F15E Strike Eagle - Academy 1:48 (+egy kis Revell + ezmegaz) "ELKÉSZÜLT!"

Yso

F15E Strike Eagle - Academy 1:48 (+egy kis Revell + ezmegaz) "ELKÉSZÜLT!"

Hozzászólás Szerző: Yso » 2013.02.02. 21:57

Egy utolsó festési fázisban lévő C Eagle Agresszor elb..... majd teljes visszamosása (és majd valamikori újrafestése) közepedte, idegeimet nyugtatván, úgy gondoltam, belekezdek ismét egy kis építésbe. Ha pedig már ennyire benne vagyok az F15-ösben, a testvérgép építését kezdtem el. Elsőnek úgy indultam (volna) neki, hogy egy gyors OOB építés lesz, de látva a kit hiányosságait és hibáit, megint nem bírtam magammal.  ;D Azért remélem C építésénél ez jóval könnyebb lesz. Festést sem kell túlzásba vinnem. Bár már találatam egy elég érdekes tigermeat mintát.....  : :)   :P   De még vacillálok. Megint egy nagy egyedi ívbe belevágni......  : :)

Tehát vagy az agresszor testvérgépe lesz a nellis bázisról:
Kép

Vagy ez a tigermeat.... Elég jó anyagaim is lennének már hozzá, csak a számítógépemen meg kell csinálnom az ívet. Egyedül az orrész grafika az ami problémás, és a pillanatnyi hozzáállásom ismét egy egyedi matricaív gyártáshoz  ;D:

Kép

Ha nem is mindent fogok átalakítani, azért amit viszonylag kis energia ráfordítással meg lehet oldani, azt megcsinálom. Hasznosítva azon dolgokat, amelyeket a C építésénél megtanultam. Eddig a gép orr részét készítettem el. Átalakítottam és kiegészítettem pár dolgot rajta, hogy jobban nézzen ki. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Yso 2013.03.16. 09:12-kor.
Munkaasztalon: ICM C-45F 1/48, Academy SU-27 1/48, Italeri Tornado IDF 1/48, Italeri EF2000 1/48
Csatarepülők GB 2013, Trainer GB 2014, MIG-29 GB (2015?)

liverpool

Re:F15E Strike Eagle - Academy 1:48

Hozzászólás Szerző: liverpool » 2013.02.02. 22:46

Hajrá, eddig nagyon szép ez a kabin! :) Én már 2,5 revell strike eagle-n túl vagyok, egyelőre nem kívánok F-15-t látni.. :D Viszont nagyon kíváncsian várom mit tudsz az academyből kihozni, nekem ahhoz még nem volt szerencsém.
Who the f**k are Man Uniteeed, who the f**k are Man Uniteeed...
Nec timide, nec tumide.

Yso

Re:F15E Strike Eagle - Academy 1:48

Hozzászólás Szerző: Yso » 2013.02.03. 11:56

Köszi, én ezzel már a második F15-ösömet tartom munkaasztalon. Ugyebár az első sajnos a kész festést követően került vissza festetlen állapotba.  ??? Bevallom nem is voltam teljesen megelégedve azzal a festéssel, habár jól nézett ki, de az az éjszakai balesete teljesen megpecsételte a sorsát. Most kicsit jegelem azt a projektet és közben nyugtatom magam.  8)

Gondoltam ez majd javít a helyzeten, de amilyen pontatlan ez a kit, hát sajnos ez sem lesz egy igazán öröm makettezés. (Kíváncsi leszek, a Tamiya F15C kit ami épp úton van Japánból, mennyire lesz ennél jobb. De ahogy néztem pl. a beömlők környéke detto Academy megoldás.... Ami pedig még bosszant, hogy úgy néz ki "C" kit helyett a régi "A" kit lett újra csak kiadva. A matricalap legalábbis erről árulkodik! De ha így is lesz, akkor lehet "A" sas is marad, egy sima szürke foltos kivitelben, vagy a Ferris féle kamóval.)

