North American FJ-4B Fury -Hobby Boss 1/48-

Csabee
Kapcsolat:

Re:N. A. FJ-4B Fury -Hobby Boss 1/48-

Hozzászólás Szerző: Csabee » 2012.10.26. 10:32

Egy kicsit utánanéztem és a te festési variációd - VMF-323 - is vadász feladatkörű sima FJ-4 gépeket repült Atsugi-ban a fellelhető információ szerint. A támadó feladatkörűek a VMA-212;-214;-223 századok voltak. Találtam egy képet is:
Csatolmányok
North_American_FJ-4_Fury_VMF-323.jpg
Gyurecskó Csaba (Csabee)
Kép
Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur. "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal." (Curtius Rufus)
Munkaasztalon: 1/48 Revell Kamov Ka-50

Csabee
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csabee » 2012.10.26. 10:56

Hunyadi István link írta: Igazából a két makett teljesen megegyezik dobozolásilag (Nekem is megvolt az FJ-4-es), csak egy két plusz alkatrészt kell feltenni rá, pl: az FJ-4B-nek hat fegyverfelfüggesztője volt, és még kapott plusz féklapokat is a törsz hátsó részére. Tudtommal az FJ-4 az "tisztán" vadász feladatkört látott el, így arra nem integrálták a Bullpup rakétákat. De persze minden lehetséges, Én mindenesetre Bullpup rakétákat csak a B verzión láttam a képeken. : :)

Milyennek találod a makettet, nehéz építés?
Jól látod a különbséget és már én is úgy gondolom, hogy a sima FJ-4-ek csak vadász feladatot láttak el, így az enyémre feleslegesek a rakéták. Eredetileg csak póttartályokat és Sidewindereket akartam rátenni, de meglepődve vettem észre, hogy a póttartályok szárnya gyárilag hiányos, így most faragnom kell majd az egyikhez egy kis szárnyat. Az építése nem túl nehéz, a kilépőélek kicsit vastagok, viszonylag keveset kell tömíteni az egész sárkányon. A legkritikusabb rész a szárny-törzs csatlakozás, mert itt kb. 0,5 mm-es hézag volt mindkét oldalon, de ezt úgy minimalizáltam, hogy az összeragasztott törzset ennyivel szétfeszítettem és egy méretre vágott sztirollappal szélesítettem ki a szárny csatlakozás elején-közepén és végén. A törzsféklapokat és a fékhorgot bezárt helyzetben rögzítettem, mert szinte az összes álló helyzetű gépen így látszik. A fülke kicsit puritán, de zárt kabinnál ez is elég, az ülés egészen szép, megmaradt maratásból tettem rá hevedereket. :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Csabee 2012.10.27. 05:07-kor.
Gyurecskó Csaba (Csabee)
Kép
Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur. "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal." (Curtius Rufus)

Hunyadi István
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hunyadi István » 2012.10.27. 04:09

Köszi a beszámolót és a segítséget is!
Nekem is szöget ütött, hogy a századmegnevezésben az F betű szerepelt az A helyett. Azóta Én is "feltúrtam" a gépemet, átnéztem a típuskönyveket, és teljesen igazad van, a VMF-323 csak a tisztán vadász FJ-4-es verziót repülte! :-X Egy picikét sajnálom, mert a "Bőrnyakú Légierőt" nagyon szeretem, a Japánhoz köthető századokat meg pláne, de így most sajnos ezt a festést el kell vetnem. :(
De azért azzal megnyugtattam magamat, hogy a NAVY festésű verzió is igencsak színes  ;D
(Mindenesetre ezt most a Hobby Boss egy kicsit el....elrontotta... :( :( :( )

Köszönöm az építéssel kapcsolatos információkat is, Én is azért tettem le a gyanta kabinról, mert zárt kabinosra tervezem elkészíteni, arra meg jó a gyári kabin, egy kis felturbózással, de örömmel hallom, hogy viszonylag kevés a "lakatos munka is". Én is mindent bezárok rajta, mert nem szeretném megtörni a gép vonalát, szerintem kimondottan szép a vonalvezetése. Kíváncsi leszek a Tiedre is, jó érzés, hogy nem vagyok egyedül ezzel a típussal. Képeket terveztél feltenni?
Hunyadi István -HUNYO-
Bázis Makettklub Kecskemét
Kép

Csabee
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csabee » 2012.10.27. 07:36

Hunyadi István link írta: Köszi a beszámolót és a segítséget is!
Nekem is szöget ütött, hogy a századmegnevezésben az F betű szerepelt az A helyett. Azóta Én is "feltúrtam" a gépemet, átnéztem a típuskönyveket, és teljesen igazad van, a VMF-323 csak a tisztán vadász FJ-4-es verziót repülte! :-X Egy picikét sajnálom, mert a "Bőrnyakú Légierőt" nagyon szeretem, a Japánhoz köthető századokat meg pláne, de így most sajnos ezt a festést el kell vetnem. :(
De azért azzal megnyugtattam magamat, hogy a NAVY festésű verzió is igencsak színes  ;D
(Mindenesetre ezt most a Hobby Boss egy kicsit el....elrontotta... :( :( :( )

Köszönöm az építéssel kapcsolatos információkat is, Én is azért tettem le a gyanta kabinról, mert zárt kabinosra tervezem elkészíteni, arra meg jó a gyári kabin, egy kis felturbózással, de örömmel hallom, hogy viszonylag kevés a "lakatos munka is". Én is mindent bezárok rajta, mert nem szeretném megtörni a gép vonalát, szerintem kimondottan szép a vonalvezetése. Kíváncsi leszek a Tiedre is, jó érzés, hogy nem vagyok egyedül ezzel a típussal. Képeket terveztél feltenni?
Nincs mit, örülök, ha segítek.  ;D

Eddig nem készítettem képeket az építésről, de majd a festéstől indulva megpróbálok publikálni. ;)

A HB azt adja a matricalapon ami képet belinkeltél? Ha igen akkor tényleg nagyon benézték.  :(

[a csatolmányt egy admin törölte]
Gyurecskó Csaba (Csabee)
Kép

Hunyadi István
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hunyadi István » 2012.10.27. 07:48

Igen, azt adja... :-X

Közben elkezdtem ismerkedni a makettel, egy két helyen sorjás azért, de össz egészében tetszik, remélem a későbbiekben sem fog "beleültetni a hintába"  :)
Hunyadi István -HUNYO-
Kép

Rumcajsz
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rumcajsz » 2012.10.27. 07:57

Csabe: A kép amit fel töltöttél valamiért nem jó.
El tudod küldeni nekem mail ben?
Üdvözlettel:
Böjthe Krisztián

Csabee
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csabee » 2012.10.27. 08:36

Én ezt tervezem megépíteni:
Csatolmányok
VMF-232-4.jpg
Gyurecskó Csaba (Csabee)
Kép

Csabee
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csabee » 2012.10.27. 08:37

Rumcajsz link írta: Csabe: A kép amit fel töltöttél valamiért nem jó.
Azt hiszem, hogy a png kiterjesztés nem tetszett, mert jpg-ként már átment. ;D
Gyurecskó Csaba (Csabee)
Kép

Rumcajsz
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rumcajsz » 2012.10.27. 08:39

Csabee link írta:
Rumcajsz írta: Csabe: A kép amit fel töltöttél valamiért nem jó.
Azt hiszem, hogy a png kiterjesztés nem tetszett, mert jpg-ként már átment. ;D
Sanszos.
Üdvözlettel:
Böjthe Krisztián

Hunyadi István
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hunyadi István » 2012.10.27. 21:27

Én is anno ez miatt vettem meg a sima verziót, a "kedvenc" századom a Red Devils a "Bőrnyakúak Légi erejéből".
Most jött ki az Academy 1/32-es F/A-18A+ Hornet, ezzel a századfestéssel: http://www.makett.org/index.php?action= ... msg=109964, a Lucky-n már megvásárolható... http://www.luckyhobbies.com/scale.aspx? ... AC%2012107
Csak Nekem az már "nagy kategória", minden téren ;) , de lehet, hogy egyszer bevállalom. :D
Hunyadi István -HUNYO-
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Résztvevő makettek”