Bf 110E - Eduard, 1/72 [elkészült]

Marci7

Re:Bf 110E - Eduard, 1/72

Hozzászólás Szerző: Marci7 » 2014.01.23. 09:41

Köszönöm. :)
Zoli, nem véletlenül felülnézetből készültek a fotók; a foltozás az oldalán nem jött össze szépen. :( Azt még sokat kell gyakorolnom, főleg 72-ben... Úgyhogy fehér lesz. ;)
Érdekes, hogy a legtöbben tényleg Tamiyát használnak, de pl. Szabó Ákos azt javasolta, inkább Vallejo-t használjak, elvégre ezzel a festékkel találták ki a technikát.
Két tippem lenne, miért nem működik Nálad a koptatás:
1. Nem lehet, hogy túl sok idővel az alapszín után fújod a fehéret?
2. Mivel Te általában nagyon hígan festesz, gondolom a fehéret is így fújod. Nem lehet, hogy ez a vékony réteges fújás nem alkalmas ide? (vagy esetleg a hígító nem jó?)
Gergely Marcell

Kép

Zoltan

Hozzászólás Szerző: Zoltan » 2014.01.23. 09:45

Marci7 link írta: Köszönöm. :)
Zoli, nem véletlenül felülnézetből készültek a fotók; a foltozás az oldalán nem jött össze szépen. :( Azt még sokat kell gyakorolnom, főleg 72-ben... Úgyhogy fehér lesz. ;)
Érdekes, hogy a legtöbben tényleg Tamiyát használnak, de pl. Szabó Ákos azt javasolta, inkább Vallejo-t használjak, elvégre ezzel a festékkel találták ki a technikát.
Két tippem lenne, miért nem működik Nálad a koptatás:
1. Nem lehet, hogy túl sok idővel az alapszín után fújod a fehéret?
2. Mivel Te általában nagyon hígan festesz, gondolom a fehéret is így fújod. Nem lehet, hogy ez a vékony réteges fújás nem alkalmas ide? (vagy esetleg a hígító nem jó?)
Én is arra gondoltam,hogy nagyon hígan fújok.Próbáltam úgy is,hogy szinte azonnal takarjon a fejér. Az idővel is "játszottam" Volt amikor azonnal ráfújtam a hajlakkra volt amikor vártam vele egy kicsit,de sehogy nem működik.
Üdv.: Sármány Zoltán

Kép

Marci7

Hozzászólás Szerző: Marci7 » 2014.01.23. 10:22

Akkor nem tudom, mi a gond... : :) Gondoltam, talán csak vízzel működhet, de ennek nincs értelme, mert a Zero-nál Tamiya hígítóval hígítottam Tamiya zöldet, és szépen lejött. (nem, nem a végeredményre gondolok, az gyenge lett... sajnos ott már át volt fújva párszor, de először gyönyörűen kopott a festék)
Gergely Marcell

Kép

Marci7

Hozzászólás Szerző: Marci7 » 2014.03.01. 01:48

Sziasztok!

Mivel a Vallejo nem működött nekem se a Vallejo Air hígítóval (pedig elvileg lehet hozzá használni), se csapvízzel, se Mr.Color hígítóval, csak rendeltem Tamiyát is. Mivel ennek szállítása egész pontosan 2 hónap, gondoltam, inkább visszateszem a makettet a dobozába...
Aztán eszembe jutott, hogy alkohollal még nem próbáltam ki. Mielőtt pisztolyba töltöttem volna, kipróbáltam, és úgy működni látszott, legalábbis nem ugrott össze, nem vált szét a festék és a hígító, stb... Kicsit macerásan ugyan, de a lényeg, hogy végülis tudtam vele rendesen festeni. A szokottnál nagyobb nyomással kellett fújni, illetve a tűt rendszeresen törölgetni kellett.

Szóval folytatom a 110-est! Már el is kezdtem visszakoptatni a fehéret. Néhol még elég durva az eredmény, sajnos nem mindig tudom kontrollálni a koptatást. (de az biztos, hogy nagyságrendekkel jobb, mint ahogy a Zero-ról vakartam le a festéket :-X) Úgy gondoltam, hogy nagyjából megcsinálom az egészet (lapos ecsetet és szivacsot használok), majd ahol javítani szükséges, körbemaszkolom a panelt, és újra megfújom fehérrel. A végén az egészet át szeretném még ködölni, mert így most elég nagy a kontraszt a színek között.
Szolnokig lehet, hogy kész is lesz, de sajnos nem fogok menni.

Fotók hamarosan! ;) (remélem)
Gergely Marcell

Kép

Marci7

Hozzászólás Szerző: Marci7 » 2014.03.10. 10:41

Work in progress, matricázás és hibázás...
Bár magukkal a matricákkal semmi baj nem volt, de hogy nehogy jól sikerüljön a dolog, csak elszúrtam megint. Nem figyeltem eléggé, és a második oldalon az "S9+NN" feliratot egy törzsgyűrűvel arrébb kezdtem el feltenni... Szerencsémre lesznek új matricák, de az még kérdéses, hogy hogyan tudom leszedni a régieket. A feszítő/lágyító folyadékok jól odaragasztják...

Kép

Kép

Kép

Igen, a sárga foltok a szárnytőben el lesznek tűntetve... :)
Az első fotón látszik, hogy hol csúsztam el a törzsön. A másodikon meg az, hogy már az utolsó N betűt is elszúrtam.  :( Ezt viszont még újra is lehet fújni.

A festés nekem összességében tetszik, de sok helyen lehetett volna jobb is. Majd a következőnél... ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Marci7 2014.03.11. 05:38-kor.
Gergely Marcell

Kép

Lorco

Hozzászólás Szerző: Lorco » 2014.03.18. 00:22

Gratulálok  :great:
Nagyon szép lesz ez a madár  ;)

Üdv
Lorco

Marci7

Hozzászólás Szerző: Marci7 » 2014.03.18. 06:21

Lorco link írta: Gratulálok  :great:
Nagyon szép lesz ez a madár  ;)

Üdv
Nos, remélem... :)
Gergely Marcell

Kép

Marci7

Hozzászólás Szerző: Marci7 » 2014.03.30. 01:52

Sziasztok!

Egy kis haladás: feltettem a hiányzó matricákat (már csak az a 3 maradt hátra, amit rossz helyre tettem fel, illetve a másik oldalon az N betűt kell javítani).
Kicsit még visszaszedtem a fehérből, ezúttal óvatos csiszolással, mert nagyon zavart az a halvány sárga réteg, amit valamilyen meggondolatlan okból ráfújtam...
Itt-ott még javítani kell a festést ill. a matricákat is, biztos látjátok, hol... : :)

Kép

Kép
Gergely Marcell

Kép

Lorco

Hozzászólás Szerző: Lorco » 2014.04.01. 06:36

Ez igen komolyan mutat már most :great:

Üdv
Lorco

Marci7

Hozzászólás Szerző: Marci7 » 2014.04.14. 08:01

Sziasztok!

Végülis sikerült befejezni Mosonra a makettet, eredménytelenül ugyan, de úgysem ez számít, nem igaz? ;)

Még nem volt alkalmam rendes fotókat készíteni róla, így csak egyet (egy gyengét) mutatok, ízelítőül:

Kép
Gergely Marcell

Kép

Válasz küldése

Vissza: “Résztvevő makettek”