Csapat csendőrök (?) 1:35

Sokolka

Re:Csapat csendőrök (?) 1:35

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2013.09.29. 03:36

Sziasztok!

Köszönöm az elismerő szavakat!

Félre ne értsetek, én kifejezetten örülök, ha új információkkal bombáztok faragás közben, vagy felhívjátok a figyelmem a hibákra. Nem értek ezekhez az öltözetekhez, így sokat segít, ha jelzitek, hogyan fűzzem a bakancsot, vagy hogy aránytalan a szíj stb.

Csak annyi a gondom, hogy szeretném ha a "fun" projektem az is maradhatna egyszer az életben.
Persze, akkor minek mutogatom nyilvánosan  :D !  (éppen azért, mert bízom a tagtársak szakértelmében)

Tudom, mi a különbség a tábori csendőr és a csapatcsendőrök között. Én is rákerestem. Én is olvasom a Baczoni Tamás, dr. Lóránt Csaba és a dr. Tóth László urak írásait. Nem csak a könyveket.
Csakhogy elsősorban látványos figurát szeretnék készíteni. Olyat, ami nekem is tetszik.

Ugyanis ez volna a lényeg !
Had ne nekem kelljen megváltanom a világot öt éves figurás múlttal még saját magam szórakoztatása közben is  :D !
Arra ott vannak a Profik!

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2013.09.29. 23:05

Lefotózni nem sikerült rendesen, de javítottam a vállakat...

Kép

Kép

romsitsa

Hozzászólás Szerző: romsitsa » 2013.09.29. 23:07

Szia Miki,

szépek a lapok. A fotók (és részletek) alapján akár 90 mm-es figurának is beillene.

a te döntésed, hogy mit fogadsz meg a jó vagy rossz tanácsok közül.
Mi itt csak kibicelünk  ;D

"Had ne nekem kelljen megváltanom a világot öt éves figurás múlttal még saját magam szórakoztatása közben is  :D ! "

De kell.

Üdv

Á
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára romsitsa 2013.09.29. 23:18-kor.

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2013.09.29. 23:23

Ha én nyitottam volna a topikot (az most mindegy, hogy nem tudok így szobrászkodni), némely hozzászólás hatására már többször összetörtem volna pár kezem ügyébe kerülő – nem értékes – dolgot. Becsülöm Miki türelmét.

Mivel idehaza minimális kultúrája van a figurázásnak, jelen példa arra mutat rá, hogy már már hihetetlen, ha valaki magának készít el egy magas minőségű figurát, s azt bizony majd lefesti, vagy nem festi, de nem sokszorosítja.

Már vagy öten kérdezték meg, hogy mi adjuk-e ki ezt a párost? Bármennyire is begumiznám, én úgy tudom, hogy senki nem adja ki. Másrészt hiába adtunk ki jó minőségű – teszem azt – fejkészletet, egy szűk körön túl az nem érdekel senkit. Magyar figurát – magyaroknak – nem igazán éri meg gyártani. Ez puszta ténymegállapítás.

Elnézést az offért.
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2013.09.29. 23:59

Szia!

Nem off, - ezek a tények, amit nem hajlandóak tudomásul venni sokan.
Nem dolgokat kell összetörni  :D

Én is nagyon szívesen sokszorosíttatnám és osztogatnám stb. a munkáimat, csak a valóság az, hogy a minősége/árfekvése/témája nem megfelelő a piac számára. Nem vagyok abban a helyzetben, hogy a magam költségén öntessem és pont.

Sajnos a duma ide nagyon kevés.
Éppen a rengeteg teljesítés közben visszamondott, vagy soha meg nem térített magyar megrendelés miatt nem vagyok hajlandó többet idehaza elvállalni semmit.

Bármennyire is felháborító ha ilyeneket írok ez a nagy magyar valóság.
Inkább jegeljük a témát, mert igen nehéz közé vigyorgó smile-kat nyomni.

Szóval minden elismerésem és tiszteletem a magyar figurás társadalomé, de kizárólag magamra és a baráti körre fogok a jövőben koncentrálni  :( !

szittyah

Hozzászólás Szerző: szittyah » 2013.10.02. 08:56

Miki, egyre jobb vagy! Az arc, a testtartás, a részletek, minden egyben van. Nincs gyenge pontod...

És ne mérgelődj, kibic(ek)nek semmi sem drága.
"Az embernek - ahogy múlik az idő - törekednie kell látókörének szűkülésére, majd egy bizonyos életkor betöltése után szert kell tenni egy egészséges csőlátásra." Pozsonyi Ádám

Az életben két dolog után fut az ember, egyik a nő, a másik a beöntés.

Sokolka

Hozzászólás Szerző: Sokolka » 2013.10.02. 09:19

Köszi Dani!

Millió gyenge pontom van  :D

Urak!

Többen érdeklődtetek, hogy miért nem folytattam a magyar GB-ben felrakott honvéd vázat.
Az az igazság, hogy nem tetszett a lábtartása és úgy szétfeszítettem, hogy szétrepedt az egész  :headbang:
Valójában a váz nagy része megmenekült, és egy "titkos" projektben bostoni minutemen-ként élt/él tovább, viszont az is pihen jelenleg.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

A lapos tricorne váza is elkészült hozzá már, csak közben csendőrözök...

romsitsa

Hozzászólás Szerző: romsitsa » 2013.10.02. 11:41

Szépen alakul ez is.
De most rakd le kérlek és koncentrálj a csendőrökre. ;D

Miért van rajta négy - öt féle gyurma?

Üdv

Á

Black Army
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Black Army » 2013.10.02. 20:50

Ó, ez az amerikai nagyon impozáns!  :pilóta:
Üdv: Schuller Balázs
Kép http://www.blackarmymodells.com

atyitibi

Hozzászólás Szerző: atyitibi » 2013.10.03. 01:25

Szia Miki !
Nagy érdeklődéssel és kíváncsisággal nézegettem végig az eddigi folyamatokat és tetszik amit csinálsz .Ez már egy általam sokkal magasabb szintjének tartott műfaja a makettezésnek amit én is szívesen megpróbálnék főleg ha még valami útmutatót is lelnék a dologhoz .Azt látom hogy több anyagból épülnek fel a figurák már csak azt kellene tudnom hogy melyik színhez milyen anyag tartozik és hogy miért kel hogy más más anyagokat használj ,nincs olyan amelyik mindenre jó ,vagy költség kímélési szempontok határoznak meg ? Persze még megannyi kérdésem volna de tudom hogy ez valami olyasmi mint a biciklizés elméletben , néhány dologra magunk kel hogy ráérezünk . De ha van olyan ami szerinted segíthet azoknak akik még csak tanulgatják ezt a műfajt és szívesen meg osztanád hát akkor csak rajta . :great:

Válasz küldése

Vissza: “Munkaasztal – Figurák”