ülést , mert a felső szárny 95%-ban kitakarja ...  :-[  Inkább hagytam volna meg a majdan megépülő éjszakaivadász Camel-be , annak hátrébb van a kabinja , és a felső szárny középrésze nincs burkolva . Abba legalább látszana is ...  ;)

Szóval a képek :

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép

f2d