Ferenc József katonái

Freddy

Ferenc József katonái

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2010.07.15. 09:00

Üdv!

Tegnap este fejeztem be ezt a figurát, egy első világháborús (vagy legalábbis a boldog békeidők utolsó éveiből származó, az alapjául szolgáló kép szerint 1908-1916) magyar honvédet 1/35-ben. Nem egy túlságosan felkapott téma, ezért saját magamnak kellett elkészíteni.
Egyedül a fej származik egy gyári készletből (talán egy Alanger kozák), a többit greenstuffból lett gyúrva. A legnagyobb gontot a Mannlicher okozta, ezt végül sztirolból meg húzottszál- és drótdarabokból készítettem, szerencsére szakirodalom ehhez bőven volt. Itt van a dologban egy kis csalás egyébként, mert nem a gyalogság által használt változat lett, hanem a rövidebb karabély- így viszont második világháborús figurákhoz is fel tudom majd használni (készült belőle biztonsági másolat persze). A másik, hogy a szíj lemaradt róla, de most már mindegy.
Festése túlnyomórészt művészolajjal készült, egy kis pigment került a bakancsára por gyanánt. Az ezredszám a debreceni 3. gyalogezredet jelöli, sok nagykunsági katona szolgált itt, az én családom is nagykunsági, ezért esett rá a választás.
A talapzat egy kis fapohár, meg PVA meg homok, a falevelek majorannából készültek, ha úgy tetszik, a boldog békeidők egyik utolsó nagy őszi hadgyakorlatát, ha úgy tetszik, a Vilmos császár szerint már otthonról nézendő, de aztán mégsem otthonról nézett őszi lombhullást jelképezik.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Freddy 2013.04.30. 23:57-kor.

Freddy

Re: Ferenc József katonája

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2010.07.20. 09:43

[quote author="part"]Tök jól sikerült, és az alapozás is klassz lett.
Mikor fested készre?
:D :D

Közben túrtam két WIP-képet:
[img]img2.tar.hu/freddykrueger/img/55004317.jpg[/img]
[img]img2.tar.hu/freddykrueger/img/55010864.jpg[/img]

Freddy

Re:Ferenc József katonája

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2012.03.07. 10:28

Kapott egy parancsnokot is:
Kép
Kép

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2012.03.28. 09:06

Találtam a tisztről két WIP-fotót:
Kép
Kép

És formálódik a dioráma is. Csak kb tenyérnyi, 4 figurával, de lehet, hogy majd még toldok hozzá.
A honvéd két orosz hadifoglyot fog a parancsnoka elé kísérni- a 3. gyalogezred a háború elején a keleti fronton harcolt, ennek állítva emléket.
Kép
És a két orosz. Régi faragásaim, nem valami top, de talán megteszi. Ma már inkább megpróbálnék 2. vh-s orosz hadifoglyot átalakítani, nem nagyon változott az egyenruha.
Kép

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2013.04.30. 23:57

Még sose volt fehérorosz gyártmányú makettem (sőt, így jobban belegondolva, vsz semmilyen fehérorosz gyártmányú cuccom), most lett. A doboztetőn látható képek alapján kicsit féltem egyszerre bevállalni őket három rugó per darabért, de aki mer az nyer, nagyon kellemes csalódás volt:
A gyártó a Zebrano cég, nem nagyon hallottam még róla amúgy, de a tény, hogy 1/35-ös első vh-s osztrák-magyar katonákat gyártanak (nem értem, miért nevezték el két készletüket is ugyanúgy... ???), egyből a lista élére repítette őket. A képen látható kis jegygyűrűs dobozkákban vannak maguk a figurák, azon belül meg két kis zacskóban, egyikbena  figura, másikban a Mannlicher. A faragás minősége nagyon jó, minden kis részlet megvan, szépen, plasztikusan, még az övcsatok mintája is. Az öntés is jó, kevés hibával, igaz, azokat viszont sikerült a fejekre koncentrálni, a tisztnek a sapkája sildje hiányzik, a másik figurának meg az álla, kompletten. Olyat viszont még nem láttam sehol, hogy a puskák szíjának a kapcsait is jó minőségben elkészítik, és sikeresen ki is öntik!
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Hajas Tamás

Re:Ferenc József katonái

Hozzászólás Szerző: Hajas Tamás » 2013.05.01. 00:15

Ezek tényleg nagyon szépen kidolgozott figurák! Nem csinálsz nekik saját topicot? Várom a festést!
Don’t you worry about me—I don’t get drunk, I get awesome.

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2013.05.01. 00:18

Hajas Tamás link írta: Ezek tényleg nagyon szépen kidolgozott figurák! Nem csinálsz nekik saját topicot? Várom a festést!
Szerintem maradok ebben a topikban, legyenek egy helyen az első vh-s figuráim. A festésüket én is várom ;)

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2013.05.01. 00:39

Erősen Masterclub utánérzés. Főleg a Mannlicher miatt. Az öntés minősége... 3000 Ft volt darabja?  : :)
Szerintem ugyanaz csinálta, vagy ugyanabból csinálták (?)
Kép
Utána olvastam kicsit a neten és több helyen is arról írnak, hogy valamiféle összefonódás van 4-5 cég között. Ugyanakkor a belorusz rendelkezések a szerzői jogok tekintetében szintén nem általunk megszokottak lehetnek.
Természetesen az oroszok intézzék el mindezt egymás között. Te pedig építhetsz egy csapat szép magyart.
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Figurák”