Mirage IIICJ -Hobby Boss 1/48- (Hunyo deltája)

f2d

Re:Mirage IIICJ -Hobby Boss 1/48- (Hunyo deltája)

Hozzászólás Szerző: f2d » 2012.09.06. 08:57

Szép, okt. 12-ig csak kész lesz.
Az enyém ehhez képest sehogy sem áll, de most akarok belehúzni. Ez komoly.
KépKép

Hunyadi István
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hunyadi István » 2012.09.06. 09:39

f2d link írta: Szép, okt. 12-ig csak kész lesz.
Az enyém ehhez képest sehogy sem áll, de most akarok belehúzni. Ez komoly.
Köszi! ;D

Igazából nem (csak) rajtam múlik, hogy kész legyen addigra, de nem hiszem. Na nem pesszimista vagyok, csak realista, "összecsapni" meg talán mégsem kellene...na majd meglátjuk  :P :P :P
Hunyadi István -HUNYO-
Bázis Makettklub Kecskemét
Kép

Hunyadi István
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hunyadi István » 2012.09.13. 07:19

Sziasztok!

Elkészültem a festési munkálatokkal, már megkapta az első réteg fényes lakkot is a delta. Festésnél a Humbrol "izraeli" színeit használtam (119; 120; 121; 122), lakkozásnál pedig Humbrol fényes lakkot. Lassan de biztosan haladok, de még messze van az alagút vége... : :) :-[

Pár kép ízelítőül:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Hunyadi István -HUNYO-
Kép

liverpool

Hozzászólás Szerző: liverpool » 2012.09.13. 09:24

Szépek ezek a színek! :) Viszont a legtöbb helyen egészen éles a kontúr, de néhány helyen látszik az átszóródás. Vagy ez direkt ilyen?
Elismerésem hogy enamellel festesz, én nem birom azt a büdöset. Inkább feltúrom az egész netet a kívánt szín akril megfelelőjéért.. :)
Who the f**k are Man Uniteeed, who the f**k are Man Uniteeed...
Nec timide, nec tumide.

f2d

Hozzászólás Szerző: f2d » 2012.09.13. 18:40

Jól néz ki. Az átszóródást egyenletesebbé kellene tenni valahogy, mert pár helyen tényleg nagyon eltér.
Amúgy szintetikus 4eva! :D Egy ideje én is áttértem (vagyis vissza) szintetikus festékekre, a lakkokat kivéve.
KépKép

Michalkó

Hozzászólás Szerző: Michalkó » 2012.09.13. 23:35

Nosztalgikus emlékeket hozz elő ez a madár úgy 15-20 év távlatából. 8) Már csak ezért is tetszik.
Kép Kép Kép Kép

Hunyadi István
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hunyadi István » 2012.09.13. 23:40

Sziasztok!

Köszönöm a hozzászólásotokat! :)
Teljesen igazatok van az átszóródással kapcsolatban, ennek egy elég egyszerű oka van: Mikor levettem a "maszkolást" (Blue Tac), akkor derült ki, hogy egy-két helyen nem lett tökéletes, így megpróbáltam szabad kézzel korrigálni (kis nyomáson, 0.2-es dűznivel, jól felhígított festékkel), és ezért látszik ennyire a különbség. Az igazi képeket elnézve elég rendesek voltak az átszóródások egy-két helyen, így annyira nem is foglalkoztam vele a későbbiekben. Meg természetesen benne van a lustaságom is... :-X
Szóval teljesen igazatok van, de ez már így marad (lelkes amatőrként jó Nekem, majd a következőnél jobban oda fogok figyelni...  ;D)
Én szeretek az e-nameles festékekkel/lakokkal dolgozni, igazából ezek számomra könnyebben beszerezhetők is (na meg raktároztam is belőle  ;D), meg erre "állt rá" a kezem. Tudom azt is, hogy nem túl egészséges sem rám, sem a környezetemre nézve, de még nem szántam rá magam a teljes átállásra... :P :P :P

A lakkozásnál egy kisebbfajta meglepetés ért: Most éreztem először azt, hogy elkezdtek "élni a színek" a maketten, nem is tudom leírni pontosan ezt az érzést :) . Mondjuk az is lehetséges, hogy azért, mert matt festékeket sem szoktam használni nagyon, inkább a selyemfényűeket, és így talán mellbevágóbb volt, amikor megkapta az első fényes lakk réteget.

