Deltawing Groupbuild asztal

Mac

Re:Deltawing Groupbuild asztal

Hozzászólás Szerző: Mac » 2012.10.16. 02:49

A V/STOL csábító a Jak 38 miatt. Csak az a baj, hogy se makettem, se rezem, csak egy gyanta kabinom van hozzá. ;D
"Én nem mondam semmit. Hogy te almás Bozkovot értettél, arról én már nem tehetek."
A kávét le is lehet hozni! :)
Kép
KépKép

Hunyadi István
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hunyadi István » 2012.10.16. 03:45

Most már annyi GB ötlet jött össze, hogy a következő 10 évre meg is van az építeni való! ;D
Ezek mind jó felvetések, csináljuk meg az összeset, imádok párhuzamosan egy tucat makettet építeni  ;)

Én mindenesetre támogatom egy új GB indítását, én a "csatarepülősre" szavazok, így első körben :-[
Hunyadi István -HUNYO-
Bázis Makettklub Kecskemét
Kép

lacicsabi

Hozzászólás Szerző: lacicsabi » 2012.10.16. 06:56

Sziasztok!

Sajnálom, hogy az F-102-vel kicsit lemaradtam. Ezt majd lehet másik topicban folytatni? Tóth Gabihoz hasonlóan én is be szeretném fejezni. De részemről benne lennék a csatarepülősben is. Pl.: Fiat G.91 Portugál Légierő, Mozambik?

Üdv.: Lacicsabi.
László Csaba "lacicsabi"
Kép

lacicsabi

Hozzászólás Szerző: lacicsabi » 2012.10.16. 06:59

És még valami! Gratulálok mindenkinek - befejezett/nem befejezett - , szép madarakat hoztatok össze!

Üdv. Lacicsabi
László Csaba "lacicsabi"
Kép

f2d

Hozzászólás Szerző: f2d » 2012.10.16. 07:04

lacicsabi link írta: Sziasztok!

Sajnálom, hogy az F-102-vel kicsit lemaradtam. Ezt majd lehet másik topicban folytatni? Tóth Gabihoz hasonlóan én is be szeretném fejezni. De részemről benne lennék a csatarepülősben is. Pl.: Fiat G.91 Portugál Légierő, Mozambik?

Üdv.: Lacicsabi.
Szia,

évvégéig kinyúlt (azaz akkor fog végleg kinyúlni) a Delta GB, így még azt is befejezheted.
Akkor már nyolc, megvárok legalább 10 jelentkezőt, és jelzem Balázsnak a töretlen elszántságunk. ;D
KépKép

Hunyadi István
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hunyadi István » 2012.10.16. 08:05

lacicsabi link írta: De részemről benne lennék a csatarepülősben is. Pl.: Fiat G.91 Portugál Légierő, Mozambik?
JÖHET!!!

Szerintem is akkor lassan útjára lehetne engedni a Csatarepülős GB-t, megformázzuk a szabályokat és akkor indulhat a gruppi ;D
kinél kell követelni, írjunk petíciót, vonuljunk az utcára...na jó nem "bomlasztok", mert kezdem megrázni a pofonfát!
Ha indul a GB szóljatok, addig eldöntöm, hogy mivel (vagy mikkel  : :) ) is "nevezzek" be. ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Hunyadi István 2012.10.16. 08:09-kor.
Hunyadi István -HUNYO-
Bázis Makettklub Kecskemét
Kép

Kató

Hozzászólás Szerző: Kató » 2012.10.16. 10:29

Szerintem egy évre egy GB pont elég .  : :)
A Csatarepülős szerintem is mehet , beszállok ahogy a jelenleg folyó Spad-ot befejeztem . Így a '13-as Bolyai-ig pont jó , max. azt is kitoljuk az év végéig a lemaradóknak . Aztán a '14-es Bolyai-ig jöhet a Helyből Felszálló GB. (addig Mac is összeszedheti a Jak-ját  :D   ) . Aztán a '15-ös Bolyai-ig jöhet ...  ;D  ;D  ;D
Kép
                                       http://felegyhazi-makett.webnode.hu/

