Ferenc József katonái

romsitsa

Re:Ferenc József katonái

Hozzászólás Szerző: romsitsa » 2014.02.27. 12:14

A lábtekercs túlzottan karakteres, de szép figurák.
A kenyérzsák miért lett bőr színű?

Üdv

Á

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2014.02.27. 13:40

A kenyérzsák miért lett bőr színű?
Volt bőrből és vászonból is, utóbbi gondolom, már az ersatz-korszak terméke. Az első vh után tényleg maradt csak vászon, úgy látom.

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2014.03.01. 01:42

Egy dolgot rosszul írtam fentebb, az ICM 3 karabélyt és 3 puskát ad, nem 4/2-t.
Ma viszont gyarapodott a könyvgyűjtemény öt kötettel:
Kép

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2014.03.26. 11:05

Forradalmi ifjúsági makettezőnapok. Miután március 15-ét talán vitán felül sikerült magyar makettezőhöz méltóan megünnepelnem, a Tanácsköztársaság 95. születésnapján sem maradtam tétlen (a fénykép csak most készült el). Nem annyira jó alapok vöröskatonához, mint először gondoltam, túlságosan jól felszereltek. A képek alapján 1919-ben már nem igazán jutott mindenkinek olyan jó felszerelés, mint a háború elején, és az egyenruhák is magukon hordozták a háborús egyszerűsítéseket.
Kép
Április negyedikére még nem tudom, mit találok ki :P
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Freddy 2014.03.26. 11:07-kor.

romsitsa

Hozzászólás Szerző: romsitsa » 2014.03.28. 05:02

Nem rossz ez.
A vörös riportok alapján a lábszártekercs dominált inkább, a többi részlet stimmel.

http://filmhiradokonline.hu

Üdv

Á

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2014.04.20. 10:13

Őseim közül többen is szolgáltak huszárként a magyar hadseregben, így természetesen ez a téma is sorra kerül. A festegetéssel párhuzamosan a következő projekt egy huszár,. Ezt a készletet néztem ki átalakításra (MB jó érzékkel nyúlt témához megint, a XIX. század második fele már elég erősen kötődik a népszerű huszadik századi eseményekhez, viszont még megvan benne a régi egyenruhák látványos sokszínűsége, és nem nagyon gyártja senki 1/35-ben):

Kép

A (jó drágán mért) doboz a képen első sorban látható három lovast adja, bár nekem is megvolt gyerekkorban a kovbojos-indiános korszakom, de egyből a rohamozó magyar huszárt láttam meg bennük.
Egy 1914-es huszárt szeretnék elkészíteni, ekkor még a régebbi, színes egyenruhát hordták, és a közhiedelemmel ellentétben lóháton ülve is komoly szerepük volt az események alakulásában, a háború első heteiben az orosz fronton szinte csak lovas egységek csaptak össze egymással. Egy ilyen összecsapást szeretnék megörökíteni, a bal szélső, karddal vágó alak pont jó is lesz e célra (kozákot meg árul a Zvezda).
Sok átalakítás fog kelleni, a korabeli magyar lószerszám sokkal több szíjból és csatból állt, mint ez az egyszerűbb amerikai fajta.  A kardját előrenyújtó lovas majd a mihajlovkai híres rohamnak állít emléket, de az egy teljesen külön projekt lesz (a lószerszám legalább annyit változott 1914 és 1941 között, mint az egyenruha), a zászlós valószínűleg marad amerikai, a zászlót szépen sikerült elkészítenie a MB-nak.
A MB lova:
Kép

Egy sok éves, hasonló projekt Dragon lóval. A puska hiánya akasztotta meg, az ICM ezt a gondot most megoldotta, úgyhogy akár be is fejezhetem majd:
Kép

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2014.04.24. 03:39

Két érdekes találat. Az első bigboytól a makettinfón: II. András óta először magyar katonák a Szentföldön! Csak most a  másik oldalon :) Tevék, tankok, pálmafák!
Kép
Kép
Kép
Kép

És néhány érdekes ünnepi képeslap. Zsidókból is sok tízezer szolgált Ferenc József hadseregeiben, ha mást nem, azokat az anekdotákat biztos mindenki hallotta, amikor átkiabálnak az orosz lövészárokba, hogy jöjjenek át páran, mert különben nem lehet eltemetni az elesett harcost (10 férfinak ugye meg kell lennie). A nyugati és a keleti keresztény irányzatok papjai mellett egyébként nem csak tábori rabbik, de még tábori imámok is voltak (Bosznia annektálása után jónéhány muzulmán lakossal gyarapodott a Monarchia).
Kép
Kép

Freddy

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2014.09.22. 09:57

Az ICM katonái kifestve:
Kép

A vöröskatona is:
Kép

És így áll a Mannlicher karabélyváltozata a második világháborús bakák kezében (a PzII-eshez adott Tamiya figurák kicsit meggreenstuffolva, kivéve a cigizőt és a sapkás fejét, azok a Black Armytól vannak):
Kép

Freddy

RE: Ferenc József katonái

Hozzászólás Szerző: Freddy » 2015.04.19. 01:14

Egy kis dobozbontás. Régebben megígértem, hogy, ha a MasterClub figurái meglesznek, azokról is írok. Most eljött ez a  pillanat.

Szép, élethű figurák, leginkább a Zebranohoz hasonlítanak. Egy kis átlátszó műanyagdobozban érkeznek:
Kép

A teljes készlet, én úgy vettem észre, 11 darabos, a névadásnál nem voltak túl kreatívak, sok fut ugyanazon a néven, csak a sorozatszám különbözik:
Kép

Kezdjük mondjuk- valamelyikkel :P
Kép

Infanteriszt Kovács II József
Kép

A nadrág nem a magyar verzió, háború legeleji Honvédséghez nem az igaziak.
Kép

A puskák szépek, méretarányosak.
Kép

Ennek a sapkáján ott a falevél, amiről írtam korábban:
Kép

Az egyik tiszt. Mondjuk láttam már szebb fejet, de kifestve lehet jó:
Kép

Borjú. ,,De szép kis szőrös!",,Ugye? Ma tömték."
Kép
...folytatás, mert sok volt a kép.

Piszkos Harry. A revolver, ami az Andreánál nem sikerült olyan jól, itt jó méretű.Kép

Roham, bár egy szurony nem ártana ehhez talán.
Kép

Térdelő.
Kép

Ácsorgó. Ennek már ,,tiroli" hátizsákja van. Most olvastam egy visszaemlékezésben, igazából már 1915 elejétől adtak ki ilyeneket bornyú helyett.
Kép

Hát, kb ennyi, szerintem szép figurák.
Kontrasztként egy saját, még nincs kész, a Takom ágyúihoz lesz tüzér.
Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Freddy 2015.04.19. 01:14-kor.

romsitsa

RE: Ferenc József katonái

Hozzászólás Szerző: romsitsa » 2015.04.19. 05:12

Szervusz, köszönjük a részletes bemutatást, javarészt valóban elsőrendű figurák.
Méretre Verlinden vagy inkább Alpine 1/35-ösök?
Az ásók pereme (a nyél felőli visszahajtott él) egyenesnek tűnik a fotókról, az általam ismert kivitel viszont kifelé, az élek fel enyhén lejt. Csalnak a képek, volt ilyen verzió, rosszul mintázták meg?

Üdv

Á

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Figurák”