Most a hétvégére törzs elkészítését tűztem ki célul. A kit tartalmaz egy beömlő csonkot, ezért a gépet azzal megépítve, láttatva ezen belső részt szerettem volna megépíteni. De amilyen elnagyolt a csonk és a beömlő nyílás csatlkaozása, hát nem semmi mennyiségű sztirol lappal, pasztával és csiszolóval sikerült valamilyen formát bele erőltetem. Lehet a végén eltakarom az egészet.  > :( Ahogy nézem a beömlők környéke és azok közötti törzs csatlakozás lesz az egész építésnek a vesszőfutása.... Amit ott a kit produkál, az mondhatnám, hogy kritikán aluli, olyan pontatlan. (De biztosan én is ügyetlen vagyok, vagy csak nagyon másként gondolom összerakni, mint a mérnökök gondolták)

A másik érdekes dolog, amivel tegnap éjjel küzdöttem, az a kiömlő kialakítása. Öt elemből kell a hátsó lamellasort összeragasztani, de a lamellák nagyobb kört eredményeznek, mint a fogadó gyűrű belső átmérő. Na gratulálok.  > :( Az első kiömlőnek vagy négyszer indultam neki, mire a gyűrűbe beleerőltettem jó mennyiségű farigcsálás és csiszolás után. A második ezután már gyorsabban ment, de egy egész estét elvitt a projekt. Kinézetük, pedig a Revell kiömlőhöz képest elég harmatos.  :( A belső részen barázdákat karcoltam a felületbe, hogy jobban nézzenek ki. Majd festés után meglátjuk ténylegesen milyenre sikerült.

Nos a beömlők eredménye, több rétegnyi tömítő pasztával és egy napnyi csiszolásssal megspékelve. A beömlőket maszkoltam, és lefestettem a végleges színre (külső rész sötét szürke, belső csonk egy határozott vonal után fehér) mivel a törzs felső részének a helyére kerülése után ez a terület több mint nehezen lenne kezelhető:

Kép

Kép

Kép
Munkaasztalon: ICM C-45F 1/48, Academy SU-27 1/48, Italeri Tornado IDF 1/48, Italeri EF2000 1/48

Yso

Re:F15E Strike Eagle - Academy 1:48 (+egy kis Revell + ezmegaz)

Hozzászólás Szerző: Yso » 2013.02.06. 11:16

Haladt a projekt kissé előre. A legjobb, hogy a C Eagle-ömből sikerült kioperálnom épségben a kiömlőket. Már anno gondolkoztam rajta, hogy azokat az ajándék kiömlőimet ehez félrerakom, és ennek a kiömlőit rakom a C-be, de akkor már nem akartam variálni. Most a projekt érdekében csak megpróbáltam a cserét. Örömömre teljes a siker.
A törzs úgy ahogy egyben van, rengeteg munka van még vele, hogy tényleg nézzen ki valahogyan. Az orrész és a törzs csatlakozás szörnyű, nem is tudom meg fogom-e valahogy jól oldani az összecsiszolást. (Ezt ugyi az elején említettem, hogy vesszőfutásnak ígérkezik, hát be is jött) De ugyanez a probléma a conformal tank-ok felragasztásával. Az eredeti C/D kit kiegészítésével készült ez a készlet, és gyanítom ezek a tankok is ilyen kiegészítők hozzá. Ami csak annyiban gond, hogy a ragasztási felületük erősen tompa ütközéses, és hajszálvákony emiatt a külső éle. Sérülékeny, és csak probléma van vele ragasztáskor. Ezen felül az első képen látható, hogy érdekes pozitív szellem minta volt rajta, ez is valami gyári hiba lehet. Nem tudom a sokak által dícsért Revell E kitben ezt a tankos dolgot hogyan oldották meg, de remélem nem ilyen +rátét módon! (Elnézve a Revell E kiömlőt, hát nem is kételkedem, hogy az egy sokkal jobb készlet lehet, talán egyszer még sikerül egyet a kezemben tartanom  : :) )
A szárnyakon befaragtam a lámpák helyeit, és kicseréltem sima plexi darabokra. A festéskor clear festékekkel szépen leecsetelem őket majd a szükséges színre, vagy kapnak egy áttetsző színezett matricát (mint pl. a szárnyvégek sárga lámpacsíkja az tuti ilyen matricás lesz. Ha az általam nyomtatott átlátszó matrica sárga színnel készítve erősen áttetszik, ahogy már megtanultam. :D Akkor használjuk is ki ezt a tulajdonságot. Legyen szép lámpasor minta belőle)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

liverpool

Hozzászólás Szerző: liverpool » 2013.02.06. 11:31

Látom szereted ha zajlik az élet.  ;D A revell kitről csak jókat tudok mondani, nagyon szép részletes készlet, jól építhető. A conformal fuel tankok azon viszonylag jól illeszkednek, de az is nagyon éles szegéllyel bír. A valóságban egyébként ahol a géptörzzsel találkozik, valamilyen gumiszerű tömítés van, ahogy én megfigyeltem. Ez imitálva is van rajta, de ez az amiről te is beszélsz, hogy nagyon sérülékeny az öntőkeretről való leválasztásnál. De utána szerintem javítható valamilyen kétkomponensű cuccal, nagyon vékony gilisztát gyúrva belőle. De ahogy látom szépen megoldottad te is azzal a fehér tömítővel (mi az egyébként?)
Who the f**k are Man Uniteeed, who the f**k are Man Uniteeed...
Nec timide, nec tumide.

