Csapat csendőrök (?) 1:35

Sokolka

Re:Csapat csendőrök (?) 1:35

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2013.09.28. 06:47

Nagyon szépen köszönöm az elismerő szavakat Urak !

A motoron ülő alak elég nagy falat lesz számomra. Remélem sikerül elfogadható módon összehozni majd  : :)  
von barnaky link írta: Én csak most tévedtem ide,de ez a fej üt!!!

Zseniális pofa!!!! (a figura többi része számomra csak egyszerűen irigylésre méltó...)
Köszönöm szépen!

Ja ebből "izzókészlet/e.ü. csomag/biztosítás kötvény mesterhármas" lesz kapásból  :D !
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sokolka 2013.09.28. 09:03-kor.

barnaky

Hozzászólás Szerző: barnaky » 2013.09.28. 07:33

Én csak most tévedtem ide,de ez a fej üt!!!

Zseniális pofa!!!! (a figura többi része számomra csak egyszerűen irigylésre méltó...)
Gambling man rolls the dice, working man pays the bills
It's still fat and easy up on bankers hill
Up on bankers hill the party's going strong
Down here below we're shackled and drawn
Kép

romsitsa

Hozzászólás Szerző: romsitsa » 2013.09.28. 22:05

Csecse.
A válltekercs tövénél a zubbonyhoz varrva volt egy kis szalag ami a helyén tartja a tekercset és emlékeim szerint a vállap mindkét vége szögletes mert visszahajtva gombolták le.

Udv

Á

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2013.09.28. 22:25

Köszönöm  :) !
romsitsa link írta: A válltekercs tövénél a zubbonyhoz varrva volt egy kis szalag ami a helyén tartja a tekercset és emlékeim szerint a vállap mindkét vége szögletes mert visszahajtva gombolták le.
Csak a bal lap vége szögletes, a jobb oldali íves mert kihajtva van gombolva a válltekercs miatt.

Kép

lovasság

Hozzászólás Szerző: lovasság » 2013.09.29. 00:17

Üdv!
Én is gratulálni szeretnék ehhez a szép figurához, remélem lesz folytatása is a dolognak!
De pontosítanék egy-két apróságot, hátha segít a továbbiakban!
Egyik: Romsitsa-hoz csatlakozva, szabályzat szerint a vállszalagok végei valóban szögletesek voltak! Minimálisan, csak a sarkaikat kerekítették le - néha még azt sem! -, de teljesen kerekek,ívesek soha nem voltak. (Hangsúlyozom, szabályzat szerint! Kivételek mindig akadtak persze!) Vagyis mind felgombolt és mind legombolt állapotban szögletesnek kellene lennie. A válltekercset valóban egy bevarrt posztócsík elé, a vállszalag levarrt végéhez fűzték a vállszalagra, hogy a puska lecsúszását megakadályozza a katona válláról.
Másik: már előttem is leírták, hogy a csapatcsendőrök nem viseltek lövészbojtot! Mivel a csapatcsendőr a saját csapattestének egy-egy kijelölt katonája volt, saját alakulatának egyenruháját és hajtókaszínét viselte. Nem tartoztak a M.kir. Csendőrség állományába és nem összekeverendőek a tábori csendőrséggel sem! Egyenruhájukon csak egy kerek fém jelvényt viseltek - szabályzat szerint - a zubbony bal zsebének középvonalán. Azonban nagyon sok fényképen lehet látni, hogy ezt a jelvényt előszeretettel a jobb zseb felett hordták! Ez a jelvény olyan volt, mint a csendőr járőrvezető jelvény, de a közepe nem piros, hanem zöld zománcos volt és azon volt rajta a szent korona. A jelvény felirata volt, hogy "CSAPATCSENDŐR" (Ezeknek a "kijelölt" egyéneknek egy tanfolyamot kellett elvégezniük annak idején és utána az alakulat törzsszázadához kerültek, mint csapatcsendőrök.)   
Bocs, a hosszú magyarázatért!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lovasság 2013.09.29. 00:19-kor.

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2013.09.29. 01:33

Köszi az infókat.
Elsősorban fényképeket használok, azt a látványt próbálom visszaadni ami azokon látható.
Kicsit úgy érzem túlerőltetik sokan a szabályzatokat az emlékekhez képest napjainkban.

Kép

Lehet, hogy nem 100%-ban eredeti, de az eredeti fotókon is van ilyen. Kezdem érteni, miért nem készülnek a magyar figurák azon túl persze, hogy hatalmas üzleti fiaskó a téma  : :)

Grüne Teufel

Hozzászólás Szerző: Grüne Teufel » 2013.09.29. 02:56

Szia sokolka!
Nem értek sajnos a magyar egyenruhákhoz, így belekotnyeleskedni sem akarok mi van ezzel vállappal-összetartozó-izével....azt viszont tudom, hogy a német hadsereg álltal használt parka kabátujjának felső részén azért volt gomb kezdetben, mert a szabályzat szerint oda kellet volna rögzíteni a vállapot. Ehhez képest összesen 2 db fotót ismerek ahol ez szabályzat szerint megvalósult, és szerintem több százat össze tudnék szedni ahol meg az látszik, hogy a szabályzatot nem tartották be :) . Szóval ezzel a nagy körmondattal csak annyit akartam mondani, hogy szabályzat ide-szabályzat oda, azt hiszem az archív képekken látható viselési szokásokkal többet ér az ember ha az életszerűségre törekszik. De, ezt csak érdekességként említettem, mint mondtam nem, hogy a magyar egyenruhákat nem ismerem ,a viselésükre vonatkozó szabályzatot sem.

Nagyon szépen alakul a figura, remélem minnél hamarább rácsodálkozhatok a párjára is!

McFrost

Hozzászólás Szerző: McFrost » 2013.09.29. 03:15

Ez egy 35-ös figura, méretéhez képest már így is full részletes! Nem hiszem, hogy el kell itt veszni a sípzsinórok meg bojtocskák labirintusában!
Nincs bennem rossz indulat azokkal szemben akik itt csomózzák a kákát, sőt irigylem a tudásukat, de megnézném, hogy ők hogyan is faragnának meg egy ilyen figurát....
Tibai Pista, azaz Doug O'Riordan alias Mason ügynök

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Figurák”