Gonzo

Hozzászólás Szerző: Gonzo » 2012.10.16. 18:30

Sziasztok "DELTÁSOK"

Kezdek én is szimpatizálni az ötlettel, bár nem építek repülőt (még), de jó volt figyelemmel kísérni a topikot, és látni a hétvégén az eredményeket élőben.
A csatarepülős GB szerintem klassz dolog, de a lehetőségek nagy kavalkádja miatt előrre rögzíteni kéne a típusokat mivel a többfeladatúakat ki szeretnétek csukni, ugyanakkor szinte minden nagyreményű vadászgép a pályafutása végén csatarepülővé degradálódik. Egy jól megpakolt F-16I, egy Hawker Hunter F6 (mely mellesleg dobozban tartózkodik nállam) vagy egy P-47 például mind büszkélkedhet  csatarepülő múlttal, mégis ha szigorúan vesszük vadászgép mindhárom.

Ugyanakkor, ha még a helikopterek is "labdába rúghatnak" akkor gyakorlatilag "minden ami repül kivéve a nagyon vadászgép GB" lessz a kezdeményezésből.

Bocsi hogy laikusként beledumálok a nagyok dolgába, engesztelésül egy képecske az új 48-as Jaguárról (coming soon):

Üdv: Gonzo
Csatolmányok
kitty Jaguar doboz.jpg
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gonzo 2012.10.16. 18:32-kor.
Kép

Kép

Mac

Hozzászólás Szerző: Mac » 2012.10.16. 19:10

Szerintem a GB célja a kifejezetten közvetlen támogatásra tervezett merevszárnyú repülőgépek bemutatása lenne.
Ebben nem szerepeltethetőek a mai értelemben vett többfeladatú, a klasszikus értelemben vett bombázónak (pl. He-111, B-52, stb..), felderítőnek, vagy egyéb feladatkörűnek tervezett repülőgépek.

Irányelvnek a Wikipédia meghatározását kellene tekinteni:

"A csatarepülőgép olyan katonai repülőgép, mely földi célpontokat támadva a szárazföldi csapatok számára nyújt közvetlen légi támogatást. Fegyverzete erős, jellemzően nagy teljesítményű beépített gépágyúból, valamint egyenes szárnyai alatt elhelyezett nagyszámú fegyverfelfüggesztő csomópontján hordozott bombából és földi célok elleni irányított és nem irányított rakétákból áll. Páncélzata, erős, véd a földön telepített csöves tűzfegyverek nagy részétől. Sebessége viszonylag alacsony. Hatótávolsága kicsi, de a harctérhez közeli, rossz minőségű, kis szükségrepülőterekről is bevethető. Karbantartási igénye alacsony.

Ilyen repülőgép a Ju 87G, a Hs 129, Il–2, A–10 Thunderbolt II, Szu–25. A második világháborúban a vadászrepülőgépnek fejlesztett Bf 110-est is csatarepülőként használták leginkább."

Ezzel azért már szűkült a kör.
"Én nem mondam semmit. Hogy te almás Bozkovot értettél, arról én már nem tehetek."
A kávét le is lehet hozni! :)
Kép
KépKép

Tóth Gábor

Hozzászólás Szerző: Tóth Gábor » 2012.10.16. 19:21

Lehet talán háborús, vagy utáni időszakra korlátozni.
A támogató gépek nem feltétlen erős fegyverzetűek, de a többi kritérium stimmel. Példa a
Vietnami SOC: Texan, Trojan, Turbo Porter, Bronco, Dragonfly, A-26(ez egy Jolly Joker!), Skyraider, Skymaster(!), Boxcar, AC-47(!)Spooky, AC-130
Ráadásul már ezek között is több izgalmas újdonság van a piacon...
És akkor még nem beszéltünk a többi konfliktusról és légierőről, Koreától napjainkig. Összejön legalább 40 típus.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tóth Gábor 2012.10.16. 19:22-kor.

Válasz küldése

Vissza: “Résztvevő makettek”