Yso

Hozzászólás Szerző: Yso » 2013.02.06. 11:43

Nem valami varázs cucc ami rajta van, csak "hanyag" módon kentem rá egy vagy két rétegben pár tonnányi Revell puttyt, és napok óta csak símogatom a törzset, hogy megformáljam olyanra a találkozási vonalakat, amilyennek elképzeltem őket. (Akarom mondani olyanra, amilyennek lennie kell/ene. :D )

Csabee
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csabee » 2013.02.07. 08:23

Látom eszi a tömítőt ez a makett, de azért derekasan megküzdesz az eredményért! :o Tetszik amit eddig csináltál, csak így tovább! ;) ;D
Gyurecskó Csaba (Csabee)
Kép
Altissima quaeque flumina minimo sono labuntur. "A legmélyebb folyó hömpölyög a legkisebb zajjal." (Curtius Rufus)
Munkaasztalon: 1/48 Revell Kamov Ka-50

Yso

Hozzászólás Szerző: Yso » 2013.02.07. 08:50

Köszönöm a bíztatást, dolgozom rajta rendesen. A szépségért itt is meg kell küzdeni. :D Mostmár csak a főszárnyak beragasztása, és csiszolása lesz leginkább hátra, de egy nagy levegővétel, aztán csak összeáll ez a sárkány is.

Yso

Hozzászólás Szerző: Yso » 2013.02.10. 10:12

Készült egy kis további javítás, a törzs felső részén lévő rácsokra keresztrudakat ragasztottam húzott szálból, hogy kevésbé nézzenek ki elnagyoltnak. Plusz a kabinbelsőt is közel véglegesítettem a HUD-al (itt az útmutató megint teljesen hibás, a korábbi típusok HUD-ját javasolja felrakni, de szerencsére a készlet tartalmazza az ehez szükséges verziót is), lassan jöhet rá a kabintető is ideiglenesen a festéshez. A hétvégén hát nem vitt rá a lélek a további csiszolásra.... (Vajon miért...  : :) )
A hátsó fecskefarkakat is kissé átalakítottam, hogy erre a típusra jellemző antennákat felrakhassam rá. (Itt megint előjön, hogy nem egy igazi E kittel van dolgunk, csak a korábbinak kiegészített készletével..). Ja és a középső kis farkincát a kiömlők között pedig teljesen lenyestem, átalakítottam, ez ismét nem jellemző a típus gépeire. (Erről a részről fotót majd akkor készítek, ha kész lesz teljesen..)

Kép
Kép
Kép
Kép

Yso

Hozzászólás Szerző: Yso » 2013.02.16. 10:57

Ismét kis haladás előre. A gép lassan a festőpisztoly alá kerül... Kicsit belefáradtam a sok fúrás-faragás-csiszolás ciklusba. Így mellette elkezdtem agyalni a fegyverzeten is. Valami agyon pakolt verzióban szeretném majd makettezni. (szerencsére a készlet elég bőkezű ezen a téren, még ha nem is tökéletes a megjelenésük  8) )  Ami tutkófix, hogy a szárny pylonokra amraam és sidewinder rakéták fognak felkerülni, alattuk 2x6db Mk20-as, vagy mk82-es bombával 1-1 indító függesztményre rakva (dögösebben néz ki, mintha póttartály menne csak oda) Amin elgondolkoztam, hogy a törzs alatti pylonokra mik kerüljenek fel. Gondoltam elsőre a demonstrator megjelenésre, ahol itt is alap bombák voltak fent, 6-6db, de ez túl melósnak tűnik  ;D, és nagyon egyhangú lenne. Ez helyett végül az jutott eszembe, hogy az egyik oldal kapna GBU-15-ös bombákat (a készletben van is pont két darab), a másik oldalra pedig kapna 2db sparrow rakétát. Ehez a konfighoz hasonlóval repültek is a gépek, csak nem pont sparrow-okkal, hanem ott is amraam-okkal. Középre pedig csak felrakok még egy 600gallonos póttartályt. (Ellenvetés?  ;) )

Most épp így néz ki a madárka. Reményeim szerint alapozás után kevésbé lesz ijesztő. A sok "kis módosítás" meghagyta a gép felületén a nyomát :( , most igyekezhetek ezeket eltüntetni:

Kép
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Résztvevő makettek”