Remélem azért ezektől a kisebbfajta hibáimtól eltekintve nem leszek kizárva a group-ból! :-[
Nem a versengés hajt engem (fasorban sem vagyok hozzátok képest!), sokkal inkább a "buli" kedvéért, mert azért más így építeni egy makettet, legalább is számomra. ;D
Hunyadi István -HUNYO-
Kép

Hunyadi István
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hunyadi István » 2012.09.13. 23:47

Michalkó link írta: Nosztalgikus emlékeket hozz elő ez a madár úgy 15-20 év távlatából. 8) Már csak ezért is tetszik.
Köszönöm szépen, örülők, hogy legalább egy oka van, ami miatt teszik  ;D ;D ;D
Engem pedig az avatarod tölt el nosztalgiával, egy időben nagyon rá voltam állva a II-vh-s Új-Zéland-i gépekre, volt is nekem '48-ban Kittyhawk (ebből Geoffrey Bryson Fisken gépét akartam elkészíteni) és Avanger  makettem is, csak aztán fordult a világ(om), és beszippantottak a szép szürke csövesek  ;D
Hunyadi István -HUNYO-
Kép

f2d

Hozzászólás Szerző: f2d » 2012.09.14. 01:55

Hunyadi István link írta: ...a "buli" kedvéért, mert azért más így építeni egy makettet, legalább is számomra. ;D
A GB-nek pont ez a célja, hogy egy kicsit a manual makettezés felé vigye az embereket, mert közösségben mégiscsak más építeni. Én se erőlködnék a harmadik elcseszett deltámmal, ha nem lenne GB, bár tudom, hogy nem fogok elkészülni határidőre, de azért becsületből csinálom.
KépKép

Hunyadi István
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hunyadi István » 2012.09.14. 02:15

Ha már az előbbi hozzászólásomban megemlítettem, hogy tervezek még izraeli Mirage-t építeni, akkor megosztom veletek, hogy mire is gondoltam pontosan (feltéve, ha valakit egyáltalán érdekel  ;D):

A kiindulási alap megint csak a Hobby Boss Mirage IIIC vagy CJ verzió lesz, itt tök mindegy, hogy melyiket tudom beszerezni hozzá, mert úgy is át lesz alakítva. A makett mellé pedig szeretném beszerezni az AML cég egyik átalakítókészletét (Shahak with Tsniut nose), volt szerencsém az idei móvári versenyen áttanulmányozni a portékát, Nekem nagyon tetszett, egész kis korrekt a szett, és azóta motoszkál az agyamban, hogy csak meg kellene építenem ezt a verziót is, mert olyan egzotikus... ;D És mivel sikerült néhány képet találnom erről a változatról, így ez az érzés csak erősödött benne azóta. Bár az átalakítót az Eduard Mirage III-hoz ajánlják, tökéletesen jó lesz a HB-hez is, úgy is "testvérek", plusz nem elhanyagolható szempont, hogy az Eduard verzió árából, ki tudom hozni a HB+AML beszerzést. 8)

Itt is hasonlót követtek el: http://www.britmodeller.com/forums/inde ... ded&start=
Csatolmányok
shahak-with-tsniut-nose-4.jpg
shahak-with-tsniut-nose-3.jpg
shahak-with-tsniut-nose-5.jpg
shahak-with-tsniut-nose.jpg
shahak-with-tsniut-nose-2.jpg
Hunyadi István -HUNYO-
Kép

Válasz küldése

Vissza: “Résztvevő makettek”