Il-2M3 (lengyel) Toko 1/72 >ELKÉSZÜLT<

Muzzy

Re:Il-2M3 (lengyel) Toko 1/72

Post by Muzzy »

Szaisztok!
Én maradnék a kétcsöves változatnál, mert a Berezin Univerzáils volt, a törzsbe, szárnyban és toronyba lehetett beépíteni. Azonban a tornyos változatnál átdolgozták a újratöltő rendszert, miután a lövész kezelte, a távirányíytós ujratöltő rendzser helyett mechanikust kapott, mert a lövész bármikor újratölthetett. Ezért van két és 3 csöcves kép. A
Az IL-2-eskere később inkább B20-as gépágyúkat tettek, de a koraikon megmaradt a 12,7-s UBT.
Ha jól látom a 3 csöves változat múzeumi példány, erre én nem hivatkoznék. Ugyanis a felfogatása ugyan az, de lehet, hogy hiányzott a T változat, ezért felraktak rá egy szinkronizáltat rá.
Muzzy
Image

borisz

Post by borisz »

Pumba, erre én is gondoltam már. :)
Muzzy, köszi.

borisz

Post by borisz »

[tt]Nos, kész a védelmi géppuska, összegyógyítottam a törzsfeleket, ha sikerült rendesen elcsiszolni mindent, akkor teszek fel képeket.
Addig is:
Épp a futóaknák legyártásán töprengtem, amikor észrevettem, hogy eltolták a panelvonalakat (is). Ahhoz, hogy azok stimmeljenek, a szárnyak alsó és felső felét kell elforgatni kb. 10°ban. Tehát a szárnyak felét lehet újrakarcolni.
Zseniális. (A képen a feketével jelölt rész lógna le.)
Továbbá elakadtam az akna megtervezésével.
Mellékelek pár képrészletet az InDetail üzet idevágó részéből.
igazából, amit nem tudok eldönteni, az az, hogy az akna teteje egyenes-e, vagy ívelt, domború?
Illetve, ha jól láttam, a maketten hibásan lezárják az akna elejét, a valóságban nem egyenes fallal, hanem kupolában végződik, nem? "Butapirossal" jelöltem a fényképen.[/tt]
Attachments
Akna_5.JPG
Akna_4.JPG
Akna_3.JPG
Akna_2.JPG
Akna_1.JPG
P1040975.JPG

hofi

Post by hofi »

borisz link wrote: [tt]
Továbbá elakadtam az akna megtervezésével.
Mellékelek pár képrészletet az InDetail üzet idevágó részéből.
igazából, amit nem tudok eldönteni, az az, hogy az akna teteje egyenes-e, vagy ívelt, domború?
Illetve, ha jól láttam, a maketten hibásan lezárják az akna elejét, a valóságban nem egyenes fallal, hanem kupolában végződik, nem? "Butapirossal" jelöltem a fényképen.[/tt]
Megnéztem pár képet és rajzot. Én úgy láttam rajtuk, hogy az aknának nem volt külön teteje, egyszerűen a szárnyburkolat fedte le. És igen, a kupolának nem volt külön lezárása az akna felől (nem is lett volna rá szükség, de legalább plusz súlyt jelentett volna).
Hoffmann Lajos
"- Anya, ez az agyam?
- Nem, kisfiam, még nem."

borisz

Post by borisz »

Köszönöm a megerősítést.

borisz

Post by borisz »

[tt]Kezd szorítani az idő, nem tétlenkedhettem (olyan sokat).
Az ukránok valamit elnézhettek a panelvonalak tervezésénél, a szárnyfelek összeillesztése mentén egy sem találkozott.
Ahhoz, hogy nagyjából stimmeljenek a dolgok, el kellett forgatni a feleket. Az egyik képen feketével jelöltem az így láthatóvá váló illesztési felületet.
Az aknák jelzés értékűek, az elülső fal pedig nem létezett a valóságban.
A főfutók szárait újra kellett gyártsam. Van még rajtuk egy kis munka, de nagyjából megvannak.
Most az aknák vannak soron.
A bordázás félkész, utána kell még egy kis lemezelés, két-két munkahenger, meg egy kis drótozás. Talán a héten meglesz.
Ami azt jelenti, hogy mehet egybe a törzs és a két szárny.

Szurkoljatok.

Vagy aszfaltozzatok. ;) [/tt]
Attachments
P1040984.JPG
P1040975.JPG

Lorco

Post by Lorco »

Ejha!!! Jók ezek a futószárak :great:

Üdv
Lorco

f2d

Post by f2d »

Mivel szurkolni már szurkoltam, így én aszfaltozok neked. ;D
ImageImage

borisz

Post by borisz »

[tt]Haladtam tegnap is, ma is.
Ezek tegnap esti képek.
Azóta annyi változás történt, hogy az ajtók kaptak egy kis részletezést, és egy-egy lemez bekerült még az aknákba. Meg átfúrtam a főfutók kerekeit, mert a maketten bepattintós volt, de az meg milyen már?!
Ha nem sut eszembe más, akkor pár egyéb apróságokkal együtt alapozom, és talán festem is holnap az aknákat.
Apropó.
A makettet úgy adják, hogy a szárnyakon 2-2 külső indítósínnek van furat, ill. egynek-egynek a futóaknák belső oldalán, a fegyvertartó aknák ajtajain.
Ellenben adnak 10 indítósínt, 2 bombát, és összesen 16 db rakétát. Ebből ugye 2 db. a 2 bombához, tehát marad 8-8 indítósín a 2×8 rakétához.
Mindenhol, ahol néztem két-két, a szárny külső részén lévő sínnel láttam, de elképzelhető többel?[/tt]
Attachments
P1040987.JPG
P1040985.JPG

hofi

Post by hofi »

borisz link wrote: [tt]
Apropó.
A makettet úgy adják, hogy a szárnyakon 2-2 külső indítósínnek van furat, ill. egynek-egynek a futóaknák belső oldalán, a fegyvertartó aknák ajtajain.
Ellenben adnak 10 indítósínt, 2 bombát, és összesen 16 db rakétát. Ebből ugye 2 db. a 2 bombához, tehát marad 8-8 indítósín a 2×8 rakétához.
Mindenhol, ahol néztem két-két, a szárny külső részén lévő sínnel láttam, de elképzelhető többel?[/tt]
Hát... Milyen rakétát adtak? Én úgy tudom, hogy RSz-82-es-ből tízet vihetett, RSz-130-asból viszont csak négyet vagy hatot. A bombatérajtóra gyakran tettek FAB-500-ast, de akkor általában nem vitt semmi mást, és bombafelfüggesztőn lógott, nem indítósínen. Valahol van egy felfüggesztés-variációs grafikám, majd éjjel feltúrom a vincsesztert.

De az akna nagggyon áálat eddig! :)
Hoffmann Lajos
"- Anya, ez az agyam?
- Nem, kisfiam, még nem."

Post Reply

Return to “Résztvevő makettek”