Fairchild A-10A Thunderbolt II. 1/72 Hobby Boss+Eduard & Monogram

darkwing76

Fairchild A-10A Thunderbolt II. 1/72 Hobby Boss+Eduard & Monogram

Hozzászólás Szerző: darkwing76 » 2012.10.24. 03:00

Üdvözlök mindenkit a GB-ben!

Mint a címből is kiderül, a HB 1/72-es Warthog-ja lesz a következő makett aminek megépítésével próbálkozom.  :D
Abból is a "peanut" camós verzió. Erről a festési sémáról Levix uram írt kiváló cikket: http://kamuflazs-camouflage.blogspot.hu ... zatos.html
Ennél többet én sem tudok hozzáfűzni, a szinek kevergetése minden bizonnyal érdekes mutatvány lesz.
A makett eddig mindössze egy gyors dobozbontáson esett át. Ami elsőre feltünt az a kis számú (ha jól számoltam 50!) alkatrész. Szinte már-már easykit bonyolultság. Amit egybe lehetett önteni, azt egybe is öntötték. A futóaknák teljesen csupaszok, a pilótafülke is végtelenül egyszerű, amit műszerfal matricával lehet feldobni. Fegyverzet 0 (igaz a Peanut-ról nem is láttam olyan képet amin cipelt volna valamit). A festési útmutató is elég vicces ("917th TFW Iraq 1990"). Sorja minimális, kilökőtüskenyom csak a kabin elemein van látható és eltüntetendő helyen, a hajtóművek alkatrészei viszont "szép" fényesen csillognak a formaleválasztótól.
Szerencsére vékony, vésett panelvonalak díszítik a felületet, így a karmolást megúsztam, de a fülke és a futómű környéke erősen feljavítandó, amit szokásomhoz híven saját kútfőből próbálok megvalósítani.
Előzetesként ennyi, legközelebb képes beszámolóval jelentkezem.

Üdv: B.I.G.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára darkwing76 2012.11.21. 07:04-kor.
Üdv, B.I.G.
Ragaszt, fest, örül neki.

f2d

Re:Fairchild A-10A Thunderbolt II. "Peanut" 1/72 Hobby Boss

Hozzászólás Szerző: f2d » 2012.10.24. 03:36

Kíváncsi leszek a feljavításra. A makett valóban eléggé puritán, viszont a kevés alkatrész miatt gyorsan építhető, és ami külön tetszik benne, hogy a szárnyakat egybe öntötték a törzzsel, ami sok macerától kíméli meg az embert. Lehet nekem is kellene valami kis egyszerűt indítanom a Szuhoj mellett, ha nem akarok úgy járni, mint a Deltában. :-X
KépKép

lalesz

Hozzászólás Szerző: lalesz » 2012.10.24. 04:00

sziasztok!

Én is gondolkodtam azon, hogy nevezzek-e a csoportba és pont ez a gép jutott eszembe, amit megerősített az, hogy a székesfőváros Replica boltjába most érkezett frissen az Academy 1/72-es makettje, elég jutányos áron.

A bizonytalanságom még nem oszlott el és lehet, hogy másik gépet választok a sepecat jaguárja volt még a fejemben a desert storm színeiben.
Meglátom...

üdv
L

f2d

Hozzászólás Szerző: f2d » 2012.10.24. 04:25

A Warthog-ban elég sok lehetőség van, de Jaguar még nincs, úgyhogy jöhet mindkettő. :D
KépKép

lalesz

Hozzászólás Szerző: lalesz » 2012.10.24. 04:31

a Jaguártól kicsit tartok...italeri, de referenciának nagyon jó lehet Bera Karcsi jól sikerült jaguárja is...

...és hát még tanulom a szakmát, ezért a bizonytalanság... :)

darkwing76

Hozzászólás Szerző: darkwing76 » 2012.11.01. 20:29

f2d link írta: Kíváncsi leszek a feljavításra. A makett valóban eléggé puritán, viszont a kevés alkatrész miatt gyorsan építhető
Háááát, a "feljavításra" én is kíváncsi leszek  ;D
Íme pár kép, ami jól mutatja a makett eccerűségét.

A fülke:
Kép

A sárkány:
megjegyzem, az alkatrészeket az illesztőcsapok és némi blue-tac ( csak annyi, ami a képen látszik is)  tartja össze
Kép

És végül egy kép az illesztőcsapokról.
Kép

Hát eddig ennyi. Most már csak el kéne kezdeni tettleg építeni.
Üdv: B.I.G.
Üdv, B.I.G.

f2d

Hozzászólás Szerző: f2d » 2012.11.01. 21:40

Hát az a kabin tényleg nem egyszerű, viszont a feljavításában végtelen lehetőség rejlik. Hm, az illesztőcsapok funkcióját nem vette félvállról a HB.
Most akarok egy HB A-7-est becserkészni, nagyon meg fogom gondolni. : :)
KépKép

Zoltan

Hozzászólás Szerző: Zoltan » 2012.11.01. 22:55

Ez a kabin kritikán aluli,viszont a makett nagyon szépnek tűnik.
Üdv.: Sármány Zoltán

Kép

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2012.11.03. 08:23

Szerezz be másik kabinbelsőt, ha lehet. A gép brutális, hajrá!
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

darkwing76

Hozzászólás Szerző: darkwing76 » 2012.11.03. 22:07

McFrost link írta: Szerezz be másik kabinbelsőt, ha lehet. A gép brutális, hajrá!
Mindent lehet. Kérdés hogy, akarja e az ember. Személy szerint a különböző kiegészítők használatával számos problémám van.
1. Ár. Nem olcsók. Tudva hogy a makettjeimet nem fogom úgysem versenyre, kiállításra vinni, (ismerem a képességeimet, nem vagyok "odavaló") nem tartom ésszerű dolognak + X ezer ft.-ot elkölteni csak azért hogy még több "pénz" porosodjon a polcon.
2. A beszerzéseimet honi boltokból intézem ( külföld kilőve a nyelvtudás, paypal hiánya miatt). Az itthoni boltok kínálata viszont nem túl széles, különösen 72-ben.
3. Sz@rrágó PAV-os vagyok  ;D nem adok pénzt olyasmiért amit magam is meg tudok(?) csinálni, ráadásul szeretek is szkreccselni.

Zoltan, f2d!
A makett alapvetően nem rossz, egyfajta átmenet az easykitek és a "rendes" makettek között. A felülete szép, nincsenek beszívódások, kilökőtüske nyomok, a panelvonalak szépen vésettek. Rajzokkal összevetve méret és alakhelyes. Sajnos nem néztem dobozbontást mielőtt megrendeltem, ha megteszem, lehet hogy az Italerit választom. Mivel nem láttam a dobozon a szokásos feliratot
Kép
azt hittem ez a kit is olyan szép és részletes mint a Rafale B. Tévedtem. Úgy tűnik mielőtt az ember HB makettet vásárol, célszerű informálódni.
Üdv, B.I.G.

Válasz küldése

Vissza: “Résztvevő makettek”