Fairchild A-10A Thunderbolt II. 1/72 Hobby Boss+Eduard & Monogram

darkwing76

Re:Fairchild A-10A Thunderbolt II. 1/72 Hobby Boss & Monogram

Hozzászólás Szerző: darkwing76 » 2012.11.21. 07:03

Hell!

A figyelmesebbek észrevehették hogy módosítottam a címet.
Ennek egyik oka az éjszakás műszak. Ilyenkor az embernek van ideje nézegetni az irodalmat. Eközben tapasztaltam nagy bánatosan hogy, a HUD amit készítettem, még véletlenül sem hasonlít a valósághoz (Valójában nem négyszögletes, hanem kör alakú és némiképp kiemelkedik a felületből). Ezért nekiláttam vékony drótból, átlátszó öntőkeretből és egyebekből gyártani egyet. Mivel kézügyességem egyujjas kifordított bundakesztyűben sem lenne rosszabb, az 5. silány próbadarab után, az idegösszeomlás szélén, hirtelen felindulásból feladtam elveimet és pánikszerűen berendeltem ezt:
Kép

A másik ok pedig az én kedves, drága öcsikém, aki egy nagycsaládi ebéd közben felhívta a figyelmem a Vaterára. Itt akadtam rá a Monogram régi készletére, melyhez egyszer valamikor a múlt évezredben volt már szerencsém makettező létem hajnalán. (Az a makett volt az egyik kedvencem, de sajnos már az égi vitrinben pihen.) Regisztráltam, licitáltam, nyertem, fizettem és tegnap átvettem a csomagot. Íme:
Kép
Kép
Így már 2 db Varthog boldog tulajdonosa vagyok. Bizonyítandó hogy, a félresikerült HUD gyártás során felforrt és bezápult az agyam, a két makettet mostantól párhuzamosan építem. A HB feljavítva, a Monogram szigorúan dobozból fog készülni.
Na mára ennyi, megyek, várnak a "malackák"  ;D

Üdv, B.I.G.
Üdv, B.I.G.
Ragaszt, fest, örül neki.

Lorco

Re:Fairchild A-10A Thunderbolt II. 1/72 Hobby Boss+Eduard & Monogram

Hozzászólás Szerző: Lorco » 2012.11.21. 07:41

Két varacskos egyszerre :o Ez már döfi, vagy inkább röfi ;D
Nekem ugyanez a HobbyBoss várakozik a dobozában, egy kicsit már megpiszkálgatva...
Várom a folytatást!
Lorco

Csabee
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csabee » 2012.11.21. 10:30

Ajjaj! Dupla Dinamit! ;D Hajrá! Várjuk a fennforgást! ;)
Gyurecskó Csaba (Csabee)
Kép
Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur. "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal." (Curtius Rufus)
Munkaasztalon: 1/48 Revell Kamov Ka-50

lalesz

Hozzászólás Szerző: lalesz » 2012.11.21. 22:29

Szia!

Én az Academy készletét vásároltam meg hirtelen felindulásból:
http://www.internetmodeler.com/2004/jul ... my_a10.php
csak az összehasonlítás kedvéért, a cockpit abban is eléggé csupasz, gyakorlatilag sík felület matricával, a futóműaknák és a katapult abban is eléggé egyszerű, úgyhogy én is megrendeltem az eduard eme készletét, ami majd decemberben érkezik.

Kíváncsi leszek a tapasztalatodra, nagy figyelemmel kisérem az építésed. Én most másokon dolgozok, úgyhogy jövőre csatlakozom a GB-hez ezzel a modellel.

L

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2012.11.22. 06:07

Szimultán építés ... Kíváncsian figyelek !  8)
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

darkwing76

Hozzászólás Szerző: darkwing76 » 2012.11.23. 03:14

Hell!

Lorco, Csabee és Kató urak!
Bezony duplázok. Mivel a Delta GB. esetében egy makettel sem tudtam időre kész lenni, most kettővel próbálkozom, hátha így sikerül.  ;D Sőt legalább az egyik el kéne készüljön Szolnokra, mert félek ha üres kézzel megyek, McFrost letöri a derekam.  ;D

lalesz úr!
Az Edu készlet nem rossz, csak mivel alapvetően az Italeri/Revell A-10-hez készült, faragni kell kicsit, hogy minden passzoljon. Ahogy néztem az Aca készlet is kívánja a piszkálódást, de a kabinmatricák szépek, legallábbis a HB-hez viszonyítva.
Kép
Az ülésnél viszont vigyázz, mert a Varthog 2 féle üléssel készült, a proto és előszéria példányok ESCAPAC (http://www.ejectionsite.com/escapacfr.htm), a szériapéldányok ACES II (http://www.ejectionsite.com/a10seat.htm) üléssel. Az Edu meg szépen összemosta a kettőt. Érdemes képről dolgozni, mert nem mindent kell felhasználni a maratásból. Persze, ha gyanta ülést raksz bele ezt a problémát kilőheted.

Eme okoskodás után íme az elmúlt napok eredménye, elkészültek a kabinok:
Kép
Kép
Kép
Kép
A HB-be bepakoltam amit tudtam az Edu lapról (és ami nem repült el a semmibe mikor occó szemöldökcsipeszemmel megpróbáltam megfogni), a Mono.-t csak összeraktam és festettem.
Hát most így állok, de hétvégén éjszakás műszak, lehet találok még javítani valót.  ;)

Üdv, B.I.G.
Üdv, B.I.G.
Ragaszt, fest, örül neki.

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2012.11.23. 04:41

Pista!
Húzzál bele, mert figyellek!  ;D
Az íbélyre véletlen se nézz rá, mert akkor bizony blokkügyeletesi fizuig kell tanulnod!!  ;D ;D ;D ;D ;D
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Lorco

Hozzászólás Szerző: Lorco » 2012.11.23. 07:54

Úgy látom, beindultál :)
Én a mütyürökhöz kb 3 éve vettem csipeszeket az elektronikai alkatrészeket árusító boltban, darabja ~500 Ft volt, nagyon szeretem mindegyiket, hálás jószágok, és létezik nyomásra elengedős változat is...

Kép
Lorco

lalesz

Hozzászólás Szerző: lalesz » 2012.11.26. 22:18

Hello!

Köszi az infót a fotelről, nagyon hasznos. Én alapvetően a széria ülést céloztam meg, az ACES II-t. Nem szeretnék vásárolni gyanta ülést, mert eleve 2 db-ot adnak a csomagban, nekem meg 1 is bőven elég lenne, másrészt nem annyira rossz, hogy ne lehetne feltuningolni. Ha már a kabint tuningolom és abban van az üléshez is heveder, akkor egy kis plusz tuning elég lehet a készlethez.
Kiváncsi leszek az edut mennyire kell átszabnom, sajnos az Academyhez még nem gyártanak feljavítót.
Az üléshez összeszedtem néhány képet, azt fogom használni a feljavításhoz és egy-két képet lehet használni mások makettjéről is, ahol jól elkészítették az ülést.
Az F-15-ben is hasonló van, ahogy az átküldött oldalon is illusztrálták a kioldót.
Kovács Andris az F-15-ösében is jól megcsinálta az üléseket.
Szerintem a monogram ülés aránya jó, csak vékony az oldalfala és a hátlap vízszintes osztása is hiányzik, valamint a HB oldalán lévő palack is (gondolom, ez az oxigén-de lehet, hogy tévedek).

A matricázásnál kicsit többet szeretnék a műszerfalon. Ha nevezek a GB-be, nem szeretnék égni gyenge makettel, úgyhogy minden tőlem telhetőt szeretnék beleadni.

A műszerfal klassz lett!

üdv
L
Csatolmányok
aces2_b.jpg
01.jpg
4144 ACES II ejection seat - (A-10   F-15) Aires.jpg
4141.jpg

lalesz

Hozzászólás Szerző: lalesz » 2012.11.28. 04:40

Hello!

Nem tudom, hasznos lehet-e számodra, de az orgon olvasgattam és a kamuflázs rovatban találtam egy ide illő, teljesen jó és hasznos linket. Nem tudom, olvastad-e, azért linkelem:

http://kamuflazs-camouflage.blogspot.hu ... arsai.html

üdv
L

Válasz küldése

Vissza: “Résztvevő makettek”