Messerschmitt Bf109G-14 JG53 Hasegawa 1/48

Zöldág Pisti
Kapcsolat:

Re:Messerschmitt Bf109G-14 JG53 Hasegawa 1/48

Hozzászólás Szerző: Zöldág Pisti » 2011.12.07. 01:02

Sziasztok!

Azóta elkészítettem a huzal antenna bekötési pontjait sztirolból:
Kép
Kép
Kép

A szokásos alapozás után került fel a Fülöp Sanyi által javasolt standard kamuflázs(RLM74,75,76) amihez a Gunze Mr.Color festékeket használtam.Egy kicsit sötét lett a végeredmény de mivel a fehér foltozás majdnem teljesen eltakarja,így hagytam...

Először sablonnal terveztem a foltozást de végül szabad kézzel fújtam a fehér foltokat.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Az orr alsó felével kapcsolatban bizonytalan vagyok.Egyes kiadványok(REVI) szerint nem volt sárgára festve míg más adatok ennek meglétét mutatják.
Kép

Közben értekeztem az Expertével ;D és elmondása szerint egyik variációra sincs bizonyíték tehát az egyéni szimpátia lesz a döntő ;) ...Sárgával mégis csak érdekesebb szerintem :D :D
Üdv:Zépisti

KépKép

Roland (Bf-109)

Hozzászólás Szerző: Roland (Bf-109) » 2011.12.07. 05:05

Szépen alakul!

A szárny fehér mintázatát milyen kép, vagy grafika alapján készítetted?

Hajra Pisti!!!
KépKép

SzaboP

Hozzászólás Szerző: SzaboP » 2011.12.07. 07:24

Eddig nagyon guszta darab, pedig nem rajongok a téli festésekért.  8)
Kíváncsi leszek, hogy fogod majd "wedöring"-elni, hajrá!
SzaboP
With great power comes great responsibility.

VO101_Papi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: VO101_Papi » 2011.12.08. 00:56

irigyellek Pisti, jól haladsz, az enyém elakadt a futóaknánál, kellett nekem feljavítás ;D
a fehéret még visszakoptatod?
http://www.pumaszallas.hu/
Kép KépKép
Frankó, Szentiványi, Papi

berakaroly

Hozzászólás Szerző: berakaroly » 2011.12.08. 01:59

Eddig nagyon szép ez a gép...
Csak halkan jegyzem meg, hiszen fogalmam sincs róla életben hogy készült és nézett ki ez a téli festés...és fotót nem láttam belinkelve, hogy a grafikához képest nekem kicsit idegen az összhatás.... Bizonyára meg van az oka, viszont érdekelne, mert valaha én is szeretném magam rászánni téli kamóra...

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.12.08. 03:10

Szia Karesz!

A gépről igen kevés fotó van. "Egészben" csak szemből látszik, de a fotó -talán a sok hó, talán más miatt- rossz minőségű. Két fotó van a kabin környékéről, az egyiken jól látszik a "nagyfoltos" fehér festés, a másikon ez kevésbé kivehető. A Revi bemutatott egy 43/44-es téli Hartmann-gépet (csak a kabin környéke, korai kabinnal), ahol ismételten a "nagyfoltos" festés látszik. Ezek az információk (valamint a Revi szöveges anyaga, mely szerint Hartmann maga találta ki ezt a mintázatot) nekem már elég valószínűséget jelentettek, hogy jó szívvel javasoljam Zépistinek. A Revi  látványos grafikája (valamint a rá hivatkozó lengyel matrica kísérőrajza) így ábrázolja a gépet. Természetesen azt nem tudjuk, hogy a szárnyon pontosan hogyan helyezkedtek el a foltok, de ez egy elfogadható megközelítés (mely a lengyel rajzra támaszkodik).

A Sundin-grafika, melyet belinkelt Zépisti nem egészen pontos.

Barátsággal:

Sanyi
KépKépKép

Zöldág Pisti
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zöldág Pisti » 2011.12.08. 04:24

Sziasztok!

Íme a REVI-ben megjelent grafika ami alapján dolgoztam.
Kép
Üdv:Zépisti

KépKép

berakaroly

Hozzászólás Szerző: berakaroly » 2011.12.08. 04:57

Köszi az infót, bár a kérdésem nem is annyira a foltok elhelyezkedésére és formájára irányult. Biztos vagyok benne, hogy Titeket ismerve minden követ és könyvet megmozgattok, hogy az minél hitelesebb legyen :D
Ami számomra nem tiszta, hogy hogyan is készültek ezek a téli kamók?!
Azt már levágtam, hogy az oroszok az eredeti festéket mázolták át mindenféle rossz minőségű cuccal, így a makettező számára egy meglehetősen festői végterméket produkáltak, főleg, ha az idő is rásegített kicsit...
Gondolom a németek itt is a rájuk jellemző gondossággal jártak el, vagyis az eredetit festették át ők is, csak gondolom ipari körülmények között és bizonyára jó minőségű festékkel... Pisti gépét legalább is ilyennek látom és ezt készséggel el is fogadom.
Ami számomra viszont első látásra a Sundin-grafika hangulatából lejött kérdésként, hogy vajon mennyire fedett ez e fehér festék, mennyire volt éles a foltok széle és a foltok közötti sötét sávokra helyenként ráködöltek-e, illetve, hogy idővel nem kezdett-e kopni a cucc, veszítve fedőképességéből? Lehet a kérdés dilettáns, de nekem művészi szempontból ezt közvetítette a kép...

Fülöp Sándor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fülöp Sándor » 2011.12.08. 05:08

Szia Karesz!

Ez egy nagyon jó kérdés. Nos, a Luftwaffe-nál általában a téli festésre nem permanens festéket használtak, tehát a kopás, elhasználódás az esetek döntő többségében itt is nagyon hamar jelentkezett. "Gyárilag" egyetlen Bf 109 sem kapott téli fehér álcát.
Igen ám, de néhány keleti frontos Fókánál azt látjuk, hogy a szín "tömör és telített", sőt enyhe fénye is van. Valószínűleg tehát léteztek olyan gépek, melyek az "állandó" fehér festékből kaptak. Volt olyan kutató, aki egyenesen azt írta, hogy ezt az álcát még a gyárban felfestették.
Összefoglalva:  többségben a fehér álca "ideiglenes" festékkel készült, korlátozott számban viszont "állandó" színnel.

A Hartmann-gépet nem sokkal a fotók készítése előtt fújhatták át, ezért nem látszik még rajta erős kopás, koszolódás, koromnyom.

Barátsággal:

Sanyi
KépKépKép

Válasz küldése

Vissza: “Résztvevő makettek”