Mirage IIICJ -Hobby Boss 1/48- (Hunyo deltája)

Hunyadi István

Mirage IIICJ -Hobby Boss 1/48- (Hunyo deltája)

Post by Hunyadi István »

Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy Én is beszállnék ebbe a gruppiba! ;D

Az Én választásom a Hobby Boss 1/48-as Mirage IIICJ-re esett.

Image

Tervem szerint a makettet "szokásomhoz híven" dobozból fogom elkészíteni (a komolyabb, SBS cuccos feljavítgatást meghagyom a majdani Mirage IIIC-hez :-[), esetleg némi sufnitunninggal, de csak azokon a részeken, ahol ez feltétlenül szükséges lesz! A kabint csukott állapotban  tervezem elkészíteni, (és a készletben mellékelt létrát is fel szeretném használni) ezért is "mondtam le" a komolyabb feljavításról most.
Festésileg az Izraeli Légierő 117.-ik "First Jet" század gépére esett a választásom, a Yom Kippur háború idejéből.

Image

Egy készültségi gép elkészítését tűztem ki célul, has alatti Matra R.530-as és két Sidewinder rakétával + két 500l-es pót tankkal.
(Bár nem az adott gépről, és nem is az adott időszakból való a kép, de tulajdonképpen ez adta az inspirációt Nekem.)

Image
Last edited by Hunyadi István on 2012.02.05. 11:17, edited 1 time in total.
Hunyadi István -HUNYO-
Bázis Makettklub Kecskemét
Image

magyaralba

Re:Mirage IIICJ -Hobby Boss 1/48- (Hunyo deltája)

Post by magyaralba »

Hunyadi István link wrote: Sziasztok!

Úgy döntöttem, hogy Én is beszállnék ebbe a gruppiba! ;D

Az Én választásom a Hobby Boss 1/48-as Mirage IIICJ-re esett.

Tervem szerint a makettet "szokásomhoz híven" dobozból fogom elkészíteni (a komolyabb, SBS cuccos feljavítgatást meghagyom a majdani Mirage IIIC-hez :-[), esetleg némi sufnitunninggal, de csak azokon a részeken, ahol ez feltétlenül szükséges lesz! A kabint csukott állapotban  tervezem elkészíteni, (és a készletben mellékelt létrát is fel szeretném használni) ezért is "mondtam le" a komolyabb feljavításról most.
Festésileg az Izraeli Légierő 117.-ik "First Jet" század gépére esett a választásom, a Yom Kippur háború idejéből.
Egy készültségi gép elkészítését tűztem ki célul, has alatti Matra R.530-as és két Sidewinder rakétával + két 500l-es pót tankkal.
(Bár nem az adott gépről, és nem is az adott időszakból való a kép, de tulajdonképpen ez adta az inspirációt Nekem.)
Szia!

Némi észrevétel, olvastam hogy a Yom Kippuri háborús festést szeretnéd megcsinálni Matra 530-as rakétával a hasa alatt... sajnos ilyen konfigurációval nem repültek a mirage-k mert a Matra-530-t addigra kidobták a kukába még a '60-as évek legvégén mivel a pontosságuk nagyon gyenge volt az áruk viszont nem volt arányban ezzel... (éppen ezért készítették el a szárnyalatti tartókat a saját fejlesztésű Shafrir és amerikai Aim-9B/D-hez illetve néhány géphez integrálták az orosz R-3S eket is mivel a Hatnapos háborúban nagy mennyiségben zsákmányoltak ilyen rakétákat is El-Arish repterének megszállásakor.
Ha ragaszkodsz a Matra 530 hoz akkor javasolnék egy natúr fém színt, amennyiben viszont a camo+sárga háromszög a favorit akkor tudnám javasolni a Shafrir rakétákat a szárny alatt és vmilyen póttartály konfigurációt... (illetve Aim-9D vel is repültek a Yom Kippuri háború idején..) A 117 Tayset pedig a Ramat David bázison állomásoztak . Még annyit hogy a szárnyra és a vezérsíkra a háromszöget csak a háború 2-3 napján kezdték festeni mert akkor találkoztak a Líbiai mirage-kal a levegőben először.
Remélem segítettem és nem veszed okoskodásnak a megjegyzéseimet...

Üdv Polo

Hunyadi István

Post by Hunyadi István »

Szia!

Köszönöm a plusz információkat, nem vettem okoskodásnak amit írtál, mindig tanul valami újat az ember!
A Matra R.530 felhelyezését akkor nem erőltetem, marad a két Sidewinder, és az 500l-es tartályok. Köszönöm az információt!
A megkülönböztető háromszögek felfestésének történetéről Én is olvastam, ha jól tudom, akkor ezek a konfliktus után is a gépeken maradtak, sőt a Nesher és Kfir gépek is megkapták (bár ha jól tudom az utóbbi típus csak 1975-1976 tájékán állt szolgálatba, de előre látóak voltak  : :) ).

Szóval abszolút nem vettem okoskodásnak, és köszönöm a segítséget!
Hunyadi István -HUNYO-
Image

magyaralba

Post by magyaralba »

Így van a háromszögek a konfliktus után is maradtak, és a Kfir és Kfir C1 változatok még a régi terepszínnel együttesen a háromszögeket is hordták... valamikor a '70-es évek vége felé kezdtek eltűnni (néhány irodalomban állítják hogy a Ghost scheme -re festett C2-k  ből is legalább egyre fel volt festve de képi bizonyítékot még nem találtam róla)...
Ha egy kicsit meg akarod színesíteni a makettet akkor ha az ún. szuperszonikus póttartályt teszed fel , lehet úgy is festeni hogy fémszín és arra clear red egy érdekes metálos piros hatást keltve mivel a Yom Kippuri háború derekán a nagy légicsaták idején az a ritka és érdekes helyzet állt elő hogy a mirage-k több póttartályt használtak fel mint számították és az új tartályok átfestésére nem volt idő a századoknál sőt, a pilotáknak parancsba adták hogy csak végszükség esetén dobják el a tartályokat, spóroljanak azokkal....

(ha bármilyen közel-keleti repülős kérdésed van nagyon szívesen segítek... nem vagyok experte de nagyon érdekel a téma és sok sok érdekes könyvem és képem van )

Üdv Polo

f2d

Post by f2d »

Látom módosúlt az eredeti terv. Szerintem jó döntés volt, ez  sokkal mutatósabb lesz mint a szürke lett volna.
Jó munkát, és hajrá Kecskemét! :D
ImageImage

Hunyadi István

Post by Hunyadi István »

Magyaralba!

Köszönöm az újabb információ halmazt!!! :D
Tervben van egy Kfir építése is (Az Italeri által újra kiadott C1/C2 verziója), ott is a szürke-szürke + háromszöges festésen gondolkoztam, de akkor azt is átgondolom, ezek alapján. Ez a pótos festés is érdekesen hangzik, mindenképpen azt a tartályt gondoltam feltenni a gépre, vagy így, vagy úgy.

Köszönöm az ajánlatot, ha lesz valami kérdésem/gondom/bajom akkor mindenképpen "sikítok"  :P

F2d!

Igen némileg módosult, ahogy a mondás is tartja: "Az anyag nem vész el, csak átalakul!"  ;D
Remélem sikerül megcsinálnom (időre), valóban "egzotikusabb", mint a franszia szürke verzió (de az sincs ám elfelejtve!!!)
Köszönöm szépen, és hajrá mindenkinek!!! ;)
Hunyadi István -HUNYO-
Image

Mac

Post by Mac »

Akárhogy is, de biztos, hogy ebben a színösszeállításban jól mutat majd!
"Én nem mondam semmit. Hogy te almás Bozkovot értettél, arról én már nem tehetek."
A kávét le is lehet hozni! :)
Image
ImageImage

magyaralba

Post by magyaralba »

Itt egy kép a piros védőfestékkel festett póttartályos repülőről  igaz ez Nesher de a Mirage-k is repültek ebben a konfigurációban!

Üdv Polo
Attachments
N520-1.jpg

Hunyadi István

Post by Hunyadi István »

Köszi a képet!

Arról lehet tudni valamit, hogy miért kaptak piros színt?
Esetleg gyárilag érkeztek így, vagy ők kutyultak valamit?
Keresek valami próba póttartályt, és kipróbálom ezt a festésvariációt rajta.
Hunyadi István -HUNYO-
Image

Hunyadi István

Post by Hunyadi István »

Mac link wrote: Akárhogy is, de biztos, hogy ebben a színösszeállításban jól mutat majd!
Remélem, hogy sikerülni fog :-[
Hunyadi István -HUNYO-
Image

Post Reply

Return to “Résztvevő